Oldze Muniak z dedykacją

Wiemy, że wójt wie o naszym forum wiec pewnie bedzie odpowiadał na nasze pytania :)

Oldze Muniak z dedykacją

Postprzez Marcin » 19 lut 2009, o 17:30

Pani Olgo,

Niech Pani poczyta poniższe. Potem proszę napisać, ile pieniędzy wydała Pani na te lakierowane gazetki z Pani sukcesami. Dedykujemy to Pani ku rozwadze w przyszłości.

pozdrawiam,

Marcin

---------------------

Wojewoda oszczędza na papierowych życzeniach
Agnieszka Trojanowska - Bis, RADIO TOK FM
2009-02-19

Wojewoda mazowiecki nie wysłał bożonarodzeniowych papierowych życzeń. Skorzystał z poczty elektronicznej, a za zaoszczędzone pieniądze ufundował prezent dzieciom z domu dziecka.
To duża porcja wrażeń dla dzieci z Domu Dziecka w Radości. W czwartek w południe odwiedził je wojewoda mazowiecki, który przywiózł im w prezencie komputer. To nagroda za projekt kartki świątecznej, którą wojewoda rozsyłał w trakcie świąt.

Pomysł był prosty. Kartki świąteczne są drogie, więc zamiast papierowych życzeń - można wysłać elektroniczne. A zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć dla dzieci z domu dziecka. Jest tylko jeden problem - pieniędzy dla wszystkich nie wystarczy. Budżet świąteczny to ok. 5 tysięcy złotych. Wojewoda mazowiecki wpadł więc na pomysł, by zorganizować konkurs. Dzieci z domów dziecka projektowały świąteczne kartki. Autor zwycięskiego projektu wygrywa dla swojej placówki prezent - komputer.

- Na mojej kartce był aniołek i mała stajenka. Aniołka zrobiłam z białej firanki, a stajenkę narysowałam brokatem - opowiada o swojej pracy ośmioletnia Natalka. To jej projekt najbardziej spodobał się komisji, w której zasiadał między innymi wojewoda mazowiecki. Elektroniczna wersja jej pracy trafiła do ponad dwóch tysięcy osób.

- Dostali ją na maila wszyscy ministrowie rządu polskiego, wszyscy wójtowie, burmistrzowie, prezydenci miast - mówi wojewoda Jacek Kozłowski - 'To wszystko są osoby, którym wypada złożyć życzenia w okresie świątecznym. Nie wszyscy jednak korzystają z elektronicznej poczty. Ale na to wojewoda też znalazł sposób - niektóre życzenia wysłał tradycyjną poczta na najładniejszych kartkach, które przyszły na konkurs. Było z czego wybierać. W sumie na konkurs przyszło ponad dwieście prac.

Źródło: TOK FM
Marcin
 

Postprzez Kabmot » 19 lut 2009, o 19:40

http://miasta.gazeta.pl/w...na_gazetki.html
Dzielnice marnotrawią pieniądze na gazetki
Jan Fusiecki
2009-01-22, ostatnia aktualizacja 2009-01-23 14:42

"Większość warszawskich urzędów dzielnic wydaje własne, bezpłatne pisma. - To propaganda, która kosztuje warszawskich podatników blisko 2 mln zł rocznie - krytykowali w czwartek działacze Stowarzyszenia dla Warszawy

Trzecią stronę miesięcznika "Bemowo News" zajmuje wywiad z burmistrzem Jarosławem Dąbrowskim (PO) pt. "Dzielnica przyjazna mieszkańcom". Rozmówca chwali się osiągnięciami. Anonim prowadzący rozmowę nie szczędzi mu komplementów. Raz w pytaniu wtrąca: "Bemowo co i raz podchwytuje nowe niesztampowe rozwiązania". Gdzie indziej rzuca w stronę burmistrza: "Pamiętamy doskonale, jak z okazji Dnia Dziecka odwiedził pan w towarzystwie maskotki Bemowa ponad 2 tys. przedszkolaków".

Idylla do każdej skrzynki

Zdjęcie Jarosława Dąbrowskiego można też znaleźć w fotoreportażu z otwarcia boiska szkoły podstawowej przy ul. Oławskiej. Tu lokalny włodarz przecina wstęgę, a zaproszony na uroczystość biskup Piotr Jarecki strzela gola. Na bramce stoi "Bemiś", czyli ulubiona maskotka burmistrza.

Ten idylliczny obraz władzy trafia pod każdą bemowską strzechę. Burmistrz Dąbrowski zarządził bowiem, by "Bemowo News" rozsyłano do wszystkich skrzynek pocztowych w dzielnicy, a nakład sięga 50 tys. egzemplarzy.

