Mieszkańcy gminy nie mają żadnych potrzeb komunikacyjnych

Wiemy, że wójt wie o naszym forum wiec pewnie bedzie odpowiadał na nasze pytania :)

Postprzez skierd » 15 wrz 2011, o 09:10

Jestem za nieplaceniem podatkow skoro zupelnie nic z tego nie mamy, linia TRANSLUD jest prywatna i moze nas miec gdzies ale gmina powinna zapewnic polaczenie z Warszawa.
Upieram sie przy tym aby niektore TRANSLUDY bezposrednio jechaly do Warszawy ul Chotomowska, nie sadze aby nie mialy z takich kursow kasy, w Legionowie i tak tylko garstka ludu wsiada bo maja co kilka minut inne autobusy, wystarczy pojezdzic systematycznie i obserwowac.
Nie mamy nowych drog, kanalizacji, oswietlenia i komunikacji, zima za pasem postoimy 40 min na mrozie, deszczu bez dachu nad glowa na naszym wspanialym nowym peronie to przesiadziemy sie do samochodow po to aby do Legionowa na skm-ke podjechac, jak nie przyjedzie ZTM to bedzie SKM-ka.

[ Dodano: Czw 15 Wrz, 2011 10:14 ]
odp do - ygloo-
Jablonna to najgorasza podwarszawska gmina
skierd

Postprzez szumski » 15 wrz 2011, o 10:36

A o co chodzi z tymi podatkami??? Naliczacie sobie górką cy cóś???
Dla mnie jak ktoś nie musi a płaci to frajer :22:
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Jendrula » 16 wrz 2011, o 11:56

on napisał(a):Tak czytam i się zastanawiam ... czy Ty Jendrula uważasz że autobus na osiedlu w Jabłonnie jest nie potrzebny ? Jeśli tak to poczytaj Sobie http://www.jablonna.pl/index.php?cmd=pr ... egoria=all ilu ludzi z tych osiedli ma problemy komunikacyjne i nie pisz takich bzdur. My z tych osiedli tez mamy zabrany 801 i 731 który jeździ bardzo rzadko.

Uważam że powinniśćie mieć autobus, ale ten z Chotomowa zajeżdża tam i wydłuża swój kurs o 40% CZASU, WIĘC TA SŁABO KURSUJĄCA LINIA NIE POWINNA TAM ZAJEŻDŻAĆ bo jej ideą było skrócenie czasu dojazdu w stosunku do Translud-a, który krąży po Legionowie. Autobus ZTM miał jechać Najkrótszą drogą inaczej szkoda bawić się w mydlenie oczu że mamy autobus i lepiej go skasować bo kosztuje nas niemało a G daje
Haec Sybillae foliis obscuriora- to mniej zrozumiałe od wyroczni Sybilli
Jendrula

Postprzez Naretta » 1 paź 2011, o 09:54

Pytanie: (kategoria: Komunikacja)
Witam. Jak to się stało że urząd gminy dopuścił do takich zmian kursowaniu autobusów że z osiedli mieszkaniowych Przylesie i Leśna autobus 731 jest praktycznie zapełniony po brzegi (ludzie nierządzącą się jak sardynki w konserwie) a często jest problem z zmieszczeniem się do środka. Proszę wpłynąć na przewoźnika by w godzinach porannego szczytu w kierunku Warszawy i w godzinach szczytu powrotów kursowało więcej autobusów. Nie mieści mi się w głowie by o godz piątej rano były tylko trzy autobusy do Warszawy a o szóstej dwa!!! Dodam także że bez wprowadzenia większej liczby kursów autobusów sytuacja ulegnie dalszemu pogorszeniu gdyż od pierwszego Października zaczną dojeżdżać studenci do uczelni.

Z Poważaniem
(Mariusz Liżewski, 08.09.2011 r.)
Odpowiedź:
Szanowny Panie Mariuszu,
W związku z licznymi pytaniami o działania gminy w sprawie zwiększenia częstotliwości kursów linii 731, informuję, że w trakcie kolejnego spotkania w poniedziałek 19 września z przedstawicielem ZTM, ustalono, że w porannych godzinach szczytu zostanie zwiększona ilość autobusów. Po zmianach autobus w porannych godzinach szczytu (od godziny 5.00 do 8.00) będzie jeździł średnio co dwadzieścia minut. Planowane zmiany wg zapewnień ZTM mają wejść w życie na początku października 2011 r.

Tadeusz Rokicki, Zastępca Wójta

Uśmiałam się dziś szalenie po tym, jak sprawdziłam "nowy" rozkład 731. Naprawdę poczucie chóóómoru nie opuszcza pana Rokickiego.

Przed zmianami rozkład poranny wyglądał tak:

5 02 27 57
6 24 48
7 09 38

A PO ZMIANIE TAK:
5 02k 27k 57k
6 24k 36r 48k
7 00n 09k 38k

Z legendą :

r - kurs do krańca: DĄBRÓWKA SZLACHECKA

n - kurs do krańca: NOWODWORY; ostatni przystanek po trasie: HENRYKÓW

k - kurs do krańca: ŻERAŃ FSO

A zatem dodano dwa kursy, z których żaden nie kończy się na Żeraniu.

