Spotkanie z Panią Wójt, 19.12.2009 - notatka z ustaleń

Wiemy, że wójt wie o naszym forum wiec pewnie bedzie odpowiadał na nasze pytania :)

Postprzez nowy mieszkaniec » 21 gru 2008, o 16:03

No własnie, gdzie są radni?Po co ni mi w ogole są? Nawet pani kasia co tak się rwała na radną jakos całkowiecie nie działa.
nowy mieszkaniec

Postprzez szumski » 21 gru 2008, o 16:19

He,he,he. Akurat Kaśka była tą, na słynnej komisji rozwoju która gorąco apelowała o przeznaczenie funduszy na PIII i kanalizowanie Chotomowa. Powoływała się też na ustalenia z Sawickim ale ten jak zwykle zaparł się wszystkiego w żywe kamienie, on może srać na gazetę i spalać w kominku aby kostka pod bramą była. Pozdrawiam
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Marcin » 21 gru 2008, o 17:24

Janusz,

A może wybierzemy się razem na najbliższe posiedzenie komisji ds. infrastruktury? Mam niejasne wrażenie, że państwu radnym też trzeba uważniej na ręce spojrzeć. Jakieś bielmo im na oczy padło, jak patrzyli na oczywiste brednie Buniewicza? Przecież oni to widzą na co dzień i co? Nie mają pojęcia, że Gmina łamie prawo? GDZIE SĄ NASI RADNI?! Jeśli posiedzenia tej komisji są jawne, to może zaprosimy jakieś większe medium + kogoś z http://www.uzp.gov.pl/ ?

Wczoraj i dziś rozmawiałem z sąsiadami o naszym piątkowym spotkaniu. My, mieszkańcy Polnej, Łąkowej i Kisielewskiego, nie możemy się doczekać najbliższego spotkania z Panią Wójt i chotomowskimi radnymi. Mamy do nich sporo trudnych pytań i niestety - kolejne zapewnienia nas nie interesują: albo zobaczymy konkrety, albo poprosimy o skontrolowanie działań Gminy.

Panie Modzelewski (to jest niby nasz radny): rok 2008 się kończy. W sprawie naszych ulic publicznie zrobił Pan z własnej gęby cholewę. Czas się się do tego przyznać, zrezygnować z pracy radnego i nie marnować więcej naszego czasu.

Marcin
Marcin

Postprzez szumski » 21 gru 2008, o 18:24

Nie mają pojęcia, że Gmina łamie prawo? GDZIE SĄ NASI RADNI?!

Mają i sami nakłaniają do łamania prawa wide: budowa dróg na Pogodnym bez pozwolenia.

Ja chodzę czasami na różne tam takie. Modzelewski wyżej dupy nie podskoczy, arytmetyki oszukać się nie da. Dwóch radnych Alternatywy ma większość w tej wiosce, bo są w koalicji z klubem Jabłonny. Jako laureat olimpiad z nauk ścisłych (lata 70te) ja im nie mam za złe, że potrafią dodawać 7+2=9, bo na tym polega skuteczność i władza hien nad osłami (Arystoteles). Trzeba tylko prześledzić dokładnie zapisy budżetu za jaką cenę dla całej naszej wioski??? Klepie się 3 bańki kredytu na kawałek kanalizacji w Jabłonnie za Tęczową - Sawicki i Wesołą - Grzybek i ani zeta na przepompownię w Chotomowie, że o rozbudowie szkoły nie wspomnę!!! Program kanalizacji z możliwością dofinansowania się odrzuca. A to już ostatni dzwonek. Argumentacja, że najpierw wybudujemy centrum - srentrum i będzie 1000 kupek więcej do programu a więc większe prawdopodobieństwo uzyskania dotacji jest mitem dyletantów nie mających pojęcia o programach. Po pierwsze kupek szkolnych nie liczy się 1:1, po drugie i tak spełniamy warunki bo jest 140 kupek na 1 km. kanalizacji, a centrum za 70 mln ze względu na koszty budowy, kupki zacznie produkować po moim (na pewno) a prawdopodobnie i Twoim zejściu. Ci co lansują obłudnie ideę budowy centru - srentrum sięgają szczytów hipokryzji bo ich dzieci nie uczęszczają do szkół publicznych, więc żadna taka budowa ich nie interesuje. Z resztą nawet wizja przedstawiona na radzie i chwalona przez miejscową gazetę to żywcem zerżnięta idea ze "Wspólnoty"

Ja bardzo bym się cieszył gdyby komisje i sesje odbywały się z udziałem większej ilości mieszkańców, bo do tej pory ze Wsch. Chotomowa nie przychodzi nikt. Rada i zarząd gminy biorą pod uwagę tylko brutalną siłę. Z kolei na forum nikt nie wie o czym ja piszę bo nie są świadkami judaszowych pocałunków Sawickiego na komisji rozwoju. Witek z Kaśką co by nie mówić mają już trochę praktyki w samorządzie, umieją przynajmniej porównać kolumny, zwracali uwagę na kanalizację, błagali o rezygnację z "niektórych" inwestycji drogowych, bo i tak psu w dupę - przy kanalizacji kostkę trzeba będzie zdemolować, na rzecz zmniejszenia w zastraszającym tempie rosnącego zadłużenia gminy. W projekcie przyszłorocznego budżetu brakło już na obsługę długu!!! Na te wszystkie argumenty pada z sali stwierdzenie, że na widok Modzelewskiego scyzoryk się otwiera a jakaś baba jaga pieprzy, że teraz kostkę a kanalizację później, metodą przecisku. Pomijając koszty (wiem bo robiłem) przecisku to i tak co kilkanaście metrów trzeba ulicę zdemolować i wykotłować wieeelką dziurę na ustawienie maszyn no i rurę 6m. Nie mam zdrowia na rozwijanie tematu bo to idea z jakiegoś pijanego widu. Pozdrawiam

PS. A radnego Sawickiego to publicznie chciałbym spytać ile kosztowały projekt organizacji ruchu+uzgodnienia+zakup i ustawienie znaków zakazu wjazdu na kawałek Tęczowej tam gdzie on mieszka. Plebs Panu "tfurcze" rozmyślania zakłóca przejeżdżając pod oknem? I ile kosztowało zdejmowanie tychże w ubiegłym tygodniu jak zrobiłem rozróbę w UG?
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Krzysztof J » 21 gru 2008, o 20:07

ja sobie nie robie @Marcin jaj, tylko powaznie zwracam uwage ze to nie p.Buniewicz wymyslil wysypywanie polnych drog rakotworczym destruktem
to byla akcja rozpoczeta na dwa dni przed ostatnimi wyborami, zeby zalatwic glosy dla "swojego" kandydata, a kontynuowana potem zeby elektorat czul wdziecznosc do jasnie panujacej wladzy
p. Buniewicz jest tutaj typowem kozlem ofiarnym, ktorego sie rzuci na pozarcie wrogom - a karawan pojedzie dalej
dlatego nie podniecajcie sie tym ze p. Buniewicz ewentualnie przestanie sie zajmowac inwestycjami, tylko ruszcie glowa - kto to wszystko wymyslil 8/
Krzysztof J

Postprzez szumski » 21 gru 2008, o 20:19

Obrońca uciśnionych i nieświadomych się znalazł. Buniewicz startował na wójta to co teraz taki ciemniak się zrobił i bidula?

A na poważnie, rozmawiałem z Tobą i wyłuszczałem też telefonicznie jednemu z urzędników gminy, który się poczuł dotknięty moimi wpisami na forum i dzwonił do mnie "ze mu tak kazą", więc powtórzę. Jeżeli dorośli ludzie świadomie i za kasę biorą udział w szopce pod tytułem: dobry car - batiuszka i złe urzędniki, to do kogo pretensja? Majty na kostki i dupa do bicia, ament.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Marcin » 21 gru 2008, o 20:57

Krzysztof J napisał(a): p. Buniewicz jest tutaj typowem kozlem ofiarnym, ktorego sie rzuci na pozarcie wrogom - a karawan pojedzie dalej
dlatego nie podniecajcie sie tym ze p. Buniewicz ewentualnie przestanie sie zajmowac inwestycjami, tylko ruszcie glowa - kto to wszystko wymyslil 8/

a toś mnie rozbawił :)

pan Buniewicz firmuje nielegalne prace i bałagan w gminnych rozliczeniach swoim nazwiskiem. Jeśli na to się godzi, to jest jego zmartwienie, bo to jego scigać będą urzędy. Lepiej niech zacznie już szukać blachy na własną dupę.

Wschodni Chotomów już od dawna domaga się rozwiązania umowy o pracę z tą postacią. Na pożarcie trzeba rzucić go już teraz, żeby następca rozumiał, że czasy ciemnoty się skończyły a mieszkańcy będą bliżej przyglądać się wydawaniu publicznych pieniędzy.

pozdrawiam,

Marcin
Marcin

Postprzez Krzysztof J » 22 gru 2008, o 08:58

@szumski piszesz ze
A radnego Sawickiego to publicznie chciałbym spytać ile kosztowały projekt organizacji ruchu+uzgodnienia+zakup i ustawienie znaków zakazu wjazdu na kawałek Tęczowej tam gdzie on mieszka.

z tego co pamietam te znaki zakazu wjazdu na pogodne uliczki stoja tam juz ze dwa lata, to nic nowego, dlaczego wiec nagle zaczales sie nimi zajmowac? obawiam sie to ktos ci podrzucil temat zastepczy, coby odciagnac twoja uwage od spraw wazniejszych - np. rozbudowy szkoly w Chotomowie

a swoja droga to ciekawe kto za to zaplacil - czytaj: ile kasy wyrzucili w bloto?
Krzysztof J

Postprzez szumski » 22 gru 2008, o 09:19

dlaczego wiec nagle zaczales sie nimi zajmowac

Z prostej przyczyny, w projekcie budżetu na 2009 jest kostka na Tęczową. No to jak? Sawicki "z wielkim obrzydzeniem" chce jeździć po kostce kupionej za pieniądze plebsu, któremu po tej samej kostce jeździć nie wolno? Pozdrawiam.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez MagdaM » 22 gru 2008, o 10:06

Jak to ten radny sobie zakazy wjazdu ustawił - na drodze publicznej?
Czy to jest jego droga prywatna - ale znowu na prywatnej nie było by szans na kostkę za publiczne pieniądze. Więc jak to jest z tą drogą?
MagdaM

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pytania do wójta