e-Urząd

Wiemy, że wójt wie o naszym forum wiec pewnie bedzie odpowiadał na nasze pytania :)

e-Urząd

Postprzez szumski » 12 mar 2009, o 20:55

e-Urząd działa :viva: Już się zarejestrowałem (wyrazy współczucia dla Urzędu) ale jeszcze nie działają najbardziej mnie interesujące zakładki tj. dostęp do informacji publicznej i umowy. ;D
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Re: e-Urząd

Postprzez Marcin » 2 kwi 2009, o 14:29

szumski napisał(a):e-Urząd działa :viva:

no może i działa, ale jak to w naszym gminnym standardzie, po wypełnieniu wniosku muszę zgodzić na następujący zapis:

"Korzystasz z opcji pozwalającej na wysłanie do Urzędu podania / wniosku bez podpisu. Aby Twoja sprawa mogła zostać załatwiona, może okazać się konieczne uzupełnienie braku podania / wniosku poprzez własnoręczne złożenie podpisu w urzędzie. W przypadku nie dopełnienia powyższego obowiązku w ciągu 7 dni od dnia wysłania, podanie zostanie pozostawione bez rozpatrzenia. Czy mimo to chcesz wysłać podanie / wniosek ? "

Jeśli dobrze rozumiem: każdy wniosek jest dobry, o ile zaakceptuje go Urząd. Jeśli nie, to chcą mojego fizycznego podpisu i czekaj tatka latka, bo obieg dokumentów i polecony z prośbą o podpis będzie i tak szedł dłużej niż 7 dni :) To ja przepraszam - to po co tam jest hasło, weryfikacja zwrotna mailem etc?

Marcin
Marcin

Postprzez Olena » 2 kwi 2009, o 19:31

Niech podadzą konkretny paragfaf na to wysłanie. Wszelkim wezwaniom o braki i inne cuda liczy się n-dni od daty doręczenia. Własne przepisy u nas w UG mają? 8/
Olena

Postprzez szumski » 2 kwi 2009, o 19:43

Na uzupełnienie, zapoznanie się jest 7 dni. Nie chce mi się szukać ale wierz mi na słowo, wielokrotnie przećwiczone :P
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Olena » 2 kwi 2009, o 20:00

Ale na to zapoznanie masz 7 dni od dnia doręczenia postanowienia o tym, czyż nie?

Kaźmirz ja Ci wierzę. Sama też to przerabiam dosyć często. Tylko (niestety) z drugiej strony barykady... :oops: :?
Olena

Postprzez MagdaM » 2 kwi 2009, o 20:02

Zgadza się - każdy urząd administracji państwowej oraz sąd polski według Kodeksu Postępowania Administracyjnego zawsze daje termin 7 dni na uzupełnienia braków każdego wniosku lub pozwu etc... - to jest standardowa procedura. Zawsze też w tego rodzaju wezwaniu powinna być podana podstawa prawna do takiego a nie innego postepowania urzędu lub sądu. Tak jak wspomniałam reguluje to Kodeks postępowania administracyjnego - i nie da się tego przeskoczyć...
Pozdrawiam,
MagdaM

Postprzez szumski » 2 kwi 2009, o 20:09

Zagalopowałaś się Słoneczko ;) Są też sądy które mają KPK :P
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez MagdaM » 2 kwi 2009, o 20:11

No tak - ja to na szczeście tylko z prawem cywilnym mam do czynienia :)
MagdaM

Powrót do Pytania do wójta