Znowu wcięło 5,8 bańki.

Wiemy, że wójt wie o naszym forum wiec pewnie bedzie odpowiadał na nasze pytania :)

Znowu wcięło 5,8 bańki.

Postprzez szumski » 15 paź 2010, o 13:39

Żeby pokryć pochopnie zapłacone dla PAN 5 baniek, UG poprosił Radę o wyrażenia zgody na zbycie nieruchomości niezabudowanej położonej we wsi Jabłonna o nr ew. 1980/12.
Wszystko byłoby cacy gdyby działka miała na pewniaka uregulowane prawo własności. Ale gmina nie nauczona doświadczeniami z PAN, poszła po bandzie i wystawiła na sprzedaż grunt nie swój. Pisałem wielokrotnie.
Nadleśniczy łebski gość, w pseudo mediacje bawić się nie chciał i o ustalenie prawnego właściciela gruntu zwrócił się do MSWiA.
W moje brudne łapska wpadła dzisiaj decyzja MSWiA Nr. 698 w której to minister stwierdza nieważność decyzji przekazującej na własność Gminy Jabłonna działki 1980/12 wyodrębnionej z oddziału leśnego 188/2. Mówiąc językiem prostym, uzasadnienie jest takie, że na działce miał stanąć szpital i w żadnym wypadku nie może ona być zbywana na pokrywanie dziur budżetowych jakichś nieudaczników.

Ok. stało się, tylko że decyzja jest z 2010-09-28, na wystąpienie o ponowne rozpatrzenie jest 14 dni.
To ja się pytam: czemu na sesji w dn. 2010-10-12 naczalstwo nasze, wody w dupę nabrało i nawet się nie zająknęło, że taka decyzja jest i prawdopodobnie z budżetu po stronie przychodów trzeba zdjąć potężną sumę??? Zwrotka w ministerstwie była przed sesją, czyli UG do tego czasu decyzję przeczytał milion razy.
Czym załatać dziurę. Mnie się wydaje, że powinna być natychmiastowa korekta budżetu. No ale natychmiast się okaże budżet to nie budżet, tylko łabędzi śpiew a zadłużenie i tak duże, procentowo sięgać teraz będzie ustawowego maximum.
Pozdrawiam
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Re: Znowu wcięło 5,8 bańki.

Postprzez Ałek » 15 paź 2010, o 16:44

Ostatnio edytowano 15 lis 2010, o 07:29 przez Ałek, łącznie edytowano 1 raz
Ałek

Postprzez szumski » 15 paź 2010, o 20:03

Tak, bo chodzi o "nieważność" decyzji wojewody.
Tu jest zwyczaj, że wójt wie lepiej i nagminnie przekracza zakres zwykłego zarządu tzn. działa bez uchwały Rady Gminy w sprawach przekraczających jego ustawowe kompetencje. Jeden z powodów w długachnym uzasadnieniu: "...pismo z dnia 1 lipca 1991 podpisane przez zastępcę wójta Gminy Jabłonna nie mogło być uznane za wniosek o przekazanie tej nieruchomości (..........) nie miało oparcia w stosownej uchwale rady gminy" - przekraczało zakres zarządu zwykłego.

To rozstrzygnięcie potwierdza słuszność mojej koncepcji wzruszenia wyroku sądu polubownego. Wójt nie miał prawa bez uchwały RG zrobić zapisu na sąd polubowny. Uchwała ma dotyczyć właśnie "zapisu" z imienia i nazwiska - czyli być pełnomocnictwem szczegółowym. W przypadku zarządu zwykłego wójt nie mógł dokonać "zapisu" a więc w całej hucpie nie miał zdolności procesowej.
Pozdrawiam
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez szumski » 19 paź 2010, o 12:41

szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Przemek » 9 lut 2011, o 18:30

Wpłynęła do gminy decyzja MSWiA. Odwołanie i przytoczone przez kancelarię reprezentującą gminę argumenty niczego nowego do sprawy nie wniosły. Decyzja komunalizacyjna jest nieważna i działka wraca do Skarbu Państwa.
Przyjdzie się pewnie teraz po sądach ciągać.
Przemek

Postprzez Jendrula » 9 lut 2011, o 18:52

Przemek napisał(a):Wpłynęła do gminy decyzja MSWiA. Odwołanie i przytoczone przez kancelarię reprezentującą gminę argumenty niczego nowego do sprawy nie wniosły. Decyzja komunalizacyjna jest nieważna i działka wraca do Skarbu Państwa.
Przyjdzie się pewnie teraz po sądach ciągać.

Klawo jak cholera jak mawiał nieśmiertelny Egon Olsen z serialu Gang Olsena albo lepiej niech nasi Włodarze powiedzą: "Głupia sprawa Szefie , za co się nie wezmę to spieprzę"
Za co Boże karasz nas takimi "władcami Gminy" , czy ja coś mam na sumieniu? Czy kogoś zabiłem albo okradłem? Chyba że za to że będąc młodym "pożądałem żony bliźniego swego" ale to było tylko "platonicznie" i nic sie nie wydarzyło... Panie Boże czy tak Ci zależy na nieszczęściu Jendruli? ;( :sad: :(
Haec Sybillae foliis obscuriora- to mniej zrozumiałe od wyroczni Sybilli
Jendrula

Postprzez Cielak » 10 lut 2011, o 10:59

Sprawa niestety jest bardzo skomplikowana. To że jest tak idiotyczna nie jest jedynie winą naszych byłych włodarzy ale również byłego Wojewody i niektórych urzędników.
Jednak popełnili oni szereg błędów.

Inną kwestią jest to, że sprawa dotyczy działki na której kiedyś miał powstać szpital i o którą walczyło bardzo dużo osób - przede wszystkim z Legionowa, które potem splunęły i przeklęły naszą gminę za to że ich wy......ała.

Więc może to jest tak że zostaliśmy przeklęci?
Jak to jest że gdzie nie pójdę, to wszyscy się a nas śmieją?
Bo w życiu bywa tak, że nie zawsze się jest na górze...
Cielak

Postprzez szumski » 10 lut 2011, o 12:56

Za co Boże karasz nas takimi "władcami Gminy" , czy ja coś mam na sumieniu? Czy kogoś zabiłem albo okradłem? Chyba że za to że będąc młodym "pożądałem żony bliźniego swego" ale to było tylko "platonicznie" i nic sie nie wydarzyło... Panie Boże czy tak Ci zależy na nieszczęściu Jendruli? ;( :sad: :(

A Ty czego znowu jęcys???
Koszty administracji mamy za to najwyższe w galaktyce: 312% normy. I nikt nas nie wyprzedzi. I gitara.
Pozdrawiam
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Jendrula » 10 lut 2011, o 18:01

No to już nie jęczę!

Jest tak wszystko sp.... że może być TYLKO LEPIEJ, znaczy że nam sie polepszy! Hurra! :00:
Haec Sybillae foliis obscuriora- to mniej zrozumiałe od wyroczni Sybilli
Jendrula

Powrót do Pytania do wójta