Wodociąg

Chotomów i Dąbrowa Chotomowska

Wodociąg

Postprzez szumski » 4 lip 2012, o 08:07

COŚ SIĘ RUSZA Z WODOCIĄGIEM

Oczywiście mam wątpliwości ;) już taki wątpliwy jestem :P .
Pytanie do fachowców: czy ta ilość wody wystarczy tylko dla szkoły? bo w projekcie zagospodarowania nie ma zbiornika p.poż. a sieć hydrantowa zaczyna się i kończy w "rezerwie terenu ok. 540 m2 - stacja uzdatniania wg. oddzielnego opracowania".

A może w "rezerwie" będzie zbiornik i wody wystarczy też dla mieszkańców na wodociąg.

Pewnie gmina sama sobie wydała warunki przyłączenia wody (na potrzeby zaopatrzenia p.poż też) bo ja sobie nie wyobrażam żeby przeszedł projekt z siecią hydrantową zaczynającą się i kończącą w polu.
No i ciekawy jestem jak ta sieć ma wyglądać dla etapu I A?
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Cielak » 5 lip 2012, o 06:56

Słyszałem plotki (może to tylko plotki ;) ) że PWK zaproponowało naszej Pani od inwestycji że skoro już ciągną ten wodociąg to podłączyć te kilkanaście chałup w tych kosztach, ale ponoć nasza gmina nie wyraziła takiego zainteresowania. A możliwości są.

P.S.
Młodsza siostra żony zaczyna właśnie inżynierkę na SGGW w kierunku Inżynieria Środowiska i będzie za 3 lata specem od WodKan więc będzie kogo pytać :)
Bo w życiu bywa tak, że nie zawsze się jest na górze...
Cielak

Postprzez szumski » 5 lip 2012, o 09:30

Ale co ma wspólnego PWK z pozwoleniem wodnym na pobór wód podziemnych z działki 151?
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Cielak » 5 lip 2012, o 20:39

Przepraszam, ja o kanalizacji...
Bo w życiu bywa tak, że nie zawsze się jest na górze...
Cielak

Postprzez Jendrula » 22 sie 2012, o 13:51

Dwójak moich klientów kupiła chałupy na Żwirki i Wigury, ostatnie leżące na terenie Chotomowa , przylegające płotem do gruntów legionowskich na których jest kanalizacja. Zapragneli podłączyć się w dobrej wierze i dbałości o środowisko:
12.2010- nabycie domu
01.2011- składają pisma o zmiane w pozwoleniu na budowę i zamiast szamba podłączenie do kanalizy
02.2011-12.2011 przepychanki i odsyłanie od UG Jabłonna do Starostwa powiatowego PWK, najwiekszy problem to to że G wytworzone w Jabłonnej bedzie płyneło do miasta na prawach powiatu Legionowo.
03.2012- biurokracja zezwoliła na podłaczenie, pocżatek prak które potrwały 3 dni(TRZY DNI!)
07.2012 po 18 miesiącach mogą wreszcie robić kupę w Chotomowie i translokować ją do Legionowa
Całość w miarę prostej operacji zajęła 18 miesięcy o 12 miesięcy poźniej 2 rodziny zamieszkają w naszej gminie, o 12 miesięcy później zaczną wpływać podatek od nieruchomości (domu, bo tak to była działka z rozpoczętą budową)
Zgaduj Zgadula- kto za to odpowiada: Urzędasy czy Jendrula??
Pewnie Jendrula bo to on im sprzedał 2 domy a Urzędnicy są wspaniali, prawda??? :19:
Haec Sybillae foliis obscuriora- to mniej zrozumiałe od wyroczni Sybilli
Jendrula

Re: Wodociąg

Postprzez szmergiel » 21 sie 2013, o 11:11

Odgrzewam temat.

Czy jest jakaś realna szansa na wodociąg i/lub kanalizacje w Chotomowie w najbliższym czasie (rok - dwa) czy dalej pozostaniemy w XVIII wieku?

Pozdrawiam!
szmergiel

Postprzez Jendrula » 21 sie 2013, o 11:42

szmergiel napisał(a):Odgrzewam temat.

Czy jest jakaś realna szansa na wodociąg i/lub kanalizacje w Chotomowie w najbliższym czasie (rok - dwa) czy dalej pozostaniemy w XVIII wieku?

Pozdrawiam!

Odgrzewasz? a masz jakieś konkretne wieści? Gmina zdobyła fundusze na budowę wodociągu(którego projekt istnieje, nawet zgodziłem się na przeprowadzenie go przez moją działke w imię wspólnego interesu),a może rozpisano przetarg na budowę sieci wod lub kan?
Haec Sybillae foliis obscuriora- to mniej zrozumiałe od wyroczni Sybilli
Jendrula

Postprzez szmergiel » 21 sie 2013, o 11:50

Odgrzewam bo nie mam wieści ale wiem ze na forum są osoby doinformowane.
szmergiel

Powrót do Aktualności Chotomowskie