Budowa w centrum

Chotomów i Dąbrowa Chotomowska

Re: Budowa w centrum

Postprzez Jendrula » 17 gru 2013, o 11:13

Oj Blazer! Zdaje mi się że masz coś wspólnego z tym sklepem, tak bronisz jego wad-zamiast wychwalać jego niewątpliwe zalety, a tymczasem wystarczy usunąć wady by był to IDEALNY sklep, któremu żadna konkurencja nie podskoczy.
Nudne to jest stanie w kolejce a jak ktoś nie potrafi rozładować tłoku, wiedząc na 100% kiedy jest najwięcej klientów- do D... nie handlowiec.
Pamiętej też iż nieważne jakie towary wybierzesz do porównań cen to KLIENCI wiedzą lepiej o głosują nogami, onie też wiedzą lepiej od" specjalistów marketingowców"- gdzie jest FAKTYCZNIE najtaniej. Możemy tak sie przerzucać teoriami ale to KLIENCI zadecydują. Wróćmy do tematu latewm jak już będzie parę miesięcy po otwarciu biedry- zobaczymy jak wpłyniena chotomowski handel.
Haec Sybillae foliis obscuriora- to mniej zrozumiałe od wyroczni Sybilli
Jendrula

Postprzez Blazer » 17 gru 2013, o 17:32

Po prostu śmieszy mnie to, jak żeś uczepił się tej niedzieli, jak gdyby sklep był czynny tylko 1 dzień. Owszem masz rację, z analizą itd, ale tak jak z cenami (czasami sklepy nie mają wpływu na to, że kupują drożej-bo tak i już), tak samo z kolejkami, czasami sklep nie ma wpływu na to, że jest kolejka, po prostu taki czas.
Przykład skoro po Iphona zawsze są kolejki i skoro wiedzą, że będą, to czemu nie uruchomią dodatkowych kas? Ostatnio w Ameryce też były kolejki jak puszczali 46cali po chyba 399$, ... itd., można by wymieniać w nieskończoność. Gwarantuje Ci, że można "zapchać", każdy sklep (i nie mam na myśli tylko spożywczych), po prostu matematyka jest matematyką i tyle.
Obszar handlu nie tylko spożywczego interesuje mnie i analizuje go od dosyć dawna, stąd też dosyć intensywna moja dyskusja w tym temacie. Fajne jest to, że mamy różne zdania i możemy je swobodnie przedstawić, dzięki temu świat cały czas może się zmieniać. Mam nadzieję, że zgodzisz się ze mną, by temat kolejek, czy to w Chotomowie, czy też na świecie zakończyć.
Blazer

Postprzez Jendrula » 17 gru 2013, o 18:23

Wolałbym żeby kolejki się skończyły :12:

O Gay-Phonach szkoda gadać bo więcej tu marketingu dla dzieciaków (także tych dorosłych ale z mentalnoscią dziecka) niż rzeczywistych osiągnięć, generalnie 2 razy dałem sie namówić na ten gadzet(pierwszy i ostatni raz) , Pierwszy iphone zepsuł się po 3 miesiącach, naprawiano go kolejne 2 by wymienić na nowy, potem znowy awaria a w tym czasie konkurenci wyprokukowali podobne produkty z 200% większą liczbą funkcji i w DUUUUUUUUUUUUUUUUżo niższych cenach. Tak więcc owszem produkt wyznaczył trendy na rynku ale pomysł lepiej spożytkował " Szajsung"
A wracając do tematu- jak ktoś nie potrafi obsłużyć sprawnie klientów którzy walą drzwiami i oknami do sklepu to nie świadczy o smykałce handlowca, niestety widziałem już kilka bankructw sklepów w dobrych lokalizacjach spowodowanych przez kiepską obsługę i niewykorzystane możliwości, a byłoby szkoda! Skoro Klienci w 80% przychodzą w określony dzień o określonej godzinie-to wtedy wszystkie ręce na pokład i pełna mobilizacja, raptem 6 godzin!!! W moim sklepie też w niedzielę było tyle klientów co w poniedziałek, wtorek i środę razem wziętych więc w niedzielę była pełna obsada na kasach, czasem dostawiane 2 dodatkowe kasy i gotowość by nie było za dużych kolejek. Niestety tu widze że czy jest 2-5 klientów na godzinę czy 100 na godzinę to obsada ta sama- po prostu brak dostosowania personelu do napływu klientów. Wystarczy przeanalizować paragony by zobaczyć kiedy wpada najwięcej kasy dla firmy oraz która kasjerka w tym samym czasie lepiej skanuje produkty. Wnioski mogą być ciekawe, są rekordzistki które potrafią skanować 10 razy mniej towarów od koleżanek w tym samym czasie!!!
Oczywiście jeśli właściciel nie olewa swoich pieniędzy!
Dalsze nasze analizy proponuję odłożyć do otwarcia dyskonta
Pozdrowionka od byłego handlowca :14:
Jendrula

