"Boom" inwestycyjny w Gminie Jabłonna

Wiemy, że wójt wie o naszym forum wiec pewnie bedzie odpowiadał na nasze pytania :)

Postprzez Joanna Kajdanowicz » 16 sty 2009, o 13:57

Godne podziwu zainteresowanie Joanny moimi postami ogranicza się wyłącznie do obrony dupy Urzędowi Gminy

Pan Marcin ma wyjątkową zdolność interpretowania każdej informacji, jako zainteresowanie jego osobą. Proszę wybaczyć, ale jest Pan w błędzie. Kto inny na Pana miejscu, po sprostowaniu, że jest inaczej niż Pan twierdzi, przyznałby pewnie, że się pomylił, nie sprawdził... Ale nie Pan. Pan od razu dostrzegł w tym niezwykłe zainteresowanie swoimi postami i obronę urzędu. Takie interpretacje sprawiają właśnie, że zarówno ja, jak wielu innych zarejestrowanych użytkowników tego forum coraz rzadziej tu pisuje.

Mimo wszystko pozdrawiam
Joanna Kajdanowicz

Postprzez Ałek » 16 sty 2009, o 14:14

Public relations (PR) (z ang. - kontakty z otoczeniem) dotyczy kształtowania stosunków publicznie działającego podmiotu z jego otoczeniem. Najbliższym polskim terminem jest propaganda.. Tyle mniej niż więcej Wikipedia..

Inaczej mówiąc celem PR jest uzyskanie poparcia dla własnej działalności. Czyli jaka działalność, taki PR. Zbiór i podzbiór, a nie dwa niezależne zbiory..
Ałek

Postprzez Marcin » 16 sty 2009, o 14:15

Joanna Kajdanowicz napisał(a):Pan Marcin ma wyjątkową zdolność interpretowania każdej informacji, jako zainteresowanie jego osobą.

Pani Joanno,

Już się pogodziłem, że jestem ten zły i próżny :) nie przeszkadzają mi Pani opinie. Istotą forum publicznego jest polemika i stawianie kwestii publicznie. Uwagi ad personam może i ubarwiają dyskurs, ale nie po to uczestnicy tu zaglądają.

Forum chotomów.pl będzie powoli wymierać jednak z innego powodu. Wiele czytających osób, bez logowania się i wypowiedzi, odkrywa dzięki naszym postom (także Pani), jak niewiele można w tak ukształtowanej Gminie zrobić i jak niewielki wpływ mamy na obecną, chorą rzeczywistość. Mieszkańcy nie widzą potrzeby wypowiadania się pewnie z wielu powodów. Ale raczej nie z powodu trudnych pytań, jakie zadaję.

Że będą coraz rzadziej zaglądać? Nie sądzę, proszę zerknąć w "oglądalność" poszczególnych wątków. Że mieszkańcy będą coraz rzadziej się wypowiadać? Tak, niestety tak. Niestety ubocznym efektem obecnej "polityki" w gminie jest odsuwanie się ludzi od samorządu. Zacytuję Pani jedno zdanie z prywatnych maili: "Panie Marcinie, nie szkoda panu życia na użeranie się z tymi baranami? ja dałam sobie spokój już dawno, oni muszą wymrzeć".

więc nie toczmy już tego dialogu między sobą, zajmijmy się sprawami publicznymi.

Marcin
Marcin

Postprzez Marcin » 16 sty 2009, o 14:20

Ałek napisał(a):Public relations (PR) (z ang. - kontakty z otoczeniem) dotyczy kształtowania stosunków publicznie działającego podmiotu z jego otoczeniem. Najbliższym polskim terminem jest propaganda.. Tyle mniej niż więcej Wikipedia. Czyli jaka działalność, taki PR. Zbiór i podzbiór, a nie dwa niezależne zbiory..

duży skrót, zniekształcający przekaz Wikipedii. Może dajmy zainteresowanym szansę na własną opinię: http://pl.wikipedia.org/wiki/Public_relations

pozdrawiam,

Marcin
Marcin

Postprzez Przemek » 16 sty 2009, o 16:12

Marcin napisał(a):radny powiatu z ramienia PO wpadł do rady Jabłonny wyłącznie po prezent, wyszedł 3 minuty po otrzymaniu torby.

Cóż za skrupulatność, szkoda tylko że wymieniając radnego powiatowego Janusza Wanata, który przyszedł jedynie po prezent w postaci kalendarza sciennego za 5 PLN i darmowy obiad, pomijasz innych gości. I tak np. na wspomniany kalendarz ścienny do tego z zegarem pokusili się też dyrektorzy placówek oświatowych w naszej gminie, dyr. Pałacu PAN, Starosta, Wicestarosta, Przew. Rady Powiatu, radna powiatowa Grażyna Trzaskoma, Dyrektor ZOZ-u, Ksiądz Proboszcz, Komendant Policji.

