Interpelacje i wnioski

Wiemy, że wójt wie o naszym forum wiec pewnie bedzie odpowiadał na nasze pytania :)

Postprzez agata122 » 15 cze 2007, o 12:55

Jeśli Pawelski myślimy o tym samym inwestorze to jest to jego metoda na życie w poprzednich wyborach była ta sama sytuacja .Po wyborach przyszedł z tą samom kwestią co i teraz ,zrobiłem oddajcie mi kase.
agata122

Kolejna interpelacja

Postprzez szumski » 15 cze 2007, o 15:35

Kolejna interpelacja.
Tylko proszę nie nasyłać na mnie bulterierów bo ja operuję faktami.
Fragment interpelacji o drogę łączącą Chotomów z Legionowem:
Pierwsze rozwiązanie obejmować będzie: Chotomów - ul. Partyzantów, ul. Kisielewskiego, następnie Jabłonnę: drogi 21 KDD i 23 KDD lub 21 KDD i 22 KDD, dalej 17 KDL połączone z ul. Parkową w Legionowie

i fragment wypowiedzi wcześniejszej:
Żeby Urząd mógł przygotować stosowną uchwałę, która byłaby rozpatrywana przez Radę Gminy najpierw muszą być wykonane procedury scaleniowe. Z tego co wiem to scalenie jest prawie wykonane, jest przygotowana dokumentacja, wykonany został bilans stanu poprzedniego i obecnego, policzone są powierzchnie.

Przecież logiczne nie ma uchwały nie ma drogi!!! chyba że na księżycu. Gdzie tu konsekwencja i logiczne rozumowanie.

Oczywiście problem scalenia spadł z porządku sesji na czerwiec i lipiec. Pozdr.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

logiczne rozumowanie

Postprzez Mariusz Grzybek » 15 cze 2007, o 18:25

Czyżby tylko Szumski miał patent na logiczne rozumowanie....?

Robimy to po to aby nie czekać, aż scalenie nastąpi (nie wiadomo dokładnie kiedy - lipiec może sierpień) tylko już teraz mieć kilka możliwych rozwiązań akceptowalnych przez Urząd Gminy w celu przygotowania optymalnego, najkorzystniejszego dla mieszkańców.

Wówczas kiedy już będzie gotowe scalenie wystąpić ze stosowną uchwałą i rezerwacją środków na ten cel.

Jeżeli nie będziemy mieli przygotowanych i przemyślanych rozwiązań to rzeczywiście pozostaną wtedy tylko te księżycowe.

:)

Pzdr. Mariusz

Tu możesz zapoznać się z interpelacjami do Pani Wójt
Mariusz Grzybek

Postprzez szumski » 15 cze 2007, o 18:38

Chłopie nie rzucaj się na mnie. Rozszyfruję Ci oznaczenia, których zdaje się nie kumasz. KDD - droga dojazdowa, KDL - droga lokalna. A teraz odpowiedz jak chcesz dojazdową puścić ruch jak na powiatowej? Ja potrzebuję skrót do NDM puścisz mnie i setki innych dojazdową pod swoją chałupą? Jak będziesz wyskakiwał z takimi pomysłami to ludziska się wystraszą, że im wartość nieruchomości spadnie i rozwiążą w cholerę komitet scaleniowy, zostanie 143 pasecki i jeszcze Twoje wnuki żadnej drogi tam nie wybudują. Pozdr.

I autobusa zmutowanego z tramwajem też se pod oknami puszczaj.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Mariusz Grzybek » 15 cze 2007, o 19:04

"Oznaczenia kumam".

Spokojnie, a kto Ci powiedział, że ruch będzie powiatowy, a nie lokalny?

Po pierwsze ul. Parkowa w Legionowie czeka .... na połączenie z Chotomowem i Jabłonną.

Na razie doprowadzony jest asfalt z Legionowa do pól, które będą scalone. Zaprezentowaliśmy dwa rozwiązania bo mieszkańcy południowo-wschodniej części Chotomowa chcieliby aby takie połączenie było ulicami Kisielewskiego następnie 22 lub 23 KDD. Wiedząc, że jest ono mało realne ze względu na szerokość dróg KDD zaproponowaliśmy drugie alternatywne, które Urząd zaakceptował pozytywnie tj. z ul. Chotomowskiej przez 16 KDL dalej rondo (19KDL) dochodząc do 17 KDL i Parkowej.

Jeżeli powstanie tam droga to jak wiesz wartość nieruchomości wzrośnie, a nie spadnie przecież sam to piszesz mówiąc o nałożeniu opłat adiacenckich.

Chyba warto tam mieć drogę, która połączyłaby nas z Legionowem i udrożni te pola niż nadal mieć krajobraz księżycowy...

Pzdr.
Mariusz Grzybek

Postprzez szumski » 15 cze 2007, o 19:12

No to ja już nie wiem o co chodzi jak to wszystko jest w MPZP zatwierdzonym w 2005r.? A potrzebna do ruszenia z inwestowaniem jest tylko uchwała scaleniowa, do której jak widać Wam nie spieszno. Żeby Oldze gitarę truć? Demagogia typu wzrost wartości wskutek wybudowania infrastruktury i wzrost wartości wskutek konieczności wybudowania ekranów dźwiękochłonnych to raczej nie do mnie. Pozdr.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Mariusz Grzybek » 15 cze 2007, o 20:45

Uchwałę scaleniową przyjmiemy tak szybko, jak Urząd Gminy Jabłonna ją przygotuje !

Mariusz Grzybek

Postprzez szumski » 20 cze 2007, o 14:24

Uchwałę scaleniową przyjmiemy tak szybko, jak Urząd Gminy Jabłonna ją przygotuje !

Gmina przygotuje w jeden dzień jak wskażecie i uchwalicie środki finansowe na zaspokojenie roszczeń właścicieli gruntów, które mają być drogami publicznymi - gminnymi, gdzie ma śmigać autobusicho do Legionowa. Tu przyznasz, że przydałoby się pińćdzisiąt groszy z opłat adiacenckich, których tylko i wyłącznie Alternatywa boi się jak ognia - czemu nie rozstrzygam. Reasumując para w gwizdek i kupy się ta interpelacja nie trzyma. A może by tak zająć się 273ma kawałkami bagien, wertepów i chabździorów, których gmina jest już właścicielem a drogami to one się nazywają tylko i wyłącznie w księdze wieczystej pod nr WA1L/00005137/7. Pozdr.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Mariusz Grzybek » 20 cze 2007, o 21:18

Ten jeden dzień trwa już "jakiś czas" i pewnie potrwa jeszcze troszkę, nie dlatego że nikt nie chce rozpatrywać roszczeń właścicieli gruntów! Jak dotąd Urząd Gminy nie zwrócił się do Rady Gminy o środki finansowe na ten cel.
Mariusz Grzybek

Postprzez agata122 » 20 cze 2007, o 21:32

Mariusz sprawa scalenia powinna być sprawą prioritetową to naprawdę wielka rzecz.Trzeba ją dopiąć jak najszybciej. Pozdro Agata
agata122

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pytania do wójta