Transport do szkoły - Kasztanowa, Kordeckiego, Wypoczynkowa

Chotomów i Dąbrowa Chotomowska

Transport do szkoły - Kasztanowa, Kordeckiego, Wypoczynkowa

Postprzez wozniaq » 29 lip 2013, o 10:44

Witam Forumowiczów,

Zastanawiam się nad sprowadzeniem do Chotomowa w okolice ulicy Wypoczynkowej/Kasztanowej.

Mam jednak małe obawy jeżeli chodzi o połączenie komunikacyjne tamtej części Chotomowa z sercem miejscowości, szkołami itp. Z tego co sie orientuję to funkcjonuje jedynie linia 741 jednak nie zapuszcza się za tory.

Czy istnieje jakaś alternatywa czy też dzieci będą zmuszone na piechote dreptać do przystanku autobusowego ok 2 km.

Z góry dziękuję za odpowiedź.
wozniaq

Re: Transport do szkoły - Kasztanowa, Kordeckiego, Wypoczynk

Postprzez Jendrula » 29 lip 2013, o 11:29

A te dzieci to Rodziców nie mają, podwieźć to nie łaska? Do szkoły w CHTM moga też poza surową zima podjechać rowerkiem, to ok 10 minut?
A może podwózki sasiedzkie... bo raczej na Wypoczynkową autobus nie przyjedzie<srednio miejskie dzieciaki mają ok 1.1 km do szkoły, więc chyba te 900m nie zrobi różnicy... niestety niewiele jest wolnych działek przy szkole a jak już sa to niezmiennie od 5 lat kosztują 300tysi i...dlatego nikt ich nie kupuje.
Haec Sybillae foliis obscuriora- to mniej zrozumiałe od wyroczni Sybilli
Jendrula

Postprzez wozniaq » 29 lip 2013, o 11:44

Dzieci rodziców mają - jednak nie zawsze jest możliwość podwiezienia - a rowerkiem w zimę to tak nie bardzo.

A poza tym jak powstanie nowa szkoła to odległość zwiększa się do 4 km.

Z drugiej strony wydaje się jakby tory były magiczną granicą oddzielającą północną część Chotomowa od cywilizacji.

Pozdrawiam.
wozniaq

Postprzez Jendrula » 29 lip 2013, o 12:12

Mieszkam za torami i nie czuję ze ktoś mnie wykluczył z cywilizacji... sklep jest ulice oświetlone, brak wodociągu u kanalizacji oraz porządnego internetu...jak przed torami. To że szkoła jest po drugiej stronie to nie przeszkadza,rano po Lipowej i Kolejowej jeździ autobus zabierający dzieci do szkoły.
Łatwo da się zorganizować transport dzieciaków do szkoły, trzeba tylko chcieć i przestać liczyć na cudo-busy "kochanego ZTM".
PS- blisko nowej szkoły sa do kupienia domy bliźniacze po 515tys, działki po 240-300tys zł więc można zamieszkać "blisko szkoły" :14:
Jendrula

Postprzez Olena » 31 lip 2013, o 18:21

Nie wiem jak będzie po wakacjach ale Translud organizował dzieciakom jakiś dowozy do gimnazjum w Jabłonnie (via Chotomów, nie wiem do której szkoły ma to być dojazd). Coś ok. 7.20 zabierał dzieciaki z Wypoczynkowej/Świerkowej. Być może jak uruchomili znowu połączenia z Olszewnicą to się zmieniło ale wtedy możesz dzieciaka wysłać na Transluda jadącego z Olszewnicy - ok. 7.30 na rogu Kordeckiego/Wypoczynkowej, trzeba machać :). Po wakacjach może to się pozmieniać. I zdaje się, że "olszewniczanie" mają darmowy dojazd do Chotomowa. Najlepiej zadzwonić do firmy Translud i podpytać.
Olena

Postprzez skierd » 21 sie 2013, o 10:06

Jeśli zamierzasz mieszkać na Kasztanowej to GRATULACJE.....życie na samochód non stop, jak sucho to syf, kurz, jak pada -doły wypełnione wodą, błoto i oczywiście ciemności egipskie...nie ma szans na zmiany.
Autobus z Olszewnicy najlepszym rozwiązaniem, tylko nie wiem czy wiesz, że wszystkie transludy skręcają na rondzie w Chot. na Legionowo.., Tylko 741 jedzie przez Chotomowską z ronda
skierd

Postprzez Jendrula » 21 sie 2013, o 10:14

O tych ciemnościach , braku asfaltu i samochodach to prawda- ale pokaż mi mieszkańca Chotomowa który pracuje w Wawie i nie używa auta? Choćby na dojazd do stacji. Działki a latarniami, asfaltem i w miarę blisko można jeszcze kupić ale za 300tysi a te bez latarni i asfaltu i trochę dalej za 200tysi a różnica 100tysi to...koszt stanu surowego otwartego bez dachu.
Wybór prosty i....boleśnie brutalny zarazem ;(
Mieszkanie na wsi ZAWSZE wiąże się z dojazdami i nie mozna tego przeskoczyć chyba że "praca w domu"
Jendrula

Postprzez skierd » 21 sie 2013, o 10:24

Jak zwykle nie zgadzam się z Tobą, nie rozumiem dlaczego tak bronisz tego beznadziejnego stanu i ciągle pi.....sz o wyborach, pewnie od urodzenia w takim żyjesz a to wchodzi w skórę i staje się normą. Jak ktoś żył w innych gminach całe życie - gdzie nawet w lesie jest asfalt i latarnie to człowieku uwierz nawet do główki nie przychodzi, że tak można żyć, każdy miał nadzieję, ze to kwestia czasu, bo nowe domy...kim Ty jesteś do cholery, że zawsze się wtrącasz, nie masz nic innego do roboty, nie pracujesz????
skierd

Postprzez Jendrula » 21 sie 2013, o 11:38

Umiesz czytać zezrozumieniem? opisałem stan faktyczny a na pewno nie pisałem iż tak być musi. Są gminy lepiej urządzone od naszej i bogate w infrastrukturę. Pisałem jedynie że u nas różnica w cenie działek z dostępem do asfaltu i latarni od takich jak Kasztanowa to 100tys zł i każdy sam decyduje gdzie zamieszka. Coś się tak od rana zdenerwował. Pisać mogę co chcę-oczywiście nie obrażając nikogo. Zabronić mi może jedynie ADMIN. Mój post nie był kierowany do Ciebie, tylko do zadającego konkretne pytanie forumowicza Wozniaq-a.
Pozdrawiam Skierda. :)

A propos, czy twój nik ma coś wspolnego ze Skierdami? jak tam wygląda infrastruktura- możesz temat przybliżyć forumowiczom? Może także zainteresuje osoby które chiały zamieszkać w Chotomowie?
Jendrula

Postprzez skierd » 21 sie 2013, o 16:41

W Skierdach lepiej, są drogi, oświetlenie tylko dalej do PKP więc każdy wybiera gdzie chce żyć.....a jakość życia zawsze można i powinno się zmieniać NA LEPSZE. Poza tym wyraz ze zrozumieniem piszemy ODDZIELNIE. Pozdro. :)
skierd

Następna strona

Powrót do Aktualności Chotomowskie