Postprzez Blazer » 17 gru 2013, o 19:29

Ty dalej swoje. :shock:
Szanuje twoją opinię, ale się z nią nie zgadzam. Mimo to nie skomentuję jej, bo gdybym to zrobił, to nie wiem na której stronie skończyłby się ten temat.
Ustąpię Ci.
Jendrula Wygrałeś.
Blazer

Postprzez Jendrula » 18 gru 2013, o 10:09

To Ty masz rację że biedra nie jest najtańsza!
Oto najnowsze porównywarki portalu forsla.pl
http://forsal.pl/grafika/766058,154730, ... aniej.html
Najtańszy jest Leclerc a najdroższa Alma, w naszych delikatesach i sklepikach ceny zbliżone do Almy!!! Tylko dobrą obsługą i wyborem towarów z wyższej półki mogą wygrać z dyskontem.
Zobaczysz!
Miłego stania w kolejce, też stanę bo poczuję się jak za poźnego Gierka, czyli o 35 lat młodszy HURRRRRAAAA :12:
Jendrula

Postprzez Blazer » 18 gru 2013, o 12:16

To i ja coś dorzucę
http://finanse.wp.pl/kat,1038023,title, ... omosc.html
I opis:
"(...)Dołują za to dyskonty. 10. miejsce Biedronki i 13. Lidla, chwały tego typu sklepom nie przynoszą. Obie sieci tak dalekie miejsca zajęły przez mięso, które sprzedają paczkowane i porcjowane. Jednak nawet gdybyśmy stosowali marki własne, na które stawiają oba sklepy, to niewiele by to zmieniło. Honoru dyskontów broni Netto, które zajęło wysokie 5. miejsce."
Blazer

Postprzez Jendrula » 19 gru 2013, o 07:23

Bardzo dobrze przygotowana porównywarka!
Generalnie od wielu lat zwycięża Auchan, ale trudno go porównywać bo jest obecny tylko w miastach pow 150.000mieszkańców i tot też nie wszystkich, za to Inne sieci są "ogólnopolskie". Gdy już wszystkie sieci się rozwiną to będzie 100 % porównanie . W aglomaracji Warszawskiej mamy wszystkich poza Netto chyba, a Auchan dodatkowo bezpłatnie pakuje towary do torebek!
Jendrula

Postprzez arkadius » 23 lut 2014, o 13:54

A kto jest właścicielem Stonki w Chotomowie?
arkadius

Postprzez robertr » 25 lut 2014, o 09:40

Zwróciłbym uwagę na jakość produktów oferowanych przez Biedronkę np. sok pomarańczowy - zawartość cukru 18,2g/100g produktu. Jest on po prostu obrzydliwie słodki. Nie wiem z jakich pomarańczy biedra ten sok wyciska. Zadałem sobie trud, i wyszło mi około 7 czubatych łyżeczek cukru na szklankę soku. Inne firmy np Fortuna, Tymbark mają ok 9 - 10 g cukru w 100 g soku pomarańczowego. Zalecam dużą ostrożność przy zakupach w Biedronce ze względów zdrowotnych. Sok wyciskany ok. 10g/100g.
robertr

Postprzez szer-szeń » 25 lut 2014, o 10:08

To szumski nic nie wie w sprawie Biedy?? Dziwne.Wiadomo że wydzierżawia teren były rady Modzelewski.
Co do jakości produktów to mam nadzieje, że ludzie zwracaja uwagę na to co kupują. Mówi się że jesli cena niska to za tym obniża się też jakość. I to jest prawda. Jesli ktoś lubi być nabijany w butelkę z Biedy to jego sprawa:)
Jest jednak dla nas mieszkańców wielki pozytek z tego sklepu. Tokaj i Fenix chyba obniżyły ceny.Niektóre produkty sa tańsze niż np. w Kauflandzie lub na tym samym poziomie. Tokaj poza tym nieba by klientowi przychylił :) Więc ja nie zamierzam zmieniać dobrych sklepów. No więc w sumie wyszło dobrze.
szer-szeń

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Aktualności Chotomowskie