Jaki internet w Chotomowie?

Chotomów i Dąbrowa Chotomowska

Re: Jaki internet w Chotomowie?

Postprzez szumski » 28 cze 2013, o 04:05

Leszek, mówimy o:
- SUW dla Chotomowa ~10 000 m3/dobę wody pitnej
- zbiorniku ~600 m3, średnicy zewnętrznej 13m, wys. 6m.
- na tym stawiamy stację z urządzeniami o masie 200 ton.

Doceniam troskę o szkołę, ale za późno :) tam wszystko dograne, nawet mirabelka w atrium ze szczawiem wokół pnia, żeby wyszło poprawnie politycznie ;)
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Jendrula » 28 cze 2013, o 07:20

A wodociągu w naszej wsi to się chyba nie doczekamy... no proszę zaczęliśmy od internetu u światłowodów a skończyliśmy na średniowiecznym braku rury z wodą pitną. :12:
Haec Sybillae foliis obscuriora- to mniej zrozumiałe od wyroczni Sybilli
Jendrula

Postprzez Chotomowianin » 28 cze 2013, o 21:00

Drogi Januszu,

wiem o czym mówię ;) o projekcie SUW dla Chotomowa wykonanym przez wykonawce wybranego w drodze przetargu. Projekt przyjęty, zweryfikowany za 3 tys ;) i zapłacony.
A ty teraz coś przebąkujesz o nowym rozwiązaniu które z danych wynika, że jest przewymiarowane ok 7 razy wobec projektu już istniejącego o Qd=1500m3 i Qh=75m3. Co do zbiornika jest to typowy zbiornik z wieloma wariantami stropu. Częsc technologii umieszcza sie poza obrysem zbiornika aby zdjać obciążenie
Nie zalewaj bomby o mirabelkach tylko odpowiedz dzięki czemu lub komu, nastąpiła tak radykalna zmiana projektu ?
A co ze starym projektem. Czyżby miał zasilić sporą już kolekcję półkowników

Pozdrawiam :04:
Chotomowianin

Postprzez szumski » 28 cze 2013, o 22:17

Nie wiem ale to o czym piszesz to jakieś samobójstwo.
1. na 3 tys. nie ogłasza się przetargu, nie wysyła się nawet zapytań o cenę. Daje się z wolnej ręki.
2. mapa do celów projektowych - min. 800 zł. ZUD, srud, Projektant od SUW musi dać architektowi za bryłę, konstruktorowi za zbiornik, nawet jeżeli jest typowy to za dostosowanie do miejscowych warunków gruntowych, geotechnik za badania gruntu itp. O czym Ty mówisz??? czy aby na pewno o projekcie czy o jakichś płytach MON???
3. Popatrz sobie na projekt zagospodarowania działki 151, tam w rogu - klinie jest ujęcie. Wsadź tam zbiornik i co oprócz pompowni możesz zmieścić poza obrysem zbiornika???

Chyba że jesteś z tych nawiedzonych i najważniejszych co to przychodzą do mnie z tekstem: "panie inżynierze zabieram jedno boisko bo mnie się szlamówka nie mieści, zbiornik będzie na tym większym trawiastym a parkingi zabierz se pan też, bo muszem mieć strefę ochronną i drogę serwisową"
A ja nie oddam!!! :shoot: i będzie wg. mojej koncepcji, gdyż, ponieważ mam taki kaprys, ament :viva:
I zobacz jak się nagle strefa skurczy.

Masz rację, z Qd przesadziłem ale już z wielkością zbiornika nie ;)

PS. cóś tak zamilkł Leszku??? czyżbyś mniał jakąś tajemną wiedzę o tym zbiorniku na boisku???
Jakby tak Was puścić samopas to byśta wepchali filtry derektorowi do gabinetu pod biurko :hah:
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Chotomowianin » 29 cze 2013, o 00:11

drogi Januszu tracisz watek,

to Urzad Gminy zlecił, zapłacił z projekt 55 tys. Za weryfikacje -sprawdzenie projektu /a nie za wykonanie/ przed odbiorem dokumentacji UG wydał 3 tys.Rozumiem ze nie każdy zna się na SUWach. Warunki były i są takie same, wtedy i dzisiaj, projekt wykonany odebrany zapłacony i.....na półkę. Tak więc nie opowiadaj bajek o mirabelkach tylko wez się do roboty bo inaczej konsumowanie szczawiu Cibie czeka.
Kamień z serca spadł bo wyszło ze to jednak Ty się pomyliłeś a nie projektanci

trzymaj się Panie inżynierze :04:
Chotomowianin

Postprzez szumski » 29 cze 2013, o 04:35

Sprawdzę.

