Budowa w centrum

Chotomów i Dąbrowa Chotomowska

Re: Budowa w centrum

Postprzez Jendrula » 4 mar 2014, o 14:49

Ta jak na wioskę jest BARDZO DOBRZE!!, zwłaszcza iż przyoszczędzili na reklamie na otwarcie uważajać iż i"tak wszyscy wiedzą"
Po roku mozna ocenić czy decyzja lokalizacyjna była słuszna
Haec Sybillae foliis obscuriora- to mniej zrozumiałe od wyroczni Sybilli
Jendrula

Postprzez szer-szeń » 5 mar 2014, o 09:19

To jak na taką zamożną wioskę dość słabo. Bida. :(
szer-szeń

Postprzez Jendrula » 11 mar 2014, o 15:50

Na razie to bida w lokalnych sklepikach z ruchem klientów... Po miesiącu przyjdzie czas na podsumowania, na razie byłem wczoraj na moim ulubionym Fenixie, klientów było 5- 6 osób (zamiast 50-60 jak zwykle o tej porze) i co....oczywiście KOLEJKA DO KASY!!! bRAWO, WŁAŚCICIELE! Ciekawe jak to dobrze być bankrutem, 4 osoby obsługi ale tylko jedna kobitka na kasie a reszta przestawia kartony" w tę i nazad" zamiast zadbać o tych nielicznych wiernych Klientów, i jak tu wspierać "nasz polski rodzinny biznes" , można tylko zamiast słów otuchy w" D bić i patrzeć czy równo puchnie", oj Fenixiarze wam kury szczać prowadzać a nie handelek robić. Ręce i cycki opadają ;(
Jendrula

Postprzez Blazer » 11 mar 2014, o 19:29

Jendrula napisał(a):Na razie to bida w lokalnych sklepikach z ruchem klientów... Po miesiącu przyjdzie czas na podsumowania, na razie byłem wczoraj na moim ulubionym Fenixie, klientów było 5- 6 osób (zamiast 50-60 jak zwykle o tej porze) i co....oczywiście KOLEJKA DO KASY!!! bRAWO, WŁAŚCICIELE! Ciekawe jak to dobrze być bankrutem, 4 osoby obsługi ale tylko jedna kobitka na kasie a reszta przestawia kartony" w tę i nazad" zamiast zadbać o tych nielicznych wiernych Klientów, i jak tu wspierać "nasz polski rodzinny biznes" , można tylko zamiast słów otuchy w" D bić i patrzeć czy równo puchnie", oj Fenixiarze wam kury szczać prowadzać a nie handelek robić. Ręce i cycki opadają ;(

Oj Jendrula, a Ty dalej swoje ręce :01: mi już do Ciebie opadają. Jak na razie to ja widzę, że Bida Dronka jest w ciemnej.... . Najtańszy sklep w Polsce, a mrożone pączki :razz: chciał wciskać po 75 groszy.
http://audycje.tokfm.pl/audycja/14 ,
audycja z 26 II 2014 od 25:25 , a dokładniej od 26:40. Koszt surowcowy pączka z proszku 9 groszy (i kto tu dużo chciał zarobić).
A co do Ciebie, to ty chyba tylko chodzisz na tego Fenix, żeby kolejki sprawdzać, bo żeś się tego tematu uczepił jak rzep psiego ogona (wałkujsze go chyba od początku tego tematu). Chyba żal coś ci ściska.
Widzę, że strasznie mocno kibicujesz upadłości co niektórym, bo Ciągle tylko o jednym (dużo ludzi, kolejki, bankrut, Biedronka się otworzy to im spadną obroty). Widzisz, zmieniło się na lepsze była kolejka 50-60osób, a teraz tylko 5-6. Tobie to nie dogodzi, zlikwidowali kolejki o 90% a ty dale niezadowolony. Moim zdaniem powinieneś otworzyć własny sklep i pokazać wszystkim jak się to robi.
Mam wrażenie, że jest wręcz odwrotnie. Miałeś nadzieję, że nikogo nie będzie na Fenixie, a tu pstryczek w nosek.
To samo jest we wszystkich sklepach i w Biedronce i w Lidlu i Kauflandzie, Carrefourze itd., kolejki przy kasa były są i będą, przykro mi ale musisz się z tym pogodzić.
Ja to widzę tak, nie podoba mi się to nie chodzę, a jak chodzę to mi się podoba. Skoro uważam, że jeden z dyskontów jawnie oszukuje klientów nazywając się najtańszym mimo, że takim nie jest (inne gramatury utrudniające przelicznik, wyniki rankingów koszyków, etykiety cenowe nad towarem zamiast pod, cena za 100g wędlin, itd.) to po prostu tam nie chodzę, a nie mówię, że to powinni postawić tam, a to tu itp.
Pozdrawiam.
Blazer

Postprzez oli78 » 12 mar 2014, o 07:24

Jędrula napisał, że w sklepie bywało 50-60 klientów a nie przy kasie w kojejce tylko w sklepie. Wczoraj było 5-6 klientów co i tak utworzyło kolejke więc nie wiem czy to jest likwidacja kolejek o 90%, czy klientów.
oli78

Postprzez Blazer » 12 mar 2014, o 08:35

Oli, równie dobrze Jendrula nie napisał, że przy kasie było 5-6 osób tylko na sklepie, ale zmniejszenie liczby klientów=zmniejszenie kolejek-siłą rzeczy.
Generalnie mi jest bez róźnicy, ale nie lubię, jak ktoś najpierw pisze, że po miesiącu przyjdzie czas na podsumowanie, a później mówi o bankructwie (raczej chyba nie znając sytuacji).
Po prostu zalatuje mi to czarnym PR w stylu "nie chodźcie tam bo oni są bankrutami". Na szczęście spożywka, to nie banki i tu nie spekulacje i plotki, ale m.in dostępność towaru pokazuje jak się ma sklep.
O bankructwie nie decyduje też (tak do końca) liczba klientów, tylko średni koszyk zakupów-można mieć 100 klientów i być bankrutem, można mieć 10 i żyć w najlepsze.
Przykładem (na dostępność towaru) może być Legionowskie Bomi, które pod koniec miało towary tylko wybiórczo i rzeczywiście była tam Bida.
Z tego co ja widzę, to Biedronka zabrała klientów innym Biedronkom, po prostu ludzie tu mają bliżej, zresztą jak już ktoś wspominał zamiast jechać do Legionowa, Jabłonny, czy Nowego Dworu, ludzie robią tu zakupu. Nasze sklepiki, mogą tylko zyskać (odpowiednią polityką), bo i tak wszystkiego w Biedronce się nie dostanie, więc przy okazji (będąc w Chotomowie), można uzupełnić zakupy o rzeczy niedostępne (trudno osiągalne) w dyskoncie.
Wiadomo, że pewnie utrzymanie się na rynku będzie wymagało większego wysiłku od właścicieli, ale cóż taki jest świat i nikt spać spokojnie nie może.
Po prostu obecnie dyskont wcale nie musi być zagrożeniem, a może być błogosławieństwem. Ale jak będzie, to się okaże i to nie po miesiącu, ale po roku lub jeszcze dłużej.
Ja kibicuje naszym sklepom, ale są pewnie i tacy którzy kibicują portugalskim, niemieckim, francuskim itp. .
Blazer

Postprzez Jendrula » 12 mar 2014, o 10:30

Chyba nieporozumienie!
Ja właśnie kibicuję NASZYM RODZIMYM FIRMOM i zależy mi na tym by zostały, dlatego próbuję otworzyć oczy zarządzającym/właścicielom w czym jest problem- praca jest źle zorganizowana, wierzcie byłemu szefowi dużego sklepu iż tak ustawiając pracę kasjerek ODSTRASZACIE KLIENTÓW. Chodzi o przebudzenie, bo ostatnie czego pragnę to upadek Fenixa Tokaya i 2 dobrych sklepów "za rogiem". Muszą po prostu dostosować się do tego iż poważny cenowy konkurent w postaci dyskontu otworzył się na wsi. Dobry towar jest teraz wszędzie ale dobrej obsługi w Biedrze nie będzie więc tym mozna wygrać.
Jakby Fenix i Tokaj upadły wpadłbym w rozpacz ale teraz MUSZĄ wziąc się do dobrej kupieckiej roboty , i to nie od jutra a od "wczoraj".
Życzmy im powodzenia!!! :papa:
Jendrula

Postprzez szmergiel » 12 mar 2014, o 10:47

Jak już piszemy o lokalnych biznesach to mnie zastanawia cena LPG na stacji FENIKS. Od jesieni 2,75 kiedy na huzarze jest po 2,58 (u innej konkurencji podobnie). Albo ewidentnie właściciel wycofuje się z autogazu i odstrasza klientów aby pracownicy nie musieli latać i tankować albo liczy na ludzi którzy autem poza Chotomów nie wyjeżdżają - bo jak ktoś jeździ raz na parę dni do Jabłonny to do huzara trafi.
szmergiel

Postprzez MagdaM » 12 mar 2014, o 23:39

Ja dosyć często robię zakupy w Fenixie, głównie ze względu na niezły wybór towaru i jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się stac tam w Bóg wie jakiej kolejce, najwyżej 2-3 osoby przede mną, więc nie bardzo wiem o czym Ty Jędrula piszesz...???
MagdaM

Postprzez Loco » 13 mar 2014, o 00:32

Co do Feniksa mam (pierwszy raz) identyczne zdanie jak Jendrula. W Tokaju na trzyosobową kolejkę reagują błyskawicznie zaproszeniem do drugiej kasy. W Feniksie kilka kas, a przeważnie czynna tylko jedna - reszta personelu ma przeważnie ciekawsze zajęcia. Zresztą, dla mnie nie ma to już żadnego znaczenia. Ja i cała moja rodzina przestaliśmy definitywnie robić zakupy w Feniksie (i stacji benzynowej przy nim) pod koniec zeszłego roku, gdy po raz kolejny okazało się, że cena towaru przy kasie jest wyższa od ceny umieszczonej na półce. W porządnym sklepie klient zostałby przeproszony, zgodnie z obowiązującymi przepisami uwzględniono by cenę widniejącą przy towarze na półce i było by po sprawie. Ale nie w Feniksie! W tym sklepie za każdym razem ta sam gadka: "to pomyłka pracownika, nie mamy zamiaru dopłacać do towaru, JAK PANU NIE ODPOWIADA, TO NIECH PAN NIE KUPUJE". No to przestaliśmy kupować. Raz na zawsze. Robiliśmy w Feniksie i na ich stacji benzynowej zakupy za, lekko licząc, kilka (może nawet kilkanaście) tysięcy rocznie. Podejście właścicieli sklepu do klienta spowodowało, że pieniądze te wydajemy u konkurencji. I na pewno już od Feniksa nie wrócimy.
Loco

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Aktualności Chotomowskie