Budowa w centrum

Chotomów i Dąbrowa Chotomowska

Re: Budowa w centrum

Postprzez Jendrula » 16 mar 2014, o 12:25

Na szczęście ani Blazer ani Jendrula nie będą decydować czy Fenix będzie czy nie. Ja mam nadzieję że będzie i że poprawi trochę obsługę na kasach bo ja popieram (czynnie!- poprzez zakupy) miejscowe firmy.
Blazer masz kłopot ze zrozumieniem tego co piszę- przeanalizuj spokojnie i jakbyć czegoś nie rozumiał to napisz na priva, wyjaśnię Ci o co chodzi.
Co do Selgrossa nie jest to detal bo sprzedają tylko dla podmiotów prowadzących działalność gospodarczą-nie są sklepem, przeczytaj regulamin przy wejściu do hali sprzedaży. Jako osoba prywatna nie zrobisz tam zakupów- chyba że na konto jakiejś firmy i na paragon ale jako "osoba prywatna" już nie
Haec Sybillae foliis obscuriora- to mniej zrozumiałe od wyroczni Sybilli
Jendrula

Postprzez ton » 17 mar 2014, o 09:53

Jendrula, bez problemu możesz sobie wyrobić kartę wejściową w Selgrosie jako osoba prywatna. Sam mam taką i bardzo sobie chwalę.
ton

Postprzez szer-szeń » 18 mar 2014, o 11:16

Ostatnio uśmiałem sie bardzo, kiedy w pewnym supermarkiecie na wielkiej planszy zobaczyłem super promocje herbaty Lipton za 14.99!!!!!! Bo w Tokaju tą samą herbatę kupuję za 14.60 :06:
szer-szeń

Postprzez Jendrula » 19 mar 2014, o 15:23

I tak Lemingi dały się nabrać na takie promocje, sam to robiłem więc widziałem politowania godne sceny jak się tłuszcza rzuca na wszystko opatrzone napisem 'PROMOCJA" Z PRZEKREŚLONĄ STARĄ CENĄ (tydzień wczśniej oczywiście cena poszła w ...górę) ale każdy ma wolny wybór a w dobie internetu nie trzeba jeździć po mieście by zrobić sobie na domowy użytek porównanie cen podstawowych produktów. Emeryci tylko z gazetek znalezuonych w skrzynkach robią tak fachowe porówanie cen że niejedna pracownia analityczno- marketingowa mogłaby sie uczyć tego od nich.
Wracając do głównego tematu- w Biedrze ruch ciałgy przec cały dzień, za to pustki w naszych Chotomowskich Sklepikach, w jednym z nich nawet braki towarowe-czyżby zabrakło kasy na uzupełnienie towaru? Może powinni wspólnie zrobić jakąś reklamę "kupuj u naszych?" Chętnie poprę czynem taką akcję- jak będzie, bo na razie to chyba odpuścili sobie walkę z konkurencją ;(
Jendrula

Postprzez Olena » 19 mar 2014, o 16:08

Jendrula ja to się zastanawiam skąd Ty czerpiesz swoją "wiedzę"? Cały dzień nic nie robisz tylko jeździsz po sklepach i sprawdzasz ile osób, jaka kolejka, ile kas otwartych, ile towaru, jakie ceny? Jak byłeś takim super handlowcem to dlaczego nie prowadzisz już sklepu? Z taką wiedzą i podejściem do handlu to powinieneś mieć już całą sieć i otwierać kolejne sklepy!

Moje ostatnie spostrzeżenia: Na Fenixie wszystkie kasy były czynne (sobota po południu) ilość klientów w sklepie na normalnym "przebiedronkowym" poziomie (swoją drogą nie wiem kiedy tam bywa 60 osób... no inna sprawa, że nie chodzę do kościoła i nie bywam tam nigdy po sumie ;)). Wczoraj byłam natomiast w Biedronce (ok. 19) - uuuu.... cieniutko. Klientów niewielu a jeszcze odstraszyli mnie kolejką do JEDYNEJ czynnej kasy! I zastanowiła mnie ilość samochodów na parkingu - w stosunku do kupujących jakby za duża. No ale może to personel sklepu sztuczny tłok na parkingu robi ;)
Olena

Postprzez szer-szeń » 20 mar 2014, o 08:46

Tak z grubsza to samochodów przed Biedą nie stoi wcale więcej niż przed Fenixem, co stwierdzam z satysfakcją ;) Olena z tymi samochodami to masz rację, znajomi też to zauważyli. Może sąsiad tam parkuje :D
szer-szeń

Postprzez Blazer » 20 mar 2014, o 08:47

Jendrula napisał(a):Na szczęście ani Blazer ani Jendrula nie będą decydować czy Fenix będzie czy nie.

A ja już myślałem, że powyższa wpis temat zakończy.
No cóż, na Jędrulę zawsze można liczyć i jak widać dalej mąci.
Skąd informacje o trudnej sytuacji jednego ze sklepów i brakach towarowych?
Może dostawca nie dojechał z towarem, a może inne czynniki losowe? Nic to, Jendrula już ma swoją teorię (którą teraz będzie rozwijał)..
Jendrula napisał(a):Może powinni wspólnie zrobić jakąś reklamę "kupuj u naszych?"

