Strona 1 z 1

Oldze Muniak mówimy NIE

PostNapisane: 21 wrz 2010, o 12:51
przez Marcin
Pani Olgo,

Apelujemy do Pani poczucia godności, by nie startowała Pani w nadchodzących wyborach na wójta Gminy. Ostatnie lata Pani administrowania naszymi wsiami, pogrążyły gminę w długach i zaległościach. Nas, mieszkańców, utwierdziły, jak wielkim błędem było ufanie w składanie przez Panią obietnice wyborcze. Zmarnowała Pani cztery ostatnie lata, cofając w rozwoju jedną z obiecujących Gmin wokół Warszawy i skutecznie niszcząc autorytet lokalnego samorządu.

Utrudnianie pracy radnych, celowe omijanie Zamówień Publicznych, ignorowanie Kodeksu Postępowania Administracyjnego i licznych Ustaw, unikanie dialogu z mieszkańcami i finalnie - budowanie dróg bez wymaganych zezwoleń, czy sprowadzanie niebezpieczeństwa na uczestników ruchu, to jedynie wstęp do długiej listy Pani uchybień. Konsekwencje takiego stanu rzeczy będziemy ponosić jeszcze przez lata - mamy wieloletnie opóźnienia w podstawowych inwestycjach takich jak drogi, szkoła czy kanalizacja. Swoim stylem pracy skazuje Pani nas, kilkanaście tysięcy mieszkańców, na brodzenie w błocie między szambami a nasze dzieci - do nauki na dwie zmiany w szkole, która nie spełnia wymogów Ministerstwa Edukacji. Mówiąc wprost - wszyscy płacimy za Pani zaniechania i będziemy ten dług spłacać - blisko 20 mln zł zadłużenie Gminy przy zerowych inwestycjach robi na nas duże wrażenie. Czy Pani wie, że podpisała Pani faktury na ponad 2 mln zł na dokumentację szkoły, która nigdy nie powstanie?

Urząd Gminy, podstawowy organ samorządu, pod Pani kierownictwem, miotany jest prywatnymi interesami i układami, na poły w podejrzanymi wykonawcami, na poły z kolegami Pani i Pani podwładnych. Lokalne media wielokrotnie piętnowały korupcjogenne praktyki i niejasne powiązania wewnątrz Urzędu. Napięta atmosfera w samym Urzędzie daje asumpt do jednoznacznie negatywnej oceny wyników Pani pracy. Pani kadencja jest jednym ciągnącym się skandalem: wielokrotne podnoszone zarzuty o niegospodarność Wydziału Inwestycji oraz o brak rozwoju Gminy nigdy nie spotkały się z jakąkolwiek konstruktywną reakcją z Pani strony, co więcej mamy wiele dowodów na uciszanie spraw i utrudnianie dostępu do dokumentacji lub też celowe unikanie dokumentowania pracy Pani i Pani podwładnych.

Zarządzanie Gminą to nie tylko wydawanie publicznych pieniędzy; to także dbanie o rozwój i inwestycje. Niestety, nie poradziła sobie Pani ani z jednym, ani z drugim. Czas więc wziąć odpowiedzialność za własne błędy. W imię przywrócenia godności Urzędu Gminy, prosimy Panią o zakończenie swojej kariery samorządowej na terenie Gminy Jabłonna. Być może Pani zdolności organizacyjne zostaną gdzieś indziej docenione, jednak w Gminie Jabłonna, potrzebującej mądrego zarządzania, rozwoju i pozyskiwania środków unijnych, Pani niefrasobliwa misja szczęśliwie dobiegła końca. Wybaczymy Pani wydawanie propagandowych gazetek czy wycieczek zagranicznych w okresie pracy nad budżetem, widać dobro gminy ma różne oblicza.

A gdy jeździmy po dziurawych, pełnych błota i niebezpiecznych drogach, odbierając wieczorem dzieci, bo brak chodników uniemożliwia im bezpieczny powrót do domu, nie znajdujemy w sobie już woli by Pani podziękować. Dla nas wystarczy, jeśli uszanuje Pani naszą wolę i odejdzie bez mieszania się w proces wyboru nowego wójta. Gmina Jabłonna zasługuje na sprawnego i uczciwego Wójta z prawdziwego zdarzenia.

Marcin

PostNapisane: 21 wrz 2010, o 13:10
przez Ałek
***

PostNapisane: 21 wrz 2010, o 13:38
przez Marcin
do mnie zadzwonili sąsiedzi, że konta @chotomow.pl nie mają, ale się podpisują.

M

PostNapisane: 21 wrz 2010, o 13:52
przez Jendrula
A co w zamian? Mam nadzieje że nie "Kubalszczyzna" :?

PostNapisane: 21 wrz 2010, o 14:59
przez Marcin
Kubalszczyzna poszła po rozum do głowy i zrozumieli, że poza Panią Wołosiewicz, nie mają kandydata, który mialby szansę.

Marcin

PostNapisane: 22 wrz 2010, o 06:08
przez Ałek
***

PostNapisane: 22 wrz 2010, o 07:38
przez Cielak
Ja tam już wiem na kogo będę głosował na Wójta :)

PostNapisane: 22 wrz 2010, o 10:09
przez Marcin
a na kogo?

Marcin

PostNapisane: 23 wrz 2010, o 15:11
przez Cielak
Na Przemka P. oczywiście.