Plan zagospodarowania Chotomowa - projekt

Chotomów i Dąbrowa Chotomowska

Plan zagospodarowania Chotomowa - projekt

Postprzez haha » 3 sty 2011, o 13:22

Witam - w gminie znajduje się do wglądu plan zagospodarowania Chotomowa - części z ulicą wspólna prawie do lipowej to znaczy do znaku Chotomów. Jestem właścicielem działki, która jako taka zgodnie z tym planem przestanie istnieć. Mam zamiar oprotestować ten plan - ponieważ uważam, że jest on przygotowany nierzetelnie i po raz kolejny pokazuje, że władzom gminy nie zależy na mieszkańcach a raczej na załatwianie interesów pewnej grupy osób czy instytucji.
Plan zagospodarowania nie odpowiada na podstawowe pytanie, jakie nurtuje mnie, jako mieszkańca w kwestii organizacji ruchu, po powstaniu wiaduktu? Czy będzie rondo jak będzie zorganizowany dojazd do ulicy kolejowej?
Czy są szczegółowe wytyczne oraz prognozy natężenia ruchu, na podstawie, których powstały decyzje decyzję o przebiegu dróg?
Nie daje odpowiedzi, jakie drogi będą brane pod uwagę w czasie realizacji pasów ruchu – wskazuje tylko na szerokość tego pasu – a jest to istotne - bo znając gminę drogi zastana wykonane bez poboczy i bez chodników a i pewnie bez właściwej podbudowy z destruktu. Byle powstały i to najpewniej powstaną za 4 lata, jako tak zwane drogi cudu tuż przed wyborami.
Patrząc na niektóre drogi widać wyraźnie, że beneficjentem tych rozwiązań będzie – sołtys (zmiany ominą ulicę lipową) oraz na pewno kuria biskupia, – która w zasadzie pozbędzie się wąskich nieatrakcyjnych działek.
Uważam, że plan zagospodarowania ternu jest wybitnie niekorzystny, co najmniej dla kilkunastu właścicieli, w tym mnie.
Jeśli Państwa również interesuje jak władze gminy mają zamiar nas uszczęśliwić i macie Państwo do tego swój komentarz to zapraszam do dyskusji. Nie powinniśmy pozwolić na to by kosztem naszej gminy zyskały osoby czy instytucje, którym się to nie należy. Chciałbym również, aby w końcu, skończyć z „bylejactwem”, czyli robieniem czegoś dla samego czegoś a nie dla ludzi tu mieszkających.
Pozdrawiam wszystkich dobrych ludzi
haha

Postprzez tracer68 » 3 sty 2011, o 13:41

haha!! ale który sołtys? :/
tracer68
tracer68

Postprzez Chotomowianin » 3 sty 2011, o 13:52

Witam.

Zgadzam sie z Toba w całej rozciągłoscii moge powiedzieć WITAJ W KLUBIE.
haha napisał(a):
Czy są szczegółowe wytyczne oraz prognozy natężenia ruchu, na podstawie, których powstały decyzje decyzję o przebiegu dróg?

Takie szczegółowe "decyzje" zapadały taka jak słusznie zauważyłeś przy udziale zaineresowanych stron oraz . Decyzje szkodliwe dla rozwiazania problemu komunikacji w Chotomowie.
Pozdrawiam
Chotomowianin

Postprzez haha » 3 sty 2011, o 14:00

To może skrzykniemy grupę, która trochę krwi napsuje władzom w gminie - w końcu nie jesteśmy sam i gdyby tak merytorycznie ich wypunktować i nagłośnić sprawę to w końcu cos by sie zaczęło pozytywnego dziać?

[ Dodano: Pon 03 Sty, 2011 14:42 ]
W takim razie trzeba naszą akcję rozpropagować - przygotuję - ulotki do rozwieszenia na slupach i sklepach i do końca tygodnia będą wisieć - gdzie proponujesz spotkanie? W jakiejś knajpie? Czy może u kogoś w zainteresowanego?
Myślę, że ponieważ czas jest do 8 lutego do składania wniosków to proponuje pierwsze spotkanie w przyszłym tygodniu w okolicy czwartku – i musimy przygotować się merytorycznie – po za tym chciałbym przed upływem granicznego terminu umówić się z wójtową oraz osobami w gminie odpowiedzialnymi za ten plan, na rzeczowa dyskusję.
co ty na to ?
haha

Postprzez Chotomowianin » 3 sty 2011, o 14:47

bardzo dobry pomysł

[ Dodano: Pon 03 Sty, 2011 14:47 ]
Natomiast o szczegółach to pogadajmy na priv
Chotomowianin

Postprzez WiTEK » 3 sty 2011, o 16:05

haha napisał(a):Myślę, że ponieważ czas jest do 8 lutego do składania wniosków to proponuje pierwsze spotkanie w przyszłym tygodniu w okolicy czwartku

W czwartek jest przecież spotkanie w sprawie projektu planu. Nie wybierasz się? To będzie chyba podstawowe miejsce na dyskusję w tym temacie?
WiTEK

Postprzez Jendrula » 3 sty 2011, o 18:04

HAHA!

