KOSMICZNE WIESCI

Chotomów i Dąbrowa Chotomowska

Re: KOSMICZNE WIESCI

Postprzez skierd » 25 wrz 2013, o 16:23

A co mówili o drogach i oświetleniu, niestety mnie też nie było, praca, kontrole....itd a bardzo żałuję.
skierd

Postprzez Cielak » 25 wrz 2013, o 17:31

kkriss napisał(a):Dodatkowo gmina jest mało zadłużona - tylko 11%,
:shock: :shock: :shock:
o rzesz ty...
To ja chyba coś przespałem przez te kilka lat...
No z takim wstępem to chyba skończą w rok?
SZOK!
Jeśli to prawda to ja głosuję na Panią Muniak!
Bo w życiu bywa tak, że nie zawsze się jest na górze...
Cielak

Postprzez kkriss » 26 wrz 2013, o 06:32

Co do dróg i oświetlenia to z tego co kojarze było o rondzie przy nowej szkole i oświetleniu na kolejowej. Na kolejowej trudna sprawa, ale w trakcie dogadywania się ze spółkami pkp. Projekt oświetlenia jest, zgody kogoś tam są, teraz jeszcze pkp (co wcale łatwe nie jest).
była mowa też o podjazdach/ rampach na peronie, ale to jest nie realne, brak zgody dyrektora pkp. Powiedział, że zrobić nie pozwala, a bez jego wiedzy/zgody jak zostanie zrobione, to poda do prokuratury. (coś nie kumam czemu pkp zrobić nie chce i innym nie pozwala).
więcej o planowanych drogach i oświetleniu nie kojarze.

O zadłużeniu było na pewno że 11%, więc zadłużenie ok. 5 MLN PLN - więc w porównaniu z innymi gminami to pikuś (słowa Pani Wójt, poparte przez skarbnika)
kkriss

Postprzez pacyfist » 26 wrz 2013, o 09:43

Dzięki wielkie kkriss za to że chciało Ci się opisać tak szczegółowo spotkanie
Same dobre wieści praktycznie :D
ciekawe tylko ile z nich to faktyczne plany gminy a ile to obietnice puste, no ale to już zupełnie inna kwestia.
Pozdrawiam
pacyfist

Postprzez Chotomowianin » 26 wrz 2013, o 12:04

kkriss uwierzył slowom że w kosmosie są tylko mgławice i jasna strona księżyca :37: ,
fakty :36: potwierdzają jednak istnienie ciemnej strony ksieżyca i czarnych dziur :)

Pozdrawiam :04:

p.s. wiadomosć dla pewnego inżyniera, projektant SUW wykonał projekt, gmina sprawdziła poprawność projektu i zapłaciła. A że się zmienił punkt odniesienia zależny od siedzenia i z projektem zaniechanym ok. 60 tys. poszło do kosza to inna sprawa i nie pierwsza tego rodzaju
Chotomowianin

Postprzez szumski » 26 wrz 2013, o 15:10

Leszek, z ciemnej strony się wyrwałeś?
Ty słyszałeś a ja wiem, bo to dotyczy bezpośrednio CEKS (m.inn. p.poż) i wszystko jest ze mną uzgadniane. Lokalizacja na tej samej działce, odpływ z płukania filtrów do separatora CEKS, zasilanie, pompa wody surowej do hydrantówki zewnętrznej itp itd.
Nie bądź następnym co chce budowę robić zza płota ;)
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez WiTEK » 26 wrz 2013, o 23:04

kkriss napisał(a):w sumie, byłem 1 raz i 1 raz wójtową widziałem, odniosłem wrażenie [...] że wójtowa jest kobitą która stara się coś zrobić.

No to coś się zmieniło - przynajmniej wrażenie robi. Bo wcześniej to nawet z wrażeniem było ciężko a co dopiero mówić o efektach. Niestety gmina Jabłonna nie ma szczęścia do włodarzy i chyba długo to się nie zmieni.
WiTEK

Postprzez Robi » 27 wrz 2013, o 06:20

Włodarz swoją drogą, ale od jego pracowników zależy chyba więcej.
Nie oszukujmy się - czy Pani Wójt sama wszystko wymyśla i robi, czy raczej podwładni jej. Ktoś tam powinien być od funduszy unijnych, programów itd.
Ale o zatrudnieniu odpowiednich ludzi już decyduje Pani Wójt (nie wiem czy może zwolnić zastanego po wyborach urzędnika, ale to oni odwalają całą robotę).
Robi

Postprzez Cielak » 27 wrz 2013, o 08:56

Chotomowianin,

jesteś dziwnym człowiekiem. Zaczynam mieć wrażenie, że nie powinno się Tobie ufać. Ja ufam tylko tym osobom, które mówią (piszą) otwartym tekstem, są szczerzy i mówią co myślą.
Ty za każdym razem piszesz jakimś szyfrem, którego nikt poza Tobą nie rozumie. Jakieś bajeczki opowiadasz, jakieś niby fakty, niby prawdę ale tak do końca to nie chcesz napisać co masz na myśli.
Twoje posty w noszą do dyskusji jedynie tyle, że ktoś może je przeczytać i powiedzieć sobie: ALE O CO MU CHODZI??? :|

Co do samych projektów wodno-kanalizacyjnych ja bardzo chętnie bym się dowiedział, jak to jest, że jeszcze niedawno gmina musiała emitować obligacje bo nie miała już pieniędzy, kredyt gonił kredyt a teraz się okazuje że zadłużenie wynosi 11%??
Co się takiego przez ten czas stało? Jakieś oszczędności ogromne poczyniono i spłacono wszystko?

Czy ktoś może mi to wyjaśnić?
Bo w życiu bywa tak, że nie zawsze się jest na górze...
Cielak

Postprzez kkriss » 30 wrz 2013, o 03:49

Chotomowianin napisał(a):kkriss uwierzył slowom że w kosmosie są tylko mgławice i jasna strona księżyca

opisałem tylko co było na spotkaniu. nie rozumiem o co tobie chodzi?

cielak - a kiedy było takie zadłużenie? Na stronie Jablonny znalazłem tylko informacje z 2009 roku i wtedy dług to 4.264.565,46 zł, tj.9,64%.
kkriss

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Aktualności Chotomowskie