Czarny PR - tak to chyba się nazywa - i manipulacja. Gratulacje, świetnie Ci idzie

Przemysław Przewoźniczek
Przemek

Postprzez szumski » 16 sty 2009, o 18:22

I tak np. na wspomniany kalendarz ścienny do tego z zegarem pokusili się też dyrektorzy placówek oświatowych w naszej gminie, dyr. Pałacu PAN, Starosta, Wicestarosta, Przew. Rady Powiatu, radna powiatowa Grażyna Trzaskoma, Dyrektor ZOZ-u, Ksiądz Proboszcz, Komendant Policji.

No i co z tego?
Trzeba było umieścić w porządku sesji a nie traktować przybyłych na sesję mieszkańców jak chłopów pańszczyźnianych, co ni z gruszki ni z pietruszki nagle mają czekać z copkami w garściach aż "wójt z plebanem" obdzielą się kalendarzami. Trwało to dwie godziny i nikt nas nie informował przed, ile trwać będzie. Jak chcieliście tym prymitywnym chwytem pozbyć się nas przed głosowaniami to Wam po prostu nie wyszło. Pozdrawiam
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Krzysztof J » 16 sty 2009, o 21:12

PR to jest sztuka kształtowania relacji firmy/organizacji z otoczeniem, a ściślej z tymi grupami interesariuszy, który są najważniejsi z punktu widzenia powodzenia tej organizacji. Celem tych działań jest długofalowe budowanie wizerunku organizacji, tak aby był on jak najbardziej podobny do idealnego wizerunku pożądanego przez interesariuszy. Dzięki temu organizacja zyskuje bezpieczeństwo i zwiększa szanse powodzenia na rynku.

Często PR myli się z uprawianiem propagandy albo z reklamą. Od propagandy różni się tym, że zawiera treści wyłącznie prawdziwe. I pozytywne. Propaganda natomiast jest nierzetelna, podporządkowana celowi, często negatywna w treści lub sposobie argumentacji. Natomiast PR od reklamy różni się głównie zawartością przekazu i sposobem argumentacji - odnosi się głównie do rozumu i wartości, bazuje na racjonalnych argumentach. Natomiast reklama odnosi się do emocji i opiera na budowaniu pozytywnych skojarzeń oraz wywołaniu konkretnych zakupowych działań, często irracjonalnych.

Z doświadczenia wiem, że nawet studenci ze specjalizacji medialnej, których uczę podstaw PR, mają kłopot z rozróżnianiem tych kwestii.

Natomiast do PR nie należy w żadnym wypadku zaliczać działań mających na celu publiczne dyskredytowanie jakiejś osoby lub organizacji, ani też napastliwej demagogicznej krytyki. Takie działania zresztą mają zwykle jakiś ukryty cel, czyli stanowią manipulację opinią publiczną. A to już inna bajka.
Krzysztof J

Postprzez Krzysztof J » 16 sty 2009, o 21:36

I proszę nie mylić PR z trollingiem.
z wikipedii:
Trollowanie (trolling) – antyspołeczne zachowanie charakterystyczne dla forów dyskusyjnych i innych miejsc w Internecie, w których prowadzi się dyskusje.

Trollowanie polega na zamierzonym wpływaniu na innych użytkowników w celu ich ośmieszenia lub obrażenia (czego następstwem jest wywołanie kłótni) poprzez wysyłanie napastliwych, kontrowersyjnych, często nieprawdziwych przekazów czy też poprzez stosowanie różnego typu zabiegów erystycznych. Podstawą tego działania jest upublicznianie tego typu wiadomości jako przynęty[1], która doprowadzić mogłaby do wywołania dyskusji.

Typowe miejsca działania trolli to grupy i listy dyskusyjne, fora internetowe, czaty itp. Trollowanie jest złamaniem jednej z podstawowych zasad netykiety. Jego efektem jest dezorganizacja danego miejsca w Internecie[2], w którym prowadzi się dyskusję i skupienie uwagi na trollującej osobie.
Krzysztof J

Postprzez szumski » 16 sty 2009, o 23:34

No to się gościu wszystko o boomie dowiedział i dobrze mu tak.

Tu: http://www.chotomow.pl/in...ntpage&Itemid=1
piszą o 15 baniach deficytu - Gierka już by pewnie internowali. Budżet niestety mi się nie otwiera. Też macie problemy, czy tylko mi się kićka? Pozdrawiam
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez szumski » 17 sty 2009, o 00:50

Już naprawiłem. Idę spać, bo mnie szlag nagły trafić chce po przeczytaniu autopoprawek a konkretnie tej: "zmniejszeniu uległa kwota dotacji dla Gminnego Centrum Kultury i Sportu o kwotę 100 000 zł." Pozdrawiam
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pytania do wójta