Podpisy!!!

Chotomów i Dąbrowa Chotomowska

Podpisy!!!

Postprzez sylwia czauderna » 11 lis 2013, o 11:03

Szanowni Państwo, mamy jeszcze tylko kilka dni na zebranie wymaganej liczby podpisów w sