Oldze Muniak mówimy NIE

Wiemy, że wójt wie o naszym forum wiec pewnie bedzie odpowiadał na nasze pytania :)

Oldze Muniak mówimy NIE

Postprzez Marcin » 21 wrz 2010, o 12:51

Pani Olgo,

Apelujemy do Pani poczucia godności, by nie startowała Pani w nadchodzących wyborach na wójta Gminy. Ostatnie lata Pani administrowania naszymi wsiami, pogrążyły gminę w długach i zaległościach. Nas, mieszkańców, utwierdziły, jak wielkim błędem było ufanie w składanie przez Panią obietnice wyborcze. Zmarnowała Pani cztery ostatnie lata, cofając w rozwoju jedną z obiecujących Gmin wokół Warszawy i skutecznie niszcząc autorytet lokalnego samorządu.

Utrudnianie pracy radnych, celowe omijanie Zamówień Publicznych, ignorowanie Kodeksu Postępowania Administracyjnego i licznych Ustaw, unikanie dialogu z mieszkańcami i finalnie - budowanie dróg bez wymaganych zezwoleń, czy sprowadzanie niebezpieczeństwa na uczestników ruchu, to jedynie wstęp do długiej listy Pani uchybień. Konsekwencje takiego stanu rzeczy będziemy ponosić jeszcze przez lata - mamy wieloletnie opóźnienia w podstawowych inwestycjach takich jak drogi, szkoła czy kanalizacja. Swoim stylem pracy skazuje Pani nas, kilkanaście tysięcy mieszkańców, na brodzenie w błocie między szambami a nasze dzieci - do nauki na dwie zmiany w szkole, która nie spełnia wymogów Ministerstwa Edukacji. Mówiąc wprost - wszyscy płacimy za Pani zaniechania i będziemy ten dług spłacać - blisko 20 mln zł zadłużenie Gminy przy zerowych inwestycjach robi na nas duże wrażenie. Czy Pani wie, że podpisała Pani faktury na ponad 2 mln zł na dokumentację szkoły, która nigdy nie powstanie?

Urząd Gminy, podstawowy organ samorządu, pod Pani kierownictwem, miotany jest prywatnymi interesami i układami, na poły w podejrzanymi wykonawcami, na poły z kolegami Pani i Pani podwładnych. Lokalne media wielokrotnie piętnowały korupcjogenne praktyki i niejasne powiązania wewnątrz Urzędu. Napięta atmosfera w samym Urzędzie daje asumpt do jednoznacznie negatywnej oceny wyników Pani pracy. Pani kadencja jest jednym ciągnącym się skandalem: wielokrotne podnoszone zarzuty o niegospodarność Wydziału Inwestycji oraz o brak rozwoju Gminy nigdy nie spotkały się z jakąkolwiek konstruktywną reakcją z Pani strony, co więcej mamy wiele dowodów na uciszanie spraw i utrudnianie dostępu do dokumentacji lub też celowe unikanie dokumentowania pracy Pani i Pani podwładnych.

Zarządzanie Gminą to nie tylko wydawanie publicznych pieniędzy; to także dbanie o rozwój i inwestycje. Niestety, nie poradziła sobie Pani ani z jednym, ani z drugim. Czas więc wziąć odpowiedzialność za własne błędy. W imię przywrócenia godności Urzędu Gminy, prosimy Panią o zakończenie swojej kariery samorządowej na terenie Gminy Jabłonna. Być może Pani zdolności organizacyjne zostaną gdzieś indziej docenione, jednak w Gminie Jabłonna, potrzebującej mądrego zarządzania, rozwoju i pozyskiwania środków unijnych, Pani niefrasobliwa misja szczęśliwie dobiegła końca. Wybaczymy Pani wydawanie propagandowych gazetek czy wycieczek zagranicznych w okresie pracy nad budżetem, widać dobro gminy ma różne oblicza.

A gdy jeździmy po dziurawych, pełnych błota i niebezpiecznych drogach, odbierając wieczorem dzieci, bo brak chodników uniemożliwia im bezpieczny powrót do domu, nie znajdujemy w sobie już woli by Pani podziękować. Dla nas wystarczy, jeśli uszanuje Pani naszą wolę i odejdzie bez mieszania się w proces wyboru nowego wójta. Gmina Jabłonna zasługuje na sprawnego i uczciwego Wójta z prawdziwego zdarzenia.

Marcin
Marcin
 

Postprzez Ałek » 21 wrz 2010, o 13:10

***
Ostatnio edytowano 15 lis 2010, o 09:37 przez Ałek, łącznie edytowano 1 raz
Ałek
 

Postprzez Marcin » 21 wrz 2010, o 13:38

do mnie zadzwonili sąsiedzi, że konta @chotomow.pl nie mają, ale się podpisują.

M
Marcin
 

Postprzez Jendrula » 21 wrz 2010, o 13:52

A co w zamian? Mam nadzieje że nie "Kubalszczyzna" :?
Haec Sybillae foliis obscuriora- to mniej zrozumiałe od wyroczni Sybilli
Jendrula
 
Posty: 1630
Dołączył(a): 16 sty 2008, o 10:25
Lokalizacja: Dąbrowa Chotomowska

Postprzez Marcin » 21 wrz 2010, o 14:59

Kubalszczyzna poszła po rozum do głowy i zrozumieli, że poza Panią Wołosiewicz, nie mają kandydata, który mialby szansę.

Marcin
Marcin
 

Postprzez Ałek » 22 wrz 2010, o 06:08

***
Ostatnio edytowano 15 lis 2010, o 09:38 przez Ałek, łącznie edytowano 1 raz
Ałek
 

Postprzez Cielak » 22 wrz 2010, o 07:38

Ja tam już wiem na kogo będę głosował na Wójta :)
Avatar użytkownika
Cielak
 
Posty: 1338
Dołączył(a): 18 gru 2007, o 16:11
Lokalizacja: Chotomów

Postprzez Marcin » 22 wrz 2010, o 10:09

a na kogo?

Marcin
Marcin
 

Postprzez Cielak » 23 wrz 2010, o 15:11

Na Przemka P. oczywiście.
Bo w życiu bywa tak, że nie zawsze się jest na górze...
Avatar użytkownika
Cielak
 
Posty: 1338
Dołączył(a): 18 gru 2007, o 16:11
Lokalizacja: Chotomów


Powrót do Pytania do wójtaKto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość