Mieszkańcy gminy nie mają żadnych potrzeb komunikacyjnych

Wiemy, że wójt wie o naszym forum wiec pewnie bedzie odpowiadał na nasze pytania :)

Mieszkańcy gminy nie mają żadnych potrzeb komunikacyjnych

Postprzez Naretta » 10 wrz 2011, o 15:13

I co, po wyborach można spocząć na laurach i odetchnąć z ulgą. Jakoś to będzie do końca kadencji...
A o ile mnie pamięć nie myli, w programie wyborczym Szanownej Pani Wójt był taki oto punkt dotyczący komunikacji:

"dostosowanie komunikacji autobusowej do potrzeb mieszkańców Gminy".

Zgaduję więc, że potrzeb nie ma żadnych i nie dość, że mieszkańcom Jabłonny i Legionowa zabrano 801, to nie zwiększono liczby kursów 741, wciśnięto zatłoczony, kursujący co pół godziny 731 i dramatycznie zwiększono opłaty za bilety sieciowe (akurat nie z winy p. wójt).

A pan Tadeusz Rokicki jak mantrę powtarza w odpowiedziach na stronie Urzędu:
ZTM przesłał nam następującą informację w której tłumaczy obecne zmiany: „utrzymywanie nieadekwatnej wartości podaży miejsc w komunikacji autobusowej ZTM jest nieoptymalne i nieuzasadnione, a dalsze utrzymanie obecnej ilości kursów na liniach 723, 731 i 801 skutkować będzie wzrostem odpłatności przez gminę do poziomu co najmniej 40%”. Dlatego też ZTM w porozumieniu z miastem Legionowo doprowadziło do likwidacji linii 801.

Zgadzam się (...), że obecna liczba kursów linii 731, szczególnie w godzinach szczytu jest niewystarczająca. Dlatego zwróciliśmy się do ZTM w sprawie zwiększenia częstotliwości kursów i zgodnie z obietnicą przedstawiciela ZTM, problem zostanie rozwiązany w terminie do 10 września 2011 r.

Tadeusz Rokicki, Zastępca Wójta

Obiecanki cacanki, a głupiemu radość. Dziś mamy właśnie 10 września. I co? I ... :flug:
Kobieta może być przyjaciółką mężczyzny, lecz by uczucie to trwało, trzeba je wesprzeć odrobiną fizycznej antypatii.
Naretta

Postprzez Olena » 12 wrz 2011, o 19:20

Naretta, "Dlatego też ZTM w porozumieniu z miastem Legionowo..."! Problem w tym, że mieszkańcy miasta Legionowo mają jeszcze SKM i faktycznie taka ilość autobusów nie koniecznie jest im potrzebna. A my mamy tego pecha, że jesteśmy mieszkańcami gminy Jabłonna i chyba tylko kupić furmanki nam zostało... Bo nasza "władza" raczej z nikim w sprawach poprawy życia mieszkańców nie raczy się porozumieć, nie od tego jest :razz:
Olena

Postprzez ZBIGss » 13 wrz 2011, o 04:46

Kochani...

Sprzedałem ostatnio swoje stare wysłużone auto. Wprawdzie mam jeszcze drugie ale jest za nowe zeby je zarznąć codziennym dojazdem do pracy. Postanowiłem więc wypróbować komunikację publiczną. Dodam tylko że muszę dojechać ze swej WSI ZA LASEM (tak się mówi o nas w Jabłonnie) do Starostwa Legionowo (pracuję w okolicy). Wierzcie mi że to jest dopiero wyzwanie!!! Dojechać do Warszawy z Jabłonny?! O każdej porze dnia i nocy. Transludy, PKS-y, ZTM, SKM, Full linii prywatnych. Ludzie nie dramatyzujcie. Dodam e aby dojechac do pracy na 6tą wychodzę z domu o 4.50 i jadę z przesiadkami 3 (trzema) autobusami. Wystarczy że którykolwiek sie spóżni 3 minuty i w pracy jestem dopiero na 6.20.
Pozdrawiam wszystkich użytkowników naszej dżungli komunikacyjnej (a może pustyni)

ZBIGss
ZBIGss

Postprzez Cielak » 13 wrz 2011, o 07:14

a tu się zgodzę...
Starostwo to chyba najgorzej skomunikowany urząd w naszym powiecie... Tym bardziej że dojechać do niego muszą ludzie z całego powiatu.

Co do komunikacji, to myślę że jak skończą te remonta na torach to się mocno poprawi. Moim zdaniem pociąg to najrozsądniejsze rozwiązanie dojazdu do Warszawy.
Bo w życiu bywa tak, że nie zawsze się jest na górze...
Cielak

Postprzez skierd » 13 wrz 2011, o 11:10

witam, gdyby tak niektore Transludy nie objezdzaly Legionowa- przez co ogromnie wydluza sie czas przejazdu tym srodkiem transportu to mnostwo ludzi z Chotomowa przesiadlo by sie na ten autobus, smrodza nam, zawalaja sliczne centrum a pozytku zadnego, no nie przepraszam komunikacja z Legionowem jest ok,
skierd

Postprzez Jendrula » 13 wrz 2011, o 13:42

skierd napisał(a):witam, gdyby tak niektore Transludy nie objezdzaly Legionowa- przez co ogromnie wydluza sie czas przejazdu tym srodkiem transportu to mnostwo ludzi z Chotomowa przesiadlo by sie na ten autobus, smrodza nam, zawalaja sliczne centrum a pozytku zadnego, no nie przepraszam komunikacja z Legionowem jest ok,

Gdyby nie zajeżdżały.... to by może nie jeździły do CHTMO albo by kursów było jak do Olszewnicy-1 na 2-3 godziny. Przy tych cenach paliw i BEZ DOTACJI dobrze że mamy linię do Warszawy bo na autobus ZTM-widmo zajeżdżający niepotrzebnie na osiedle w Jabłonnej nie ma co liczyć (choć płacimy za niego).
Najszybszy jest mimo zacofania kolei pociąg , samochodem nawet w nocy można nie zdążyć w 28 minut do W-wa Zoo ze względu na dużą liczbę świateł po drodze. Szkoda tylko że tak Qr.... drogo to Gminę (czyli nas) kosztuje!. Co do SKM chyba więcej by miała pasażerów z linii do NDM(ponad 40 tys mieszkańców) niż na Piaski i Wieliszew (dokąd można puścić więcej wahadłowych busów)ale dopóki ZTM żyje z kroplówki Wawy i okolicznych gmin nie dostrzega w tym "biznesu" :28:
Haec Sybillae foliis obscuriora- to mniej zrozumiałe od wyroczni Sybilli
Jendrula

Postprzez on » 13 wrz 2011, o 18:44

Tak czytam i się zastanawiam ... czy Ty Jendrula uważasz że autobus na osiedlu w Jabłonnie jest nie potrzebny ? Jeśli tak to poczytaj Sobie http://www.jablonna.pl/index.php?cmd=pr ... egoria=all ilu ludzi z tych osiedli ma problemy komunikacyjne i nie pisz takich bzdur. My z tych osiedli tez mamy zabrany 801 i 731 który jeździ bardzo rzadko.
On

... dać polakom wolność to się sami wykończą ...
on

Postprzez gooreck » 14 wrz 2011, o 11:19

>autobus ZTM-widmo zajeżdżający niepotrzebnie na osiedle w Jabłonnej nie ma co liczyć (choć płacimy za niego).

Moja żona jak nie zdąży na 731 na Zeraniu, to ze Srodmiescia jedzie 1,5-2h. Jendrula -> jestem za, 731 nam nie potrzebne, lecz weź pod uwagę, iż zabrali nam 801. Bilety ZTM podrożały, dążymy do rozładowania korków, ekologii, już słuchać nie mogę tych przekleństw rankiem na CB dot. zapchanej Modlińskiej. Bacznie obserwuję poczynania władz w tej sprawie na stronie Urzędu Gminy. "Do 10 września sprawa ma zostać wyjaśniona" -> mamy 14 września ... 801 jak "zawieszono na czas wakacji" tak dalej nie ma ... BA! i z tego co się dowiedziałem - nie będzie.
gooreck

Postprzez ygloo » 14 wrz 2011, o 11:35

to, że 801 nie będzie to już wiadomo było dawno!
chodziło o to, aby ewentualnie zwiększyć częstotliwość kursów 731.
ale jak widać, dalej jesteśmy, delikatnie mówiąc, olewani .....

Co roku sobie to obiecuje ale w 2012 to spełnię - koniec płacenia podatków na ta gminę...
Sorry, płace nie mało a w zamian nie mam nic .....

ygloo
ygloo

Postprzez Cielak » 14 wrz 2011, o 19:32

mówi się: "w Jabłonnie"

pozdrawiam
Bo w życiu bywa tak, że nie zawsze się jest na górze...
Cielak

Następna strona

Powrót do Pytania do wójta