Diety

Wiemy, że wójt wie o naszym forum wiec pewnie bedzie odpowiadał na nasze pytania :)

Diety

Postprzez szumski » 26 lip 2011, o 06:29

Temat goowniany, bo i zarobki goowniane, ale:
wg. Ustawy o samorządzie gminnym, dieta z założenia jest rekompensatą za utracone wynagrodzenie, a skoro się go nie traci, to czy należy zrezygnować z diety???

Kilkoro radnych jest zatrudnianych przez gminę, sesje i komisje (oprócz jednej - oświaty) odbywają się w godzinach pracy. Czy gmina powinna płacić podwójnie?

Pozdrawlaju
szumski
Kłusownik kołtuństwa
 
Posty: 4874
Dołączył(a): 29 sie 2006, o 06:21

Postprzez Jendrula » 26 lip 2011, o 10:20

Jak się do "WADZY" gołodupce pchają to i potem wszawymi dietami się najbardziej interesują, za Księstwa Warszawskiego i Królestwa Kongresowego to był cenzus majątkowy, czyli jak masz kasiorę na życie i cię stać to idź do władz, wtedy i podatność na korupcję mniejsza, i nikt zarabiać na gminie nie zamierza (bo swojego ma aż nadto) ale potem był Witos i inne klimaty (chłop na bosaka w Sejmie, co piechotą i furmanką musiał jechać do "stolycy" bo go na bilet nie było stać), zniżki na kolej,przeloty dla Posłów itp.
Jakby zlikwidować diety dla Radnych to 98 procent obecnego towarzystwa by wyparowało i może wtedy byłoby mądrzej i zdrowiej dla nas wszystkich :00:
Haec Sybillae foliis obscuriora- to mniej zrozumiałe od wyroczni Sybilli
Jendrula
 
Posty: 1630
Dołączył(a): 16 sty 2008, o 10:25
Lokalizacja: Dąbrowa Chotomowska

Postprzez Przemek » 26 lip 2011, o 13:26

Jendrula napisał(a):Jakby zlikwidować diety dla Radnych to 98 procent obecnego towarzystwa by wyparowało i może wtedy byłoby mądrzej i zdrowiej dla nas wszystkich

niektórzy uważają, że mają do wypełnienia jakąś misję i co gorsza, są święcie o tym przekonani..... to jest jeszcze gorsze niż te diety....najlepiej byłoby zapłacić z góry i podziękować, wyszłoby taniej.......
Przemek
 
Posty: 50
Dołączył(a): 22 gru 2006, o 14:31
Lokalizacja: Boża Wola

Postprzez Jendrula » 26 lip 2011, o 14:07

Własnie! czasem lepiej płacić i poprosić by z domu nie wychodzili i nic nie robili bo straty nas wszystkich będą MNIEJSZE!
Władze zawsze stanowi esencję elektoratu , tak też jest w przypadku Chotomowa i Gminy Jabłonna, w czasie wyborów:
1.Stały żelazny elektorat zagłosował -wiadomo na kogo
2. częśc mieszkańców głosowała w Warszawie i innych miastach- tam gdzie płacą podatki (nie kochają nas o nie, nie pacą nic za korzystanie z destruktowtych ulic oj nie!)
3. Duża cześc zameldowanych siedziała na D i oglądała Taniec z Gwiazdami" bo co ich obchodzi ich własny los"
4. częśc zagłosowała na "znane" nazwiska, bo nie chciało sie poznać tych nowych kandydatów, a priori nie mieli oni żadnych szans na dotarcie do wyborców

Wynik- taki jaki mamy :shoot:
Haec Sybillae foliis obscuriora- to mniej zrozumiałe od wyroczni Sybilli
Jendrula
 
Posty: 1630
Dołączył(a): 16 sty 2008, o 10:25
Lokalizacja: Dąbrowa Chotomowska

Postprzez szumski » 26 lip 2011, o 18:10

Pierwsze pytanie było: czy gmina powinna płacić podwójnie?

Jest i drugie:
Czy nie mamy do czynienia z przesłankami do pewnego rodzaju korupcji politycznej?!!
Wójt - pracodawca, płaci podwójnie dopóki delikwent jest prawomyślny a to w naszym przypadku aż 4 głosy!!!

Pozdrawlaju
szumski
Kłusownik kołtuństwa
 
Posty: 4874
Dołączył(a): 29 sie 2006, o 06:21

Postprzez szer-szeń » 29 lip 2011, o 08:42

Dla mnie jest to ewidentnie korupcja polityczna, zresztą pisałem chyba o tym przed wyborami, ponieważ jest niedopuszczalne, żeby radny był podległy wójcinie, a ta podległość wynika ze stosunku pracy.
A tak jest w przypadku radnych którzy startowali z komitetu wójciny. Na przykład nauczycielka ze szkoły, pracownik gminnego centrum kultury, pracownica szkolnej stołówki i pracownica gminnego ośrodka pomocy społecznej. Są to instytucje podległe urzędowi i w każdej chwili wójcina może sprawić, żeby niegrzeczni zostali zwolnieni. Inne osoby z rady też w pewien sposób mają związane ręce. Na przykład ostatnio sie dowiedziałem, że syn radnej z Chotomowa dostał pracę w centrum kultury w Jabłonnie. I nie jest tajemnicą , że rodzina pana sołtysa z Chotomowa też pracuje w urzedzie gminy.


I dlatego nikt mi nie powie i nie przekona, że ci radni myślą i działają samodzielnie i w dodatku z korzyścią dla nas mieszkańców.
szer-szeń
 
Posty: 221
Dołączył(a): 29 maja 2007, o 12:54
Lokalizacja: obywatel świata


Powrót do Pytania do wójtaKto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości