Pytania do wójta mają być wznowione .

Wiemy, że wójt wie o naszym forum wiec pewnie bedzie odpowiadał na nasze pytania :)

Postprzez Naretta » 30 paź 2007, o 19:36

Pytanie: (kategoria: Obwodnica Jabłonny)
Dzień dobry!!
Chciałabym uzyskać informację na temat tego czy na obwodnicy, która przebiega praktycznie pod oknami mojego osiedla przewidziane będą jakieś przystanki ZTM , bo z tego co słyszałam, wprowadzając się tu, miały być, natomiast teraz nie widać ani jednej zatoczki dla autobusów oraz na jakim etapie stoi sprawa biletów miejskich na terenie Jabłonny. Drugie pytanie dotyczy oświetlenia ul. Szkolnej, która jest tak słaba, że któregoś razu po prostu dojdzie do tragedi ponieważ ulica jest strasznie wąska i wieczorem totalnie nie widać pieszych. Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź.
(Aneta Turska, 09.10.2007 r.)

Odpowiedź:
Na obwodnicy przewidziane są dwa przystanki autobusowe, pierwszy na rondzie S1 (Buchnik) oraz drugi na granicy Jabłonny i Legionowa. Będą również dwa przystanki usytuowane na nowo wykonanej ulicy Leśnej w Jabłonnie, łączącej rondo S2 z ulicą Przylesie.

Olga Muniak, Wójt Gminy

Gdzie się podziała dalsza część odpowiedzi :shock: ???Co z tą strefą i Szkolną???Też bym chciała wiedzieć, a tu qpa.
Kobieta może być przyjaciółką mężczyzny, lecz by uczucie to trwało, trzeba je wesprzeć odrobiną fizycznej antypatii.
Naretta

Postprzez nowy mieszkaniec » 27 lis 2007, o 09:24

Niestety stwierdzam, że .wójt odpowiada tylko na łatwe chyba pytania. Na zadane przeze mnie 3 w różnych odsstepach czasu nie odpowiedziała na ANI JEDNO
Gratuluję :14:
nowy mieszkaniec

Postprzez Naretta » 27 lis 2007, o 09:31

To swoje pytanie zadaj tutaj, na forum, może ktoś życzliwy rozwieje Twoje złudzenia.
Kobieta może być przyjaciółką mężczyzny, lecz by uczucie to trwało, trzeba je wesprzeć odrobiną fizycznej antypatii.
Naretta

Postprzez ania » 27 lis 2007, o 10:57

Moja koleżanka, zadała już dość dawno temu pytanie, oczywiście niewygodne i nie doczekała się odpowiedzi .Więc poprzestała na jednym.Pytanko było ciekawe,więc je przytoczę, choć niedosłownie.
Znajoma chciała wiedzieć jaki jest zakres obowiązków pana pełnomocnika do spraw społecznych i dlaczego został zatrudniony w gminie bez konkursu.

Prywatnie ten pan jest sąsiadem naszej pani wójt,więc nie zdziwi chyba nikogo brak odpowiedzi.

Więc w pełni zgadzam się z Narettą. ;)
ania

Postprzez nowy mieszkaniec » 27 lis 2007, o 11:32

Wiecie co, dziewczyny- to po jakiego grzyba uruchomiła te odpowiedzi ponownie? Tutaj sobie swobodnie rozmawiamy na tematy rózne i wymieniamy poglądy, a tam niech odpowiada na konkrety-wszystkie.
Mam o tej osobie swoje wyrobione zdanie juz od czasu trwania kampanii wyborczej i widze ,że miałam całkowita rację.
Pozdrawiam
nowy mieszkaniec

Postprzez infamis » 27 lis 2007, o 16:49

Witajcie po długiej przerwie spowodowanej walką na innym froncie - monopolistą :)
Co do pytań do wójta to mam podobne spostrzeżenia co moi szanowni przedmówcy. O personach z naszego urzędu też już się rozpisywałem pare m-cy temu. Ale czy zauwazyliście że nasza OLGA odpowiada tylko na niektóre pytania. Tak na moje oko tylko na 1/3 z nich.
Co trudniejsze zostawia zwoim urzędaskom i oczywiście zastępcy do specjalnych poruczeń, wysłannikowi z Wołomina Tadeuszowi R.
Zresztą ten facet załatwia wszystkie pilne i oczywiście trudne sprawy gminne. Jeżdzi na trudne spotkania z mieszkańcami, rozmawia i negocjuje z firmami itp. Ciekawe jak długo to się wszystko kupy trzymać będzie.
A słyszeliście o projekcie nowego budżetu? Na zebraniu w Jabłonnie przedstawili ten dokument. Piękne plany kochani aż 16 milionów złociszy na inwestycje!!!!! Ale 13 z kredytu i pytanie kto w tym leniwym urzędzie zorganizuje porządne przetargi, skoro brakuje ogłady z ustawą o zamówieniach publicznych.
Pozdrawiam Was kochane ludki :):):)
CZOŁEM!
infamis

Postprzez szumski » 27 lis 2007, o 18:54

Piękne plany kochani aż 16 milionów złociszy na inwestycje!!!!! Ale 13 z kredytu i pytanie kto w tym leniwym urzędzie zorganizuje porządne przetargi, skoro brakuje ogłady z ustawą o zamówieniach publicznych.

Bez przesady, to jest hektar hali magazynowej z dwiema żarówkami pod dachem lub 5 km. byle jakiej drogi gminnej. Takie pieniądze potrafi rozsądnie wydać średnio zdolny szympans. Pozdr.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Joanna Kajdanowicz » 28 lis 2007, o 19:41

Wybacz Kaziutek, ale masz nieco nieścisłe informacje. Na przykład 7 km drogi razem z chodnikami i rondem kosztuje powiat 10 milionów, więc za 16 można zbudować nieco więcej kilometrów "byle jakiej drogi gminnej". Dla ścisłości dodam, że z tych 10 milionów prawie 4 to były środki zewnętrzne (nie wliczając tych, które dołożyła gmina). Jeśli więc gminie uda się pozyskać środki zewnętrzne, na co szczerze liczę, to za te 16 milionów może całkiem sporo zrobić.
Joanna Kajdanowicz

Postprzez szumski » 28 lis 2007, o 20:55

Wybacz Asiutku ale te 7 km to remoncik ze skrawaniem tylko. Ja się nie upieram akurat przy 5 może to być np. 4,8 z koroną 6m
- korytowanie
- podbudowa z kruszywa stabilizowanego
- podbudowa zasadnicza z chudego bet.
- podsypka piaskowo cementowa
- kosteczka
- skarpowanie rowów
- wjazdy do posesji
- ew. chodniczek
- krawężnikowanie
O ewentualnej deszczówce nie śmiem nawet marzyć.
Ja nie jestem drogowcem ale czyta forum np. Maciek K. to niech skoryguje.

Ale bogatemu wszystko wolno i np. wolno wpieprzyć połowę tej sumy w magiczne kruszywowanie i za rok znowu i za dwa znowu i tak do usranej śmierci. Pozdr.

Ps.
Dla ścisłości dodam, że z tych 10 milionów prawie 4 to były środki zewnętrzne
Promocja - sam cymes
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez infamis » 30 lis 2007, o 13:09

Kolega Szumski zbyt optymistycznie ocenia naszych kochanych urzędasków. Przeciętnie inteligentny szympas na pewno poradziłby sobie z 16 mln. ale pracownikom naszego urzędu bardzo daleko do tych sympatycznych zwierząt.
Natomiast nie o drogi chodzi - to głównie w Chotomowie, jak zapewniał mnie znajomy radny. Z tego co pamiętam główny nacisk ma być położony na kanalizację - w Jabłonnie co prawda ale po samą granicę z Chotomowem i wodociąg oraz z grubszych inwestycji budynek komunalny. Ekipa mierzy wysoko, ale chyba na planie się skończy.
No i niepokoją mnie te długi, czytaj kredyty, żeby potem nie był to agrument, że gmina nie wzięłą żadnej kasy z Unii!!!
CZOŁEM
infamis

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pytania do wójta