Google w Chotomowie

Chotomów i Dąbrowa Chotomowska

Google w Chotomowie

Postprzez eboloczko » 14 maja 2013, o 16:19

Czy widzieliście już swoje domy w street view?
Przyznm szczerze, że mam mieszane odczucia.....
Jak ja czasem nie lubię internetu!
eboloczko

Re: Google w Chotomowie

Postprzez kkriss » 15 maja 2013, o 05:59

Mojego nie ma - druga strona torów :-)
Ogólnie mi bez różnicy czy byłby czy nie - chyba, że zrobiliby mi osobiście głupie zdjęcie.
kkriss

Postprzez eboloczko » 15 maja 2013, o 07:59

a ja jakoś nie jestem zachwycona, mało brakowało a leżałabym na leżance opalając to i owo.....
widać sporo szczegółów dookoła domu i jak ktoś zna mój adres to spokojnie może się przyjrzeć
sądziłam, że street view jest po to, żeby oglądać zabytki albo wielkie metropolie, ale WIOSKĘ? po co?
eboloczko

Postprzez Jendrula » 15 maja 2013, o 16:01

Spoko! Szczegóły umożliwiające identyfikację twarzy lub nr rejestracyjnego auta są zamazane, na niektórych zdjęciach zamazują nawet tablice drogowskazowe (typowa głupota średniej klasy programisty komputerowego-niestety). Na ogół nie widać więcej niż normalnie na ulicy.
W Rosji sfotografowali jak mafiozi z bronią ściągają haracz z knajpy, na Słowacji jak policja eksmituje Romów z nielegalnego siedliska, pokazanie tyłka i podniesionego środkowego palca trafia się na różnych kontynentach, jest też łoś uciekający drogą (chyba Kanada lub USA) , czasem jeden człowiek idący chodnikiem jest w 3 różnych miejscach dlatego iż sklejano kilka zdjęć wykonanych w odstępie czasowym, widać też w Polsce samochody wyprzedzające auto googli na linii ciągłej!!!Zabawa miła ale zimą wieczorem, teraz latem oglądajmy lepiej nasz piękny Chotomów i okolice "na żywo" lub z rowerka zamiast w googlach. :14:
Haec Sybillae foliis obscuriora- to mniej zrozumiałe od wyroczni Sybilli
Jendrula

Postprzez Jendrula » 15 maja 2013, o 16:11

Jendrula

Postprzez oskark » 15 maja 2013, o 16:15

Uuuu, fajnie. Jaki równiutki trawniczek u nas jest. :D
oskark

Postprzez eboloczko » 16 maja 2013, o 06:41

nie mogę zajarzyć który to był rok?
eboloczko

Postprzez ton » 16 maja 2013, o 09:29

Jendrula napisał(a):Szczegóły umożliwiające identyfikację twarzy lub nr rejestracyjnego auta są zamazane, na niektórych zdjęciach zamazują nawet tablice drogowskazowe (typowa głupota średniej klasy programisty komputerowego-niestety).
Tego typu algorytmy zazwyczaj tworzone są przez wyższej klasy specjalistów, matematyków itp. (i oczywiście prawników). Programista tylko implementuje to co mu dadzą, więc ma niewiele do powiedzenia. Zakładam, że nie wiesz jak to wygląda w większej firmie, gdzie programista nie jest alfą i omegą (czyli nie jest architektem, projektantem, analitykiem, testerem, itd.). To tak mała dygresja, żeby nie psioczyć tak na programistów :)
ton

Postprzez oskark » 16 maja 2013, o 15:04

eboloczko napisał(a):nie mogę zajarzyć który to był rok?

2012, dokładnie sierpień. Na dole po lewej jest data.
oskark

Postprzez Jendrula » 16 maja 2013, o 15:54

ton napisał(a):
Jendrula napisał(a):Szczegóły umożliwiające identyfikację twarzy lub nr rejestracyjnego auta są zamazane, na niektórych zdjęciach zamazują nawet tablice drogowskazowe (typowa głupota średniej klasy programisty komputerowego-niestety).
Tego typu algorytmy zazwyczaj tworzone są przez wyższej klasy specjalistów, matematyków itp. (i oczywiście prawników). Programista tylko implementuje to co mu dadzą, więc ma niewiele do powiedzenia. Zakładam, że nie wiesz jak to wygląda w większej firmie, gdzie programista nie jest alfą i omegą (czyli nie jest architektem, projektantem, analitykiem, testerem, itd.). To tak mała dygresja, żeby nie psioczyć tak na programistów :)

No to ten algorytm jest tak ustawiony iż zamazuje wszystkie napisy, nie tylko na reklamach ale też i szyldy z nazwami miejscowości i drogowskazy. Dotychczas jeden na 10 programistów miał pojecie o życiu, pozostali myśleli już jak ich komputery czyli "zero-jedynkowo" i mało co do nich docierało jak się zgłaszało uwago do programów, przypadłość nie ominęła a jakże IBM Polska i Novella.Jeśli masz inne doświadczenia
to w razie potrzeby czy mogę liczyć na kontakt?
Jendrula

Następna strona

Powrót do Aktualności Chotomowskie