Petycja o garby spowalniajace na ulicy Przylesie

Wiemy, że wójt wie o naszym forum wiec pewnie bedzie odpowiadał na nasze pytania :)

Postprzez ella » 28 lis 2009, o 13:30

Jendrula napisał(a):Właśnie- progi mają spowodować zwolnienie do prędkości minimalnej i takie jest ich zadanie. Hałas i zużycie paliwa nie są tu priorytetem lecz bezpieczeństwo pieszych. Na zachodzie cześć uliczek osiedlowych ma oprócz progów tzw. szykany, czyli przegrody do połowy jezdni zmuszające do :
1.przejazdu "wężykiem" z prędkością 5km/h
2.często przepuszczenia pojazdu z naprzeciwka, bo przez szykanę zmieści się JEDEN pojazd
3.zwolnienia przed szykaną a wręcz zatrzymania się.
4.niezastosowanie się do powyższych kończy się zderzeniem z betonową zaporą a nie tylko lekkim nadwyręzeniem amortyzatorów jak w przypadku progów

ma to sens jedynie gdy lokalizacja takiej instalacji jest głęboko przemyślana inaczej staje się "szykaną" wobec zmotoryzowanych.
Problem ruchu na Bagiennej może rozwiązać policja, która woli jednak łapać jeleni na trasie NDM-Zegrze w Kałuszynie, gdzie "ruch pieszych tak potężny iż istotne jest czy ktoś jedzie 50 czy 70 km/h" :drive:
Tymczasem kilka sowitych mandacików ,w tym dla "martini" , za robienie z Bagiennej toru formuły I załatwiło by sprawę (zanim będzie tragedia)

Jendrula- Nobel. Szkoda, ze wiecej osob nie jest na twoim poziomie spolecznym...Tu jest caly punkt programu- chodzi O BEZPIECZENSTWO I KOMFORT. Jaka odpowiedz da rozpedzony kierowca dla rodzicow potraconego dzieciaka, ktory wracal prawidlowo chodnikiem ze szkoly, ale kierowcy wysokczyl kot i odruchowo skrecil kierownice a szybkosc wyrzucila go na chodnik.....????
A czy Martini to nie ten sam kolo z IQ betonu- ktory jezdzi porshe z naklejkami po przylesiu ?
Mamy tu jeszcze kartofla w ciemnym AMG Mercedesie ktory rozpedza sie z pod lasu...Jesli chce szpanowac, to gdyby przejechal wolniej wtedy moglibysmy sie pogapic :) A tak szkoda jego szpanu bo nikt go przy tej szybkosci nie zauwazy.
No i nastepne dwa kartofle w granatowym golfie z ciemnymi swiatlami i czerwonym golfie z mega felgami !!! Dwa razy wyprzedzili kruzujaca policje. Raz na skrzyzowaniu ...No i ...No i policja pokruzowala dalej....No bo w koncu czy sie stoji czy sie lezy pensja i tak sie im nalezy....Brak slow (dalej wiec nie pisze)
Ella
ella

Postprzez ella » 28 lis 2009, o 13:43

[quote="ygloo"]A może by tak ktoś pomyślał, szczególnie ella, że ul. Przylesie jest
a) szerokie;
b) w porzadnym stanie;
c) posiada chodniki
więc po co komu i na co progio sp[owalniające?
Piszesz o swoim osiedlu ale ul. Przylesie dojeżdżasz do 4 innych i może mieszkańców tych 4 osiedli tez warto byłoby o droge zapytać?
My walczymy o autobus całotygodniowy i z więszą ilością kursów a Wy wyjeżdżacie w tym samym czasie z progami na szerokiej na niemal 3 pojazdy ulicy?

Cześć,
Petycję podpiały 124 osoby z ulicy Przylesie i okolic.
Przylesie ma chodnik po jednej stronie, czasem trzeba przejść na drugą.
Rowerem nie jeździ się po chodnikach.
Garby są po to :
http://www.krbrd.gov.pl/dzialania_brd/p ... _ruchu.htm

Dołączam swój głos do autobusów. W sobotę nie mogę pojechać na piwo do Warszawy !
Tylko gdzie ten głos dołączyć, z gadania nic nie ma. Czy ktoś pro społecznie prowadzi tą sprawę...
[/b]
Ella
ella

Postprzez mazoja » 4 gru 2009, o 11:16

Wczoraj ul. Przylesie autko (nie wiem jakies ciemne sportowe) jechało spokojnie ponad 100 km/h. Nie wiem a jaką prędkością wchodziło w zakręt, ale mniemam, że na dwóch kółkach... KOSZMAR!
mazoja

Postprzez ton » 7 gru 2009, o 15:18

Ja bym wolał by zrobić na wzór państw zachodnich, czyli postawić ograniczenie do 70 i żadnych idiotycznych garbów. A jak bardzo przeszkadzają Ci wariaci drogowi to zrób petycję o fotoradar. Będzie to z korzyścią dla wszystkich mieszkańców.
ton

