Spotkanie z Panią Wójt, 19.12.2009 - notatka z ustaleń

Wiemy, że wójt wie o naszym forum wiec pewnie bedzie odpowiadał na nasze pytania :)

Postprzez szumski » 22 gru 2008, o 10:26

Jak to ten radny sobie zakazy wjazdu ustawił - na drodze publicznej?

A tak to. Z tym że sam rąk se nie brudził. Spowodował ustawienie a bólonko za te fanaberie pozostawił gminie czyli między innymi Tobie. Pozdrawiam
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez MagdaM » 22 gru 2008, o 12:10

A jakie było uzasadnienie postawienia tam tego zakazu?
MagdaM

Postprzez Marcin » 22 gru 2008, o 16:24

szumski napisał(a):
Jak to ten radny sobie zakazy wjazdu ustawił - na drodze publicznej?

A tak to. Z tym że sam rąk se nie brudził. Spowodował ustawienie a bólonko za te fanaberie pozostawił gminie czyli między innymi Tobie. Pozdrawiam

Janusz,

Zrób proszę foto i wstaw, zapytamy pana radnego i Panią Wójt o przesłanki, być może jakieś są.

Krzysztofie - nie mam dzieci, więc nie wiem, ale coś mi tu na forum przeleciało przez ucho - czy to możliwe, że szkoła w Chotomowie nie będzie rozbudowana? Jeśli tak jest - załóż oddzielny wątek i wpisz który radny jak głosował. Może w nowym roku powinniśmy spotkać się z radnymi i zadać im parę trudnych pytań? Zdaje się, że nasi radni są następni w kolejce za Mr Buniewiczem - do przepytania i odstrzału.

pozdrawiam,

Marcin
Marcin

Postprzez stasiu » 16 paź 2009, o 20:39

Ani odstrzału ani prokuratury ni widu ni słychu a karawana idzie dalej - rok mija i pozostawia za sobą biedną Gminę. Kto jest wlaścicielem firmy, która kasuje za to "bieżące utrzymanie dróg "? I kogo ta firma rodzinnie zatrudnia ? Czy ktoś wie ?
stasiu

Postprzez szumski » 16 paź 2009, o 21:58

A co Wy znowu z tą prokuraturą? Prokuratura może wejść do gminy jak wójt młóci urzędniczki na biurku, co w naszym przypadku raczej wyobrazić sobie trudno.
Żeby było postępowanie musi być poszkodowany, to co gmina sama na siebie doniesie? Donos z boku kto podtrzyma "poszkodowany" czyli gmina?
Od orzeczenia SKO nie ma odwołania, można prosić o powtórne rozpatrzenie a SKO może rozpatrywać powtórnie w tym samym składzie.
Na protokoły RIO o nieprawidłowościach, wójtowie standardowo odpowiadają: "w przyszłości będziemy respektować".
Takie są realia samorządu ament.
Kulesza se może pogadać tyle co i ja, z tym że ja nie podaję się za ojca chrzestnego ustawy samorządowej to mi jakby bardziej wypada.
Pozdrawiam
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Ałek » 16 paź 2009, o 22:35

Ostatnio edytowano 20 lis 2010, o 15:31 przez Ałek, łącznie edytowano 1 raz
Ałek

Postprzez Marcin » 17 paź 2009, o 13:50

Ałek napisał(a):Nie Prokurator, a Wyborcy.. Przy urnie... Mam nadzieję..

Dupa blada.

Trochę za mała świadomość faktycznego stanu spraw w gminie. By obudzić świadomość trzeba albo a) planowej akcji informującej (gazeta) albo b) spektakularnego działania jednostkowego (no, ktoś z nas musi być pierwszy).

liczyć, że ludzie sami z siebie będą wiedzieć kto z kim jakie tu, we wsiach, geszefciki robi, jest niemądre. Ludzie nie są głupi, ale po prostu nie wiedzą.

pozdrawiam,

Marcin
Marcin

Postprzez Ałek » 17 paź 2009, o 22:42

Ostatnio edytowano 20 lis 2010, o 15:32 przez Ałek, łącznie edytowano 1 raz
Ałek

Postprzez benedykt » 18 paź 2009, o 20:14

Marcin napisał(a):

Dupa blada.

Trochę za mała świadomość faktycznego stanu spraw w gminie. Ludzie nie są głupi, ale po prostu nie wiedzą.

No właśnnie A GDZIE TEN GOLAS! Ul . Kisielewskiego jest utwardzona. Był zakład, przecinał radny Wituś Modzelewski :01:
benedykt

Postprzez benedykt » 20 paź 2009, o 20:47

benedykt napisał(a):
Marcin napisał(a):

Dupa blada.

Trochę za mała świadomość faktycznego stanu spraw w gminie. Ludzie nie są głupi, ale po prostu nie wiedzą.
A skąd mają wiedzieć jak cenzor wycina moje konkretne teksty. CVzas najwtższy aby życzenia wielkanocne Dąbrowskiej zdjąć a wstawić na kilka miesięcy ten tekst
Aby scharakteryzować radnych ze wsi Jabłonna posłużę się cytatem z „RZ” z 7.09.2009 r.
„..polska polityka uległa w ostatnich latach zasadzie doboru negatywnego…Na najważniejszym, lokalnym poziomie do polityki garną się za to nieudacznicy zbyt głupi na cokolwiek innego,…Takie kadry nie są w stanie nikogo za sobą porwać ani niczego do polityki wnieść. Stąd właśnie wynika ponury fakt, iż polska polityka jest kiszeniem się we własnym sosie wciąż tych samych osób, których nie ma kto przepędzić. WŁADZA AKCEPTOWANA JAKO MNIEJSZE ZŁO, skostniała opozycja, żelazne elektoraty – wszystko to skutkuje zniechęceniem do demokracji i niewiarą, że procedury wyborcze mają jakiś sens, a politycy są pajacami zaludniającymi media. Nieudacznicy radni z komitetu wyborczego poprzedniego wójta -super nieudacznika, za nic nie odpowiadają i rządzą dalej będąc przewodniczącymi większości komisji. Oficjalnie rządzą jako klub radnych „Razem” w poprzedniej kadencji „Porozumienie” Wiadomo, że za te zaniedbania trzeba zapłacić PAN około 5 milionów zł. zamiast około 200 tyś zł. Bo Rada myślała, że jakoś to będzie i nie podjęła uchwały kończącej sprawę, zwalając winę na Łubę i Kwiatkowskiego, którzy rzekomo w 1997 r. nie zapłacili PAN. Dwanaście lat temu w Jabłonnie rosło żyto, a mimo to właśnie Jabłonna była na 49 miejscu wśród najlepiej rozwijających się gmin w Polsce. Została wyróżniona przez ministra budownictwa Glapińskiego. To wyróżnienie ekipa poprzedniego wójta usunęła z gabinetu. A jaki był wtedy budżet Jabłonny? W poprzedniej kadencji prawie nic nie wykonano inwestycji, które przesuwano na następny rok a pieniądze pozostawały na kontach bankowych (ponad 5 mil. zł. na koniec 2005 r.) Ukarać radnych a nie Radę Gminy.
benedykt

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pytania do wójta