Po to jest wyłożony plan i są konsultacje by mozna było go modyfikować. Jest też spotkanie więc przygotuj sie na nie odpowiednio.
"zniknięcie" działki po inwestycję celu publicznego oznacza iż trzeba będzie płacić odszkodowanie według CEN RYNKOWYCH (obecnie od 250 do 350 zł za 1 m kw!) co przy małych działkach i wąskich oznacza nieplanowany zysk (takich nieustawnych działek nikt nie chce!).
Lepiej więc zgłosić swoje "ale" do projektu planu zamiast płakać na forum, zwłaszcza iż konsultacje szybko się skończą. Czas nagli!
Haec Sybillae foliis obscuriora- to mniej zrozumiałe od wyroczni Sybilli
Jendrula

Postprzez haha » 3 sty 2011, o 21:34

Witam
Forum jest po to aby wymieniać doświadczenia i się wspierać w słusznych sprawach. Nawet jeśli są to żale to na pewno nie bezpodstawne – dlatego chcę aby dyskutować merytorycznie, a nie tylko pyskować. Tak się złożyło że sprawdzałem kto jest właścicielem działek obok mnie i rozmawiałem z geodetą który powiedział wprost ze powstanie tu droga dojazdowa do działek (1 działka) pozostałe dwie złączą i podzielą i sprzedadzą – chodzi oczywiście o Kurię Biskupią.
Jak bym był spekulantem to bym sie cieszył jednak mam małe dzieci które miały poznać urodę własnego ogródka zieleni - a Gmina każe im się bawić na szambie itp. Mam na dom kredyt na x lat i nie interesuje mnie ekwiwalent pieniężny a jedynie zmiana na inną nieruchomość a w zasadzie dom. Nie mierz wszystkich swoja miara – bo nie wszyscy maja pieniądze w oczach – co mi po xxx kasy jak za to nie kupię sobie nic innego . Dobra zostawmy ten osobista dygresję.
Jeśli oczywiście gmina postawi na swoim – ale o ile mi wiadomo to nie można mnie wywłaszczyć chyba że nie ma alternatywnej możliwości poprowadzenia dróg. Takie alternatywy są - dookoła jest mnóstwo nie zabudowanego terenu więc dlaczego ma być waśnie tak jak chce gmina tego chciałbym się dowiedzieć .

W czwartek będę ale wlaśnie dlatego warto o tym podyskotowac merytorycznie przed spokaniem. Z doswiadczenia wiem że takie spotkania sa czesto badzo burzliwe ale zazwyczaj nie dają porządanego efektu.[code][/code]
haha

Postprzez szumski » 3 sty 2011, o 22:17

ale o ile mi wiadomo to nie można mnie wywłaszczyć

Niestety można :( Dlatego musisz ostro zabrać się za swoje sprawy.
Wg. tzw. Specustawy drogowej, starosta nie ma prawa odmówić wydania pozwolenia na budowę drogi, dodatkowo połączono decyzję lokalizacyjną z decyzją o pozwoleniu na budowę. Jeżeli droga będzie w MPZP starosta teoretycznie musi wydać pozwolenie na jej budowę. Albo walczysz o swoje, albo masz nadzieję że gminy nigdy nie będzie stać na wybudowanie tej drogi.
Przy wywłaszczeniu możesz najwyżej liczyć na dodatkową dychę na otarcie łez, jeżeli wydasz nieruchomość w ciągu 30 dni od uprawomocnienia się decyzji.
Pozdrawiam
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez haha » 3 sty 2011, o 22:36

O ile mi wiadomo spec ustawa dotyczy blokowania investycji - ktore nie mają alternatywy a tutaj wszystkie działki są puste i jest pelna alternatywa - wiec chyba spec ustawa nie ma tu zastosowania. Muszę to sprawdzic - bo inczej to oznacza ze państwo moze w zasadzie wszystko bez mojej zgody.
haha

Następna strona

Powrót do Aktualności Chotomowskie