Postprzez GOUST » 7 gru 2009, o 16:07

ton napisał(a):zrobić na wzór państw zachodnich, czyli postawić ograniczenie do 70

Gdzie ty masz zachód?? To jest wykaz TU prędkości obowiązujący na terenie europy. Podkreślę to całej, a wiec zachodniej, wschodniej. Jak zapoznasz się TON zobaczysz że wszędzie na obszarze zabudowanym obowiązuje 50 km/h. A nawet lepiej w Polsce po 23 do 5 rano można jechać 60;) jak na Słowacji :shock:
GOUST

Postprzez ton » 8 gru 2009, o 10:56

Masz rację, ale tam nikt nie stawia tak pochopnie tabliczek z terenem zabudowanym jak u nas. Przez większą część miejscowości masz tylko ograniczenie (zazwyczaj 70), a dopiero w ścisłym centrum masz znaki o terenie zabudowanym. Przylesie jest bezpieczną ulicą i nie widzę żadnych powodów by ograniczać na niej prędkość samochodów poprzez absurdalne progi. Jeżeli miałbym coś zmienić to postulowałbym o jej zwiększenie do 70. Zauważ, że już teraz masz tam ograniczenie do 40, tylko po co? Komu ma to pomóc?
ton

Postprzez ella » 17 lut 2010, o 12:06

ton napisał(a):Masz rację, ale tam nikt nie stawia tak pochopnie tabliczek z terenem zabudowanym jak u nas. Przez większą część miejscowości masz tylko ograniczenie (zazwyczaj 70), a dopiero w ścisłym centrum masz znaki o terenie zabudowanym. Przylesie jest bezpieczną ulicą i nie widzę żadnych powodów by ograniczać na niej prędkość samochodów poprzez absurdalne progi. Jeżeli miałbym coś zmienić to postulowałbym o jej zwiększenie do 70. Zauważ, że już teraz masz tam ograniczenie do 40, tylko po co? Komu ma to pomóc?

Komu ? Może:
- komuś kto ma 5 letniego syna Michała, o którego starał się przez 2 lata kosztownymi metodami in vitro, i nie chciałby żeby ktoś samochodem złamał mu kość czaszki;
- starszej Pani Basi, której biodro po stłuczce nigdy się już nie zrośnie;
- TOBIE, ABYŚ PO ZDERZENIU NIE SIKAŁ POD SIEBIE DO KOŃCA ŻYCIA, W WYNIKU USZKODZENIA RDZENIA KRĘGOWEGO;
- mnie, aby moje podatki nie szły na koszty rechabilitacji kierowców z kompleksami małych interesów, którzy swoją agresję, ograniczenie umysłowe i niemoc wyładowują za kółkiem...
Ella
ella

Postprzez Ałek » 17 lut 2010, o 12:15

Ostatnio edytowano 20 lis 2010, o 14:11 przez Ałek, łącznie edytowano 1 raz
Ałek

Postprzez Marcin » 17 lut 2010, o 17:07

Ałek napisał(a):Goust sie wkurzy..... :x

Goust tera pojeeeedzieeeee.....

:) Marcin
Marcin

Postprzez GOUST » 17 lut 2010, o 21:56

Ałek napisał(a):ella napisał/a:
koszty rechabilitacji kierowców z kompleksami małych interesów, którzy swoją agresję, ograniczenie umysłowe i niemoc wyładowują za kółkiem...

Goust sie wkurzy..... :x

Nie rozumiem aluzji :|
Jeżdżę trzeźwo wiec nie wiem czemu miało by to się tyczyć mnie? Po mieście poza dwiema czy trzema ulicami to 70 km/h, czasem. Ja nie łamię prawa aż tak bardzo lecz nie zgadzam się z jego zastosowaniem. Jest ograniczenie 20 km/h to jadę 30 -35 km/h choć uważam takie ograniczenie za niepotrzebne. Na obwodnicy Jabłonna rzadko jadę powyżej 110 km/h. A od wyładowania agresji mamy zamknięte ulice oraz tory. Tam moim autkiem wykorzystuje całe 300 KM. Choć przyznam nigdy nie zamknąłem "szafy" gdyż szkoda mi autka nawet na torze. Strach przed rozbiciem? A co dopiero mówić o ulicy gdzie jakiś inny kierowca, jakaś pani lub inny pieszy może wyjść na drogę.

ella napisał(a):aby moje podatki nie szły na koszty rechabilitacji kierowców z kompleksami małych interesów

Też się zgadzam z tym. Z jakiej racji mamy płacić za głupotę innych.

Marcin napisał(a):Goust tera pojeeeedzieeeee.....

gdzie?? ;D
"nulla tenaci invia est via" - "Dla upartych nie ma nieprzejezdnych dróg"
GOUST

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pytania do wójta