Fundusze UE w naszej gminie

Wiemy, że wójt wie o naszym forum wiec pewnie bedzie odpowiadał na nasze pytania :)

Fundusze UE w naszej gminie

Postprzez Astrabas » 3 lis 2010, o 18:49

"Zgodnie z Rozporządzeniem Komisji (WE) nr 1828 / 2006 z dnia 8 grudnia 2006 r. w Unii Europejskiej obowiązuje zasada informowania opinii publicznej o wykorzystaniu funduszy strukturalnych w realizacji projektów. Dlatego też zgodnie z wytycznymi krajowymi oraz unijnymi beneficjent realizujący projekt dofinansowany przez Unię Europejską jest zobowiązany do stosowania tablic informacyjnych. Tablice informacyjne umieszczane są w miejscu realizacji projektu w celu poinformowania opinii publicznej o dofinansowaniu prowadzonej inwestycji ze środków unijnych. Beneficjent umieszcza tablicę informacyjną w każdym miejscu realizacji projektu, który dotyczy finansowania robót infrastrukturalnych lub budowlanych w widocznym miejscu realizacji projektu, a wymiar tablicy informacyjnej regulowany jest stosownymi wytycznymi. Wydatki na promocję projektu podlegają refundacji z funduszy unijnych w takim samym stopniu jak wydatki na roboty inwestycyjne. Działania promocyjno-informacyjne związane z realizacją projektów dofinansowanych przez Unię Europejską są warunkiem otrzymania unijnego dofinansowania a niewłaściwie przeprowadzone mogą skutkować cofnięciem otrzymanej uprzednio dotacji"
A ja całą naszą gminę wszerz i wzdłuż przejechałam i nie znalazłam nic. Kiedyś taka tablica stała na pewno przy przejeździe kolejowym, teraz chyba stoi na Partyzantów – ale to wszystko inwestycje powiatowe.
Czyżby nasza gmina była tak bogata że nie musi się starać o dofinansowania swoich inwestycji, czy nie ma kompetentnej osoby która by takie fundusze pozyskała. A może ja coś przeoczyłam. Czy ktoś zna projekty na terenie naszej gminy finansowane ze środków Unii Europejskiej ?
Astrabas

Postprzez marian10 » 3 lis 2010, o 19:12

To ty kandydatka nie wiesz że np.ul.Partyzantów jest drogą powiatową.I jaka tablica ma stać??????
A co wójcina ma zrobić jak rada mówi NIE ZGADZAMY SIE ( :razz: )
marian10

Postprzez Astrabas » 3 lis 2010, o 19:16

Marian , Ty słyszałeś jak Rada mówi NIE funduszą europejskim ?
Czy jakiś takich rozsądnych wniosków przygotwać nie potrafimy.
Astrabas

Postprzez Jendrula » 3 lis 2010, o 19:22

Takie przymusowe znakowanie i opłacanie tego z pieniędzy podatnika to typowy Eurokomunizm ,ale cóż braliśmy EU z całym "dobrodziejstwem inwentarza" . Podobnie jak nikomu nie potrzebne tabliczki informujące iż właśnie wjeżdżamy do "Powiatu ŁĄKOŁADY Gmina Duża BIEDA" I jadąc nad morze lub w góry muszę poznawac nazwy powiatów jakby mnie to interesowało. Za to interesuje ile to kosztuje, skoro zwykły znak drogowy to ca.150pln bez słupka netto.
Nie zajmujcie sie głupotami w rodzaju tabliczek których nikt nie czyta (jadąc samochodem po prostu nie da się przeczytać).
szkoda czasu-i Gminy
Haec Sybillae foliis obscuriora- to mniej zrozumiałe od wyroczni Sybilli
Jendrula

Postprzez Astrabas » 3 lis 2010, o 19:44

ale to nie chodzi o to czy w naszej gminie stanie masa tabliczek i "wtedy będzie ładnie".

Tabliczki te, informują o pieniądzach jakie UE zainwestowała w dany projekt. Tym samym pokazuje, ile to gmina zaoszczędziła kasy z własnego budżetu - to tak z dużym skrócie. I ja poszukuję takich inwestycji na terenie naszej gminy ? Znasz takowe?
Astrabas

Postprzez marian10 » 3 lis 2010, o 20:00

Jeśli poszukujesz takich inwestycji to proszę o telefon do pani Anny Szostak to jest osoba zajmująca się pozyskiwaniem funduszy unijnych (przykład SOLARY) pok.nr.07 na parterze UG.
Jeśli chodzi o fundusze unijne, to nie jest taka prosta sprawa poczytaj sobie pozyskiwanie środków UE.
marian10

Postprzez Cielak » 3 lis 2010, o 20:28

Marian...
a masz może informacje ile wniosków nasz UG złożył o dofinansowania?
bo z tego co dowiedziałem się od mojej 10 letniej córki, to żeby dostać dofinansowanie to trza wpierwej wnioska złożyć.
To ile tych wniosków było?
Bo w życiu bywa tak, że nie zawsze się jest na górze...
Cielak

Postprzez marian10 » 3 lis 2010, o 21:10

A córka (pełen szacun,mądra)nie mówiła CI że na sesje trzeba chodzić.Spytaj Kazka ,a jak nie to informacja publiczna UG (pok. nr. 5 na 1 piętrze)lub pozyskiwanie funduszy UE (pok.nr.07 na parterze)
marian10

Postprzez Cielak » 3 lis 2010, o 21:34

dziękuję za rzeczową i konkretną odpowiedź ;)

pozdrawiam.
Bo w życiu bywa tak, że nie zawsze się jest na górze...
Cielak

Postprzez marian10 » 3 lis 2010, o 21:37

Jak szukacie tabliczki z informacją o pomocy UE na terenie gminy ,to macie takową na ul. Modlińskiej
jadąc od W-wki po prawej stronie przy komisach.Wystarczy zwolnić a nie gnać do domu na kluski.

A dla Moniki -cała gmina to nie tylko Chotomów ,więc wysil się trochę i pojeżdzij nie tylko wszerz i wzdłuż, ale po miejscowościach granicznych z naszą. Proponuje po skosie :hah:
marian10

Następna strona

Powrót do Pytania do wójta