Chodzisz do tego sklepu, kolejki i towar sprawdzasz, a na wejściu plakatu nie widzisz z akcji http://tumieszkamtukupuje.pl/

Widzisz, jednak w Selgrosie można kupować nie posiadając firmy (tylko jak ja pisałem, to mi nie wierzyłeś).

Olena, może pod Biedronką to jest w takim wypadku: Park & Ride :D
Blazer

Postprzez Jendrula » 21 mar 2014, o 18:30

Olena i Blazer!
Źle odczytujecie intencje Jendruli, zależy mi na istnieniu naszego "miejscowego" handlu a nie sieciówek z jakiegoś "Świagrosz Horosz Varosz(typowy tekst portugalski?). Ale musza wziąc się do roboty i docenić nas Klientów bo to MY dajemy im kasę.
Co do prowadzeniu sklepu- robiłem to 7 lat i ...dosyć bo to jeden wielki obóz koncentracyjny dla całej załogi właczając Dyrektora Hipermarketu. Niestety nasi Klienci patrzą na ceny i dlatego polski Piotr i Paweł nie rozwija się tak szybko jak zagraniczne sieci a BOMI ogłosiło upadłosc. Po prostu nasze fimry nie mają takiej gotówki by w styczniu zakontraktować towar od dostawcy na cały rok i dostać cenę niższą o 30 % od konkurencji.
To żadne bajdurzenia Jendruli ale jak jest 6 pracowników na zmianie a są 3 kasy to te wszystkie kasy mają być obsadzone i tyle, Jak ktoś tego nie rozumie to marnie finansowo skończy z handlem.
W Chotomowie ostatnio upadły 3 sklepy- chyba wiecie dlaczego ? miały w D klienta, ceny kroiły że kieszonkowy złodziej by się nie powstydził i...już ich nie ma.
Blazer- nie pisz bo to żałosne że dostawca towar nie dowiózł- to trzeba dbać o poziom zapasów!!! Klienta to G...uzik obchodzi albo podzie gdzie indziej. Widzę że do niektórych nie docierają te proste prawdy że to Klient a nie Jendrula czy Blazer decydują czy sklep rzetrwa czy nie.
Tumieszkam tu kupuję! ale nie za wszelką cenę! Wymagam odpowiedniej obsługi za wyższe ceny i luksus tego iz nie musze do Wawy lub Legio jeździć.
Do roboty Handlowcy! :papa:
Jendrula

Postprzez Blazer » 21 mar 2014, o 20:46

Jendrula, nie pisz, że trzeba mieć zapas bo to żałosne jest. Ty ani razu się z fachowcem/dostawcą nie umówiłeś, który Cię do wiatru wystawił? Piszę, że mogło być tak i w tym przypadku, umawiali się z kimś, że przyjedzie we wtorek, a przyjechał w środę (i co mają mu głowę ukręcić), albo firma wysłała kurierem towar, a ten miał dajmy na to kolizję i ma obsuwę we wszystkich dostawach. Po prostu, nie braki 1-dniowe są istotne, tylko tygodniowe i dłuższe (nawet producenci czasami nie wyrabiają- i co w takiej sytuacji). Nie wierzę, że jak sklep prowadziłeś przez 7 lat to 100% dostaw miałeś na czas i 100% zamówień było zrealizowane. Wyciąganie wniosków na podstawie 1, 2, czy nawet 7 dni, jest dziecinne i nie przystoi ekspertowi z dziedziny handlu.
Jendrula napisał(a):Tumieszkam tu kupuję! ale nie za wszelką cenę! Wymagam odpowiedniej obsługi za wyższe ceny i luksus tego iż nie musze do Wawy lub Legio jeździć.

Przestań już z tymi cenami, bo (może nie wszystkie) są na naprawdę rozsądnym poziomie (np. kawy) i w większości produktów na stałe (a nie na 3 dni), a wybór nieporównywalnie większy. A chyba ten luksus to działa na plus sklepu, bo z wypowiedzi wynika co innego.
Jendrula, ale przecież Olena Ci wyraźnie powiedziała, że na Fenixie 3 kasy (czyli max), a w Biedrze 1 i kolejka- więc nie wiem czego tu nie rozumiesz. I kto tu o klienta nie dba?
Blazer

Postprzez eboloczko » 22 mar 2014, o 08:06

A ja będę celowo robić zakupy w Biedrze, bo mam dość cen z kosmosu w Fenixie i muszek fruwających nad owocami w Tokaju.
Parking duży, bankomat jest, świeże pieczywo, a że syf w żarciu to chyba tak jest wszędzie. Fenix przegina z cenami, nie wiem co tak tego sklepu bronicie. Kolejki przy kasie, stoi się czasami jak za komuny.

Stoisko z warzywamy w Biedrze najlepsze w Chotomowie. Czysto, sprawnie, nie nacięłam się na zgniliznę jak w Tokaju (co za obrzydliwy sklep). Na szczęście mamy wybór, więc co komu pasuje :)
Jak ja czasem nie lubię internetu!
eboloczko

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Aktualności Chotomowskie