Plan zagospodarowania Chotomowa - projekt

Chotomów i Dąbrowa Chotomowska

Re: Plan zagospodarowania Chotomowa - projekt

Postprzez Jendrula » 6 maja 2013, o 16:00

Sprawy terenów kolejowych na forum i na szczeblu gminy nie rozwiążemy, jakby kolej płaciła takie stawki podatku od gruntów jak płaci każdy inny przedsiębiorca to szybko by się pozbyła dróg i innych terenów których nie używa, po jakiego CH potrzebna im na własność droga z TRYLINKI w Chotomowie? i tak mogą z niej korzystać jak będzie to droga gminna. Podobno są już samorządy które SKUTECZNIE wywalczyły zapłatę podatku od nieruchomości do PKP, czas i na Jabłonną. Dlaczego ONI mają nie płacić?
Inna ciekawostka ... powstała prywatna stacja kolejowa Warszawa Wilno, pomiędzy W.Wileńską a Ząbkami, wybudował ją za 6,5 mln Dom Development, by mieszkańcy osiedla Wilno (Zacisze) mogli korzystać z dojazdu kolejami do Metro. Wybudował za wlasną kasę w ciągu 7 miesięcy i przekazał dl a PKP, a biedne PKP od 6 miesięcy zmaga się z formalnym przejęciem gotowej inwestycji, biedaczyska? Może nakarmić dzieciątko łyżeczką albo D podetrzeć bo sobie nieboraki nie dajecie rady :12:
Haec Sybillae foliis obscuriora- to mniej zrozumiałe od wyroczni Sybilli
Jendrula

Postprzez pacyfist » 17 sty 2014, o 13:43

Wczoraj dzwoniłem do gminy i okazało się że został uchwalony już Plan zagospodarowania dla północnej części chotomowa zgodny z ostatnim wyłożeniem.
Jest duże prawdopodobieństwo że pod koniec lutego będzie już prawomocny.
Pewnie część osób już o tym wiedziała ale taka informacja może się przydać komuś.
pacyfist

Postprzez Jendrula » 17 sty 2014, o 22:16

Jeśli "działka przestanie istnieć" to jest podstawa do odszkodowania, bierze się średnią cen za ostatnie 5 lat a to oznacza iż 3 lata ze spadkiem cen a 2 a wysokimi cenami, czyli możesz dostać tak ze 200zł za 1 m kw to jet KASAAAAAAAAA! bo teraz ciężko coś sprzedać za 130-140 zł za 1 m kw a jeszcze 10 lat temu było po 30-50 zł za 1 m kw w TYM rejonie. Więc tylko możesz skorzystać na takim planie który "likwiduje działkę" np pod drogi. Biorąc pod uwagę iż chodzi prawdopodobnie o ten teren w zagłębieniu koło METKI to raczej chętnego nie znajdzie, bo wody gruntowe są tam wysoko a i smród dymu " identycznego z naturalnym wędzarniczym" gwarantowany.
Lepiej sporz tak- z 20 lat temu nikt by grosza złamanego nie dał za działkę tutaj a teraz na skutek szczęśliwego zbiegu okoliczności mogę dostać ze 150-200tys zł i to jest Źle? W D....ach sie poprzewracało towarzystwu, rety ale mam sąsiadów poj.....nych! (czyli POjętnych :12: )
Haec Sybillae foliis obscuriora- to mniej zrozumiałe od wyroczni Sybilli
Jendrula

Postprzez WiTEK » 18 sty 2014, o 12:56

pacyfist napisał(a):Wczoraj dzwoniłem do gminy i okazało się że został uchwalony już Plan zagospodarowania dla północnej części chotomowa zgodny z ostatnim wyłożeniem.

A mi odpowiedzieli, że uwzględnili moje uwagi, więc siłą rzeczy nie może być zgodny z ostatnim wyłożeniem.
WiTEK

Postprzez pacyfist » 19 lut 2014, o 15:40

Na stronie gminy pojawił się plan zagospodarowania dla północnej części Chotomowa z informacją że będzie obowiązywał od 24 lutego.
Miłej lektury ;)
pacyfist

Poprzednia strona

Powrót do Aktualności Chotomowskie