To musi kosztować. Z zestawienia, które podczas wczorajszej konferencji prasowej zaprezentowali działacze Stowarzyszenia dla Warszawy, wynika, że "Bemowo News" to najdroższy tytuł wydawany w Warszawie z publicznej kasy. W tym roku pójdzie na niego aż 470 tys. zł. Na drugim miejscu pod względem nakładu (24 tys.) i kosztów (292 tys. zł) znalazła się tuba władz Woli "Kurier Wolski", na trzecim "Kurier Wawerski", na który zarezerwowano 170 tys. zł.

Własnych pism finansowanych z kieszeni podatnika nie mają tylko cztery z 18 warszawskich dzielnic: obie Pragi, Mokotów i Wesoła. - W sumie rocznie na prasę wydawaną przez urzędy dzielnic idzie rocznie blisko 1,9 mln zł. Do tego trzeba dodać koszty pracy i materiałów zużywanych na przygotowanie tych pisemek przez etatowych pracowników biur promocji, którzy mają to w zakresie swoich obowiązków - mówił podczas konferencji Sławomir Potapowicz, działacz stowarzyszenia, były wiceburmistrz Pragi-Południe z ramienia PO.

Nieuczciwa konkurencja

A jego współpracownik Jan Artymowski powołał się na ekspertyzę prof. Michała Kuleszy sporządzoną dla Izby Wydawców Prasy. Ekspert ds. samorządności wywodzi, że samorządy mogą wydawać własne tytuły tam, gdzie jest to jedna z niewielu dróg komunikowania się ze społecznością lokalną, np. w małych miejscowościach. Natomiast dotowanie pism w miastach z rozwiniętym rynkiem wydawniczym łamie - zdaniem prof. Kuleszy - zasadę uczciwej konkurencji, bo publiczny wydawca dysponuje pieniędzmi budżetowymi i nie musi patrzeć na rachunek ekonomiczny.

- Tego typu zarzuty dziwią w ustach polityków, którym nie przeszkadzało wydatkowanie miliona złotych z budżetu miasta na fetę z okazji otwarcia mostu Świętokrzyskiego [Stowarzyszenie dla Warszawy tworzą głównie współpracownicy Pawła Piskorskiego, byłego prezydenta Warszawy - red.] - mówi na to rzecznik ratusza Tomasz Andryszczyk.

- Dzięki "Bemowo News" mogę konsultować się z mieszkańcami. Na zamieszczony na pierwszej stronie numer interwencyjny dzwoni mnóstwo ludzi z drobnymi, ale uciążliwymi dla nich sprawami. Dzięki temu wiem, czym powinienem się zajmować - broni swojego pisma Jarosław Dąbrowski. Przyznaje, że w ostatnim numerze było zbyt dużo jego zdjęć. - Teraz już uważam. Znikną moje wizerunki, ale pisma będę bronił, jak niepodległości - mówi."
W gminie Jabłonna nie jest inaczej :01:

Oto potwierdzenie
Aktualności Wysłany: Czw 22 Sty, 2009 18:10 Temat: Gazetki gminne
U nas, bo w zakładce "Budżet 2009" tego nie znajdziecie

Cytat:
CZĘŚĆ OPISOWA DO PLANU WYDATKÓW I ROZCHODÓW BUDŻETU GMINY JABŁONNA NA 2009 ROK
DZIAŁ 750 - ADMINISTRACJA PUBLICZNA
Rozdział 75075 - Promocja jednostek samorządu terytorialnego 365 040 zł
w tym:
- wydawanie "Wieści z naszej gminy" - 36 000 zł
- wkładka do gazety "Dookoła nas" - 20 400 zł


Bałwochwalstwo w krystalicznie czystej postaci.
A jak jest wystarczy popatrzeć.
TVP INFO pokazał dzisiaj fajny materiał: nieodśnieżone ulice w Chotomowie oraz akcyjne działanie ekipy odśnieżającej jak telewizja przyjechała.
Pokazane zostało też wystąpienie Pana vice wójta T.Rokickiego, który tłumaczy się dlaczego gmina, chociaż jest do tego zobligowana z mocy prawa, ulic nie odśnieża.

:01: :01:
:shock:
Kabmot
 

Postprzez Marcin » 19 lut 2009, o 20:42

mnie to serce rośnie, jak słyszę, że mieszkańcy ściągają tu media, żeby pokazać to nasze bagienko....

:) Marcin
Marcin
 


Powrót do Pytania do wójtaKto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron