"Boom" inwestycyjny w Gminie Jabłonna

Wiemy, że wójt wie o naszym forum wiec pewnie bedzie odpowiadał na nasze pytania :)

Postprzez Marcin » 19 sty 2009, o 01:09

PrzemekP napisał(a):Czarny PR - tak to chyba się nazywa - i manipulacja. Gratulacje, świetnie Ci idzie
Przemysław Przewoźniczek

:) Przemku,

Mylisz się. Rożni nas to, że ja jestem zwykłym mieszkańcem, Ty zaś postacią publiczną. Ja jestem mieszkańcem, nawołującym do opamiętania, Ty głosujesz na "tak" przy skrajnie krzywdzącym mieszkańców budżecie. Ja piszę o faktach. Ty - niestety nie. Mnie krytyka służy, Tobie - daruj - nie przystoi. Możesz wciąż tkwić w swoim przekonaniu; to dla mnie to bez różnicy. Całość Twojego postu to próba obrony kolegi z tej samej partii.

Warto jednak, by naganne rzeczy dziejące się w Gminie, były pokazywane publicznie. Dzięki temu forum paruset mieszkańców wsi należących do gminy już miało możliwość zadania sobie pytań. A skoro zarzucasz mi manipulację - zostaw to inteligencji czytających i pogódź się z ich osądem. O ile mieszkańcy zadadzą sobie trud wyszukania informacji, znajdą Twoje głosowania i Twoją retorykę. Jak sprawdzisz w Google, Twoja sława jako radnego, w sieci odwołuje się głównie do tego forum...

pozdrawiam,

Marcin
Marcin

Postprzez Marcin » 19 sty 2009, o 01:20

Krzysztof J napisał(a):I proszę nie mylić PR z trollingiem.
z wikipedii: //ciach, bo bez związku//

Krzysztofie:

wiedza za wiedzę: za http://pl.wikipedia.org/wiki/Korupcja (2 wyrywki)

Korupcja (łac. corruptio - zepsucie) – nadużycie stanowiska publicznego w celu uzyskania prywatnych korzyści. Korupcja może w praktyce powstawać niezależnie od formy rządów. Poziom korupcji może być bardzo różny, od drobnych przypadków wykorzystania wpływu lub faworyzowania w celu wyświadczenia lub oddania przysługi, przez zinstytucjonalizowane łapówkarstwo aż do skrajnej postaci - kleptokracji (rządów złodziei), gdzie porzucone zostają nawet zewnętrzne pozory uczciwości.

(...) Korupcja stanowi poważne zagrożenie dla rozwoju. W dziedzinie polityki, podkopuje demokrację i dobre zarządzanie przez naruszanie procesów formalnych. Korupcja w czasie wyborów i w ciałach ustawodawczych skutkuje nierówną dystrybucją dóbr i usług. Bardziej ogólnie, na skutek korupcji zmniejsza się zdolność instytucji do wykonywania procedur, wypompowane zostają zasoby a urzędnicy są zatrudniani i awansują bez uwzględniania ich sprawności. Jednocześnie korupcja narusza takie wartości demokratyczne jak zaufanie i tolerancja.

pozdrawiam,

Marcin
Marcin

Postprzez jakur » 21 sty 2009, o 15:11

Zacząłem temat na forum to pozwolę sobie również skończyć.

Pytanie: (kategoria: Inne)
Szanowna Pani Wójt,
W grudniu 2008 otrzymałem pismo "Wieści z naszej gminy", którego wydawcą jest Urząd Gminy Jabłonna, a w nim artykuł "Po pierwsze inwestycje". Na stronie 15, ww. pisma, jest mowa o gotowej do końca roku (2008) dokumentacji technicznej trzeciej przepompowni do kanalizacji w gminie Jabłonna, obsługującej min. Chotomów. Czy to prawda?
Pozdrawiam,
(Jacek Kurowski, 16.01.2009 r.)
Odpowiedź:
Szanowny Panie Jacku,
Tak to prawda, dokumentacja techniczna tak zwanej przepompowni PIII została już wykonana.