Ja mam inne propozycje:

5 02p 27l 57m
6 24l 36m 48a
7 00n 09ś 38j

p - pole buraczane
l - las
m - tylko do Modlińskiej 234
a - albo przyjedzie, albo nie
n - kurs tylko w 3 niedzielę miesiąca
ś - nie kursuje w środę
j - jak się zmieścisz, to pojedziesz

Tia...
Kobieta może być przyjaciółką mężczyzny, lecz by uczucie to trwało, trzeba je wesprzeć odrobiną fizycznej antypatii.
Naretta

Postprzez Jendrula » 3 paź 2011, o 09:04

Z dotacjami zawsze tak bedzie , najpierw zabiorą w form ie podatków a potem kosztem inwestycji oddadzą ZTMowi który oleje mieszkańców osiedla i bedzie jeździł jak jemu wygodniej za nasze pieniądze :shoot:
Jendrula

Postprzez szumski » 6 paź 2011, o 19:26

A kto to wykarmi??? SAMYCH RZECZNIKÓW trzy razy więcej niż sekretarzy POP za komuny.
Pozdrawlaju
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Jendrula » 7 paź 2011, o 10:44

Bo dostają kasiorę za friko od Prezydentowej HGW i od okolicznych gmin okołowarszawskich, więc doją frajerów. Zaradzić można prosto- odcinamy dotacje dla ZTM a dotujemy pasażerów którzy z racji swojej sytuacji finansowej nie moga zapłacić 100%ceny za bilet. W ciagu roku skończylyby sie problemy z rozkładami jazdy niedopasowanymi do potrzeb dojeżdzajacych a i kuilka prywatnych firm wypłynęłoby na szerokie wody. Gmina ma za zadanie oragnizace transportu ale nie jest powiedziane że przez ładowanie kasy w jakieś przeżarte wydatkami pożal sie Boże przedsiębiorstwa. Kiedyś to nastąpi a wtedy Zarząd i pracownicy ZTM obudzą sie z ręka w nocniku. :27:
Jendrula

Postprzez szumski » 7 paź 2011, o 12:05

Jendrula opowiem Ci niedawną historię.
Nie wiem z jakiej przyczyny, na dwa dni wypadł kurs prywatnego przewoźnika z godz. 6.35
Kurs pasował pracującym w centrum W-wy m. inn. tym przesiadającym się na metro przy Gdańskim i mojej żonie też :P . Po otrzymaniu tej informacji, trzeciego dnia właściciel firmy OSOBIŚCIE!!! pilnował na rondku aby autobus 6.35 był na czas!!!. Nie muszę chyba dodawać, że autobus dyma teraz regularnie.

A CI TUTAJ, RADZĄ 12 M-CY (tyle co ciąża słonicy) O DUPIE MARYNI, bo przecież nie wierzę że poważni, dorośli ludzie, reprezentujący ochnaście poważnych urzędów, mogą mieć aż takie problemy z jednym zakichanym kursem.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez ZBIGss » 12 paź 2011, o 04:59

Czytam Kochani o waszych problemach komunikacyjnych i... szlag mnie trafia!!! :shoot: XXI wiek, za miedzą stolica kraju europejskiego (podobno teraz jej przewodzimy?) a tu człek porządny ma problem jak do swego robo-pieprznika dotrzeć! A czy ktos próbował ugryźć temat z innej strony- może rozmowy z p. Domosławskim (Translud) mogłyby jakoś wpłynąć na poprawę tej sytuacji. Jeśli nie zajedzie Translud to juz same rozmowy z nim może podziałają orzeźwiająco na włodarzy ZTMu? Wiecie, mieszkam za lasem więc do Wawy mam jeszcze dalej ale ostatnio zaczęłem wspierać swą obecnoścą komunikację publiczną. Niestety żeby dojechac na 6tą do Legionowa muszę jechac pierwszym środkiem lokomocji. Spóźnienie o minutę powoduje że w pracy jestem pół godziny po czasie. A zabieram się Busem z... Nasielska. Oni maja do Wawy ponad 50km i potrafią się z tym uporać a My mieszkancy gmin podstołecznych ? Wszyscy mają nas w d....! :razz:
ZBIGss

Postprzez Jendrula » 17 paź 2011, o 11:21

Ratunkiem jest rozpisanie przez gminą ponownego przetargu na świadczenie usług komunikacyjunych lub najprostsza metoda-DOTUJEMY NASZYCH MIESZKAŃCÓW a nie ZTM/SKM/PKP, jakby sie udało zrobić to na poziomie powiatu legionowskiego i np nowodworskiego to ZTM inaczej by musiał rozmawiać. Być może młodzieży dojeżdżającej do szkół i mniej zasobnym należałoby i 100% sfinansować a tak płacita ludziska Jendruli za bilet a on zaoszczędzoną kasę wydaje na łyskacze :08: lub browary. Niewykluczone że po rejteradzie od ZTM np taki Translud dokupiłby ze 20 autobusów i jeździł pod każdą chałupę... tylko odwagi trzeba spróbować
Jendrula

Poprzednia strona

Powrót do Pytania do wójta