Tak więc nie opowiadaj bajek o mirabelkach tylko weź się do roboty bo inaczej konsumowanie szczawiu Ciebie czeka.
Kamień z serca spadł bo wyszło ze to jednak Ty się pomyliłeś a nie projektanci

Bełkoczesz, niżej zbiornik 640 m3 w trakcie budowy, z pompownią w poziomie płyty dennej i instalacją na wierzchu, zaprojektowany, wykonany i oddany do użytkowania tymi ręcyma. Do sprawdzenia w PINB Garwolin:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/097 ... b9e3f.html

Pokaż chociaż baliję pod którą się podpisałeś.

PS
Gadało dwóch chłopów pańszczyźnianych:
pierwszy: ale dobra bułka z masłem
drugi: a ty ją jadłeś?
pierwszy: nie, ale widziałem jak dziedzic jadł
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez kaola » 29 cze 2013, o 09:13

Czy ten wasz Zbiornik to cześć Internetu światłowodowego, że piszecie w tym poście?
kaola

Postprzez Chotomowianin » 30 cze 2013, o 12:25

Janusz to chyba z głodu takie bzdury zalewasz o projektowanej SUW dla Chotomowa prze Cibie :x , która jest już zaprojektowana ;) i na prawdziwych danych a nie wyssanych z palca zapewne też z głodu ;, i chyba już nic Tobie nie pozostało jak perz do jedzenia

Kaola przepraszam masz racje trzeba aby jak najszybciej poprawić dostęp do informacji i zaspokoić głód na wiedzę.Tylko niech tym zajmą się fachowcy a nie znawcy tematu.

Miłego dnia , dla pana inżyniera też :04:
Chotomowianin

Postprzez szumski » 30 cze 2013, o 13:15

Chotomowianin napisał(a):Janusz to chyba z głodu takie bzdury zalewasz o projektowanej SUW dla Chotomowa prze Cibie :x , która jest już zaprojektowana ;) i na prawdziwych danych a nie wyssanych z palca zapewne też z głodu ;, i chyba już nic Tobie nie pozostało jak perz do jedzenia

Oczywiście, że ja nie projektuję SUW. W Garwolinie też projektowałem tylko zbiornik. Nie chcesz chyba powiedzieć, że inżynier sanitarny sam projektuje konstrukcję zbiornika!?
Dalej się mylisz. Wszystko co jest na działce 150 MUSI przejść przez moje łapki. SUW tym bardziej, bo już przed oddaniem szkoły musi mi zasilić "na prosto" hydrantówkę, potem będzie uzdatnianie. W czwartek zaproponowałem projektantowi rozwiązanie i usytuowanie SUW bez ingerencji w infrastrukturę szkoły. Albo tak będzie, albo odchodzę. Nie będę firmował chorych pomysłów internautów, obojętne "już zaprojektowanych" czy dopiero w stadium kokonu. Nie boję się odpowiedzialności, nie chcę też nią się dzielić (ani władzą ;) )
Masz ciekawe pomysły, wiesz gdzie mnie szukać, masz mój numer, zróbmy coś razem.
I więcej nie mam nic do dodania w sprawie SUW :pada:
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Arayashiki » 24 kwi 2014, o 14:05

Cześć wszystkim,
Zastanawiam się nad zmianą operatora internetu mobilnego z Play na Orange. Czy ktoś z Was ma internet od Orange? Jakie prędkości wyciąga, jakie są pingi i stabilność połączenia?
Interesują mnie dane z okolic ul. Jasnej (Osiedle Pogodne).
Arayashiki

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Aktualności Chotomowskie