Pytania do wójta mają być wznowione .

Wiemy, że wójt wie o naszym forum wiec pewnie bedzie odpowiadał na nasze pytania :)

Postprzez szumski » 30 lis 2007, o 15:46

Nie znam budżetu i nie wiem na co przeznaczone jest 16 baniek, przykłady podałem z kapelusza żeby uzmysłowić publice, że to żadne aj waj. Urzędnicy nie mają kopać rowa na ruę więc śpij spokojnie zrobią to inżynierowie z załogą. Dziesiątki i setki przetargów odbyło się w tej gminie i te trzy czy pińć w 2008 też będzie.

Forum rządzi się swoistą logiką trudną do zrozumienia dla prostego chłopa, poprzedni wójt miał zapasy (oszczędności) i to było podstawą krytyki - bo (może?) logicznie rozumując bogatemu nikt nie dołoży. Obecna wójt chce wziąć kredyta i też źle. Ja dawałem w kampanii wyborczej ogłoszenie na tym forum, żebyśta wybrali mnie a pod rygorem utraty zdrowia i życia przez całą kadencję nie wyjdę z podwórka i nie kiwnę nawet palcem byleby przelewy na czas przychodziły. Zmarnowaliśta niepowtarzalną szansę to teraz cierpicie.
No i niepokoją mnie te długi, czytaj kredyty, żeby potem nie był to agrument, że gmina nie wzięłą żadnej kasy z Unii!!!

A pokaż mi taką gminę w UE co se tak zachodzi i bierze. Klucze do sejfu se podrobili szubrawce cy cóś? Gros środków to są takie, że trza przódy wyłożyć kaskę żeby otrzymać bonusa i najlogiczniej jest wykładać z kredytu bo nie angażuje się środków własnych. No i gdzie Ty widziałeś inwestycje bez kredytu? Pozdr.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez infamis » 3 gru 2007, o 10:40

Co i jak ze środkami unijnymi to Ja akutat wiem i że z kredytów się robi to też wiem. Tylko wiesz kolego fotumowiczu trzeba myśleć perspektywicznie. Nie od razu wielką łychą inwestycyjną się udławić a potem 10 baniek rocznie na spłatę kredytów np. wydawać a na swoje inwestycje ciułać po 2-3 banieczki. Moja mama zawsze powtarzała: "małą łyżką bardziej się najesz niż dużą chochlą". I tu akurat się z nią zgadzam.
Wiem natomiast, że jeśli chce się wydać taką kasę na inwestycje to trzeba mieć co najmniej 3 osobowy zespół ds. przetargów, bo inaczej to będą jaja z protestami i odwołaniami. I jak znam życie to te kanalizacje i wodociąg zacznie gmina robić (te Twoje inżyniery zaczną kopać) dopiero w grudniu po południu. Ale tak to jest jak się kolesi i kolezianki zatrudnia do urzędu, albo byłych konkurentów politycznych (pewnie specjalnie podstawionych by odebrać głosy poważnym kandydatom).
I myśle, że mimo iż na przyszłoroczne inwestycje jest połowa budżetu to i tak gówno z tego wyjdzie.
CZOŁEM!!!
infamis

Postprzez szumski » 3 gru 2007, o 17:14

Co Cię tak wkurzyło, że zaczynasz obrażać adwersarzy? Brak argumentów? Po wykładzie na temat zastawy kuchenno stołowej to ja mam akurat wątpliwości co do Twojej wiedzy na temat środków pomocowych. Nie będą trwać wiecznie, teraz jest ostatnia transza.

Przy kryterium wyboru oferenta, 100% wagi = najniższa cena, straszenie protestami to też lekka przesada. Może jakieś konkrety? Co było oprotestowane i z czyjej winy?

Masz rację nie używaj więcej wielkiej łychy bo to grozi zajadami albo se oko wydzióbiesz. Pozdr.

Ps. Czemu "Ja" o samym sobie napisałeś wielką literą? Czyżby jakiś samozwańczy Ludwiczeczek z ambicjami na rzymskie XIV?
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez szumski » 6 gru 2007, o 20:39

Mam projekt budżetu i wg. załącznika nr. 9 to jest tak: kwota limitu: 15 903 700, środki własne: 8 403 700, kredyt: 7 500 000. Czyli kredyt to ciut mniej niż połowa.

Z czego gospodarka komunalna i ochrona środowiska odpowiednio: 6 100 000, 2 600 000, 3 500 000, drogi publiczne gminne: 5 239 000, 2 439 000, 2 800 000. W tych dwóch działach szanse na dofinansowanie są chyba spore. Pozdr.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Poprzednia strona

Powrót do Pytania do wójta