Olga Muniak, Wójt Gminy

Pozdrawiam,
Jacek
jakur

Postprzez Marcin » 21 sty 2009, o 15:28

jakur napisał(a):Odpowiedź: Szanowny Panie Jacku, Tak to prawda, dokumentacja techniczna tak zwanej przepompowni PIII została już wykonana. Olga Muniak, Wójt Gminy

Prawie jak sukces,

Dziwnym trafem jednak P3 nie znalazło się w budżecie 2009 mimo protestów mieszkańców oraz propozycji przesunięcia pieniędzy na P3 z innych, bzdurnych pozycji (propozycje radnych: Pani Kasi Dąbrowskiej i Witolda Modzelewskiego). Mini-park dla jabłonowskich żuli okazał się ważniejszy.

pozdrawiam,

Marcin
Marcin

Postprzez Ałek » 22 sty 2009, o 07:54

Marcin napisał(a):
jakur napisał(a):Odpowiedź: Szanowny Panie Jacku, Tak to prawda, dokumentacja techniczna tak zwanej przepompowni PIII została już wykonana. Olga Muniak, Wójt Gminy

Prawie jak sukces,

Dziwnym trafem jednak P3 nie znalazło się w budżecie 2009 mimo protestów mieszkańców oraz propozycji przesunięcia pieniędzy na P3 z innych, bzdurnych pozycji (propozycje radnych: Pani Kasi Dąbrowskiej i Witolda Modzelewskiego). Mini-park dla jabłonowskich żuli okazał się ważniejszy.

pozdrawiam,

Marcin

Z dokumentacji technicznej pewnie wynikało, ze park będzie bardziej się w kulturę Gminy wpisywał, niż ogrodzony budyneczek z kilkoma rurami..
Ałek

Postprzez Przemek » 22 sty 2009, o 09:11

Marcin napisał(a): Mini-park dla jabłonowskich żuli okazał się ważniejszy.

Myślę, że jak zapoznasz się z protokołami z ostatniej Komisji Budżetowej i sesji szczególnie w części dotyczącej skweru za Urzędem Gminy to się lekko zdziwisz :) . Szczególnie "interesująca" była wypowiedź broniąca tej inwestycji no i oczywiście sam wynik głosowania. Oba protokoły będą dostępne na początku lutego. Zachęcam do lektury.

Pozdrawiam

Przemysław Przewoźniczek
Przemek

Postprzez szumski » 22 sty 2009, o 09:59

Przemek, jeżeli jest najpierw przetarg na żuloskwerek (04.12 ogłoszenie wyników) http://ug.jablonna.ibip.pl/public/get_f ... ?id=195025 , potem szukanie pieniędzy(30.12), ekwilibrystyka z przerzutką środków między działami i na dokładkę 12 kawałków wydane krótko wcześniej za zbieranie papierków na 2 tys m. kw. skwerku, to trzmiel z mózgiem wielkości łebka szpilki domyśla się że chodzi o ordynarne dojenie gminnej kasy.

29 01 jest posiedzenie komisji rewizyjnej, przyjedziemy, popatrzymy, posłuchamy jak Wam się to wszystko podoba i jakie wnioski wyciągniecie, a my przy urnach (a może wcześniej) wyciągniemy swoje.

Mendzenie Sawickiego, że nasza pisanina na forum poruszająca takie niejasne zagrywki to nieprzyzwoitość, jest poparciem i ochroną dla tychże niejasnych działań. Opowieści, że odstąpienie od umowy będzie kosztowało 10% zamówienia, też publikę gówno obchodzi bo to nie publika przeprowadzała przetarg. Pozdrawiam
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Ałek » 22 sty 2009, o 11:40

szumski napisał(a):Opowieści, że odstąpienie od umowy będzie kosztowało 10% zamówienia, też publikę gówno obchodzi bo to nie publika przeprowadzała przetarg. Pozdrawiam

Ale raczej te 10% nie z kieszeni przeprowadzających przetarg będzie..
Ałek

Postprzez Marcin » 22 sty 2009, o 14:38

Ałek napisał(a):Ale raczej te 10% nie z kieszeni przeprowadzających przetarg będzie..

