KOSMICZNE WIESCI

Chotomów i Dąbrowa Chotomowska

Re: KOSMICZNE WIESCI

Postprzez pacyfist » 24 wrz 2013, o 07:42

Niestety nie mogę przyjść na zebranie :(
Mam wielką prośbę jeżeli byłby ktoś tak miły i napisał chociaż w paru zdaniach jakie tematy się pojawiły i co z tego wyniknęło?
Interesują mnie głównie wodociągi i kanalizacja oraz rozwiązania komunikacyjne części północnej Chotomowa (Może pojawi się temat ścieżki pieszej z ul. Złotej wzdłuż wiaduktu na stację PKP ale nie sądzę ;) ) oczywiście informacjami dotyczącymi części południowej również nie pogardzę :07:

Będę bardzo wdzięczny za informacje. :pada: :pada:
pacyfist

Postprzez szmergiel » 24 wrz 2013, o 13:10

Czy ktoś mógłby odpowiedzieć na moje pytanko?
szmergiel

Postprzez ton » 24 wrz 2013, o 13:41

W Domu Strażaka - http://www.chotomow.pl/
ton

Postprzez MISIO » 24 wrz 2013, o 13:42

http://machnas.ubf.pl/ - ZAPRASZAM
http://www.machnas.fora.pl/ - forum sportowe
GRUPA BIEGOWA CHTMO LICZY 95 biegaczy - zapraszamy kolejne
http://www.facebook.com/pages/Grupa-Biegowa-Chtmo/198597396825483 Kto jeszcze nas nie polubił na facebooku?
MISIO

Postprzez Jendrula » 24 wrz 2013, o 13:43

O czym tu gadać?
Jakby był PRAWDZIWY Gospodarz to znaczna część tych spraw byłaby załatwiona, mieliśmy niebywała koniunkturę, napływ nowych mieszkańców wraz z ich podatkami 9tylko trzeba zadbać by je TUTAJ płacili) fundusze Spojności i Unijne i D...blada, wiele wioch zabitych deskami poradziło sobie 1000razy lepiej. :shoot:
Haec Sybillae foliis obscuriora- to mniej zrozumiałe od wyroczni Sybilli
Jendrula

Postprzez kkriss » 25 wrz 2013, o 03:22

pacyfist napisał(a):Może pojawi się temat ścieżki pieszej z ul. Złotej wzdłuż wiaduktu na stację PKP ale nie sądzę ;) )

Był temat, ktoś był bardzo nieustępliwy w tej kwestii, ma być chodnik w stronę windy lub w stronę schodów wiaduktu (jeszcze będzie kontakt z osobą, która w tej sprawie zawierała głos).

co do innych rzeczy.

fundusz sołecki - idzie na siłownie pod chmurką, przy straży pożarnej (Pani wójt obiecała jeszcze postarać się o fundusze unijne na to - brawo za inicjatywę. )
Szkoła ma być oddana w terminie (maj 2014) o ile zima nie przeszkodzi.
będzie rondo przy nowej szkole
kanalizacja- w następnym roku plany (dla chotomowa i dąbrowy), a realizacja w latach 2014-2020 (i tak szybciej niż się spodziewałem)
wodociągi - jest plan stacji uzdatniania wody i to będzie wykonywane (nie pamiętam do kiedy)...

kanalizacja i wodociągi będą szły od nowej szkoły w głąb chotomowa. Kto bliżej szkoły ten będzie szybciej.

Oczywiście sporo było w sprawie ul. kolejowej - mało można zrobić bo teren PKP, choć wójtowa stara się coś zdziałać - ale tematy idą mozolnie - bo papierkologia itp.

w sumie, byłem 1 raz i 1 raz wójtową widziałem, odniosłem wrażenie, że warto chodzić na zebrania, oraz, że wójtowa jest kobitą która stara się coś zrobić.

Ok czas się zbierać powoli do roboty :-)
kkriss

Postprzez szumski » 25 wrz 2013, o 05:07

wodociągi - jest plan stacji uzdatniania wody i to będzie wykonywane (nie pamiętam do kiedy)...

Wójt była skromna ;) Też jeden poszedł już na szczaw ale chyba nie ma kasy na procesy. Nowy projekt stacji praktycznie gotowy. Energetyka już uzgadniała i wykonuje zasilanie SUW z nowej stacji TRAFO pod drogą pożarową CEKS.
Pierścień wykonany w CEKS jest początkiem wodociągu. Surowa z nowego ujęcia musi chodzić na wiosnę, bo niestety w rurze z Legionowa mam za mało wody żeby zapewnić bezpieczeństwo pożarowe szkole, ale "darowanemu koniowi.... ;) "
Gdyby można było ominąć zamówienia publiczne i zlecić wodociąg takiemu wykonawcy jak ten, który teraz jedną rurę pociągnął drillingiem z Legionowa w ciągu 3 dni (a był i tak najtańszy) to wodociąg naprawdę nie jest żadnym problemem.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Cielak » 25 wrz 2013, o 07:16

Mam nadzieję, że to nie są mrzonki jak ostatnio.
Jakoś odnoszę dziwne wrażenie, że realizacja tych obietnic ma być po wyborach. Czyżby kiełbasa?
Czy była podana informacja o kosztach kanalizacji i wodociągu? I czy była mowa o tym z czego Wójt zamierza to sfinansować? I czy była mowa o tym, ile pieniędzy pójdzie w tych latach na Wod-Kan a ile na budowę reszty CEKS?

Nie to żebym był niedowiarkiem, ale to są dla mnie jakieś konkrety :)
Bo w życiu bywa tak, że nie zawsze się jest na górze...
Cielak

Postprzez Jendrula » 25 wrz 2013, o 07:25

Mogę podać jakie kwoty zakasowało miasto mojego dzieciństwa za kanalizację na ulicy-13.000zł od posesji+każdy płaci za koszt robót na terenie swojej posesji(wyszło 6000zł, nie licząć kosztów odbudowy parkanów. Potem przyszła ....opłata adiacencka za ...wzrost wartości nieruchomości spowodowany rozbudową infrastruktury. Razem starczyłoby na 15 lat sikania do własnego szamba. Kanaliza jest OK jak już jest ale jak trzeba zapłacić to już gorzej, zwłaszcza iż wielu z nas maw pozwoleniu zgodę na warunkowe używanie szamba do czasu budowy sieci kanalizacyjnej a potem MUSI się pod rurę podłączyć. Koszty odbioru ścieków też niewiele mniejsze niż wywozu szamba.
Natomiast wodociąg powinien mieć priorytet bo jak widzę rozwój budownictwa w okolicy to zastanawiam się kiedy nam wyschną nasze odwierty :sad:
Haec Sybillae foliis obscuriora- to mniej zrozumiałe od wyroczni Sybilli
Jendrula

Postprzez kkriss » 25 wrz 2013, o 11:20

Koszt był podany - kanalizacji- mowa była o tym iż 1 km kosztuje ok 1 mln, koszt całości to 4 budżety gminy, a ta gmina ma budżet ok 45 mln (chyba, że chodziło tylko o budżet na inwestycje...wtedy to pewnie 13 mln na rok). Dlatego plan jest rozłożenia tego na 6 lat. Dodatkowo gmina jest mało zadłużona - tylko 11%, więc będzie z czego to robić.
O koszcie wodociągu nie pamiętam czy było. Ogólnie strasznie łeb mnie bolał..
kkriss

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Aktualności Chotomowskie