Internet-Chotomów

Chotomów i Dąbrowa Chotomowska

Re: Internet-Chotomów

Postprzez Kokos » 24 cze 2015, o 20:11

kkriss napisał(a):To się warto zastanowić.
tzn. rozumiem tak. Podpisujemy umowę - płacę 499 za instalację i powiedzmy po 8 tygodniach mam już sygnał (jak instalacja w domu - we własnym zakresie? czy w waszym?)
jak już mam sygnał to płacę powiedzmy 119 zł za 40 Mb/s - na ile czasu umowa?
ewentualnie, na stronie macie pakiet telewizyjny standard + internet za 69,90 - czyli na taki mógłbym podpisać umowę?

JMDI proponował przy takich warunkach instalację za 300 zl, a to w zasadzie ta sama firma. Ogólnie nadal uważam, że mówienie o takiej ofercie w kategorii promocji jest trochę nie na miejscu.
[...]
Kokos

Postprzez gooreck » 25 cze 2015, o 14:24

kkris ze Świerkowej masz ok 1000m do nadajnika LTE Orange 1800 (UKE wskazuje Partyzantow 27).
W tej samej lokalizacji Orange ma rowniez WCDMA na 2100.
Nie wiem jak z przeplywnoscia na jednej i drugiej technologii z tego nadajnika, ale skoro twierdzisz, ze tylko 2G uzyskales, tzn. ze nigdy nie byles w jego zasiegu.
Bez modemu LTE(min 150zl) + anteny zewnetrznej(ok 50zl, najtansza kierunkowa bez przewodu) + startera za 5zl nic nie sprawdzisz, ale do tego trzeba zacięcia :)
Szwagrowi przy dobrej antenie z ok 12 km WCDMA(Plus) na odludziu uzyskalem i jako jedyny w swojej miejscowosci ma 3-6Mbit/s w zależności od pory dnia przy technologii UMTS(WCDMA+HSPA) (i tu uwaga - przy pelnym zasiegu.
Niestety predkosc w technologii UMTS silnie zalezy od obciazenia sieci i nawet będąc "obok" nadajnika może sie zdarzyć, że poziom sygnału 100 %, a przepustowość 2Mbit).
Z tego powodu testowałbym LTE będąc na Twoim miejscu.

Ponadto masz ok 2km do nadajnika LTE Play 1800Mhz oraz T-Mobile 1800Mhz(UKE wskazuje Partyzantów 2).
Teoretyczna mapa zasięgu LTE w Play pokrywa Twoją ulicę całkowicie.

Podsumowując : jeśli chcesz się bawić - musisz przetestować sobie starterami wszystkich operatorów i to przez kilka dni i w różnych porach dniach.
Najtrudniejszy do zdobycia jest modem LTE - jeśli chcesz "wypożyczyć" - możesz, ale musisz podpisać umowę u jednego z operatorów i ew. zrezygnować z umowy w ciągu 10 dni.
W tym czasie potestujesz startery LTE innych operatorów.

okolo
gooreck

Postprzez Zasada » 25 cze 2015, o 14:33

Kokos- Niestety takie ceny światłowodu są na domkach. To nie jest blok gdzie koszty instalacji i utrzymania łącza dzielą się na kilkadziesiąt osób.

gooreck- jedna z wielu wad LTE jest limit danych.
Zasada

Postprzez Kokos » 17 sie 2015, o 12:52

GVT, przy przejściu z radia na światłowód:

25 Mb
Optimum TV

Instalacja 2 zł, aktywacja ok 20 zł. Abonament - 149 zł.

Instalacje realizuje JMDI.

Cieszę się, że dało się jednak podpisać taką umowę.
[...]
Kokos

Postprzez Kokos » 5 gru 2016, o 08:28

Od pierwszego konkretniejszego śniegu, który opadł w piątek w nocy GVT/JMDI nie są w stanie zapewnić dostępu do sieci. Wygląda na to, że ciężar śniegu polamal swiatlowody wiszące na słupach. A jak sytuacja u innych użytkowników GVT/JMDI?

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka
[...]
Kokos

Postprzez Kokos » 7 gru 2016, o 19:11

W poniedziałek naprawiono.

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka
[...]
Kokos

Poprzednia strona

Powrót do Aktualności Chotomowskie