W ferworze walki o słuszność Przemka umyka nam chyba ważniejsza rzecz:

4 punkty do samodzielnego przemyślenia:

1. W czym jest problem, by przyznać się, że pomysł żuloskwerka jest błędny? Ma on powstawać za 0,8 mln zł 30 metrów od wejścia do największego w okolicy zespołu parkowo-pałacowego?

2. W czym problem, by zauważyć, że rada gminy ustawia budżet pod własne machlojki z Wójtową? Przypomnę: w sprawie daty podpisania umowy z wykonawcą żulo-skwerka Pani Muniak zwyczajnie kłamie, odsyłam do mojego sprawozdania z Rady Gminy 30.12.2008,

3. W czym jest problem, by zapłacić odstępne zwycięzcy przetargu (to mu się należy), rozwiązać umowę, wyrzucić z pracy osobę, która robi przetarg PRZED przegłosowaniem budżetu a pozostałe, zaoszczędzone z żulo-skwerka pieniądze, przeznaczyć na przepompownię P3? Do cholery, który z radnych będzie miał więcej rozsądku niż strachu przed resztą rady?

4. Dlaczego Radni mają problem z przyznaniem się, że to jest element ich geszeftów między sobą? O co grają radni, którzy nie mają odwagi zagłosować przeciw uchwale, będącą jawną niegospodarnością w zarządzaniu publicznymi pieniędzmi? Przypominam: Przemysław Przewoźniczek głosował ZA przyjęciem tego budżetu, (Przemku, nie jestem Ci wrogi, ale Twoje głosowania dowodzą, że działasz przeciwko nam, mieszkańcom. To ja namawiałem Ciebie, żebyś nie zagłosował przeciw budżetowi, niestety poparłeś to gówno)

Wiecie, dlaczego to wszystkim umyka? Bo Radni są w tych wzajemnych zależnościach ubabrani po pachy a my, mieszkańcy, za mało na to zwracamy uwagę. Nawet lokalna gazetka milczy, napasiona prywatnym układem. Każdy z Radnych, który głosował za przyjęciem budżetu 2009 jest ubabrany w niegospodarność i naraża się na zarzuty.

A my, przez naszą bierność, sami stajemy się ofiarami bezmyślności radnych, którym w głowach "Wielka Polityka" a nie są w stanie rozsądnie zarządzać gminą circa 10.000 mieszkańców. Mówiąc Szumskim: Do książek najpierw! Kudy wam w politykę?

pozdrawiam,

Marcin
Marcin

Postprzez Przemek » 22 sty 2009, o 14:46

szumski napisał(a): jeżeli jest najpierw przetarg na żuloskwerek (04.12 ogłoszenie wyników) http://ug.jablonna.ibip.p...e.php?id=195025 , potem szukanie pieniędzy(30.12), ekwilibrystyka z przerzutką środków między działami i na dokładkę 12 kawałków wydane krótko wcześniej za zbieranie papierków na 2 tys m. kw. skwerku

moja opinia w obu tych sprawach została bardzo jasno i klarownie przedstawiona i poparta głosowaniami. Drugi element to również wynik drążenia przeze mnie tematu. Ale i tak to za mało, bo za tym nic nie poszło. Park budujemy, na działkę wydaliśmy....
smutne, ale jest też i dobra wiadomość szczególnie dla Marcina. Rozmawiałem dziś z P. Andrzejem Szarlińskim, Przew. komisji scaleniowej. Obecnie dokumenty zostały złożone do składnicy map w Starostwie i w jego opinii uchwała scaleniowa może trafić już na marcową sesję. Co prawda i tak nie jest to co miało być (zamknięcie na koniec grudnia), ale zawsze krok do przodu.

Pozdrawiam

Przemysław Przewoźniczek
Przemek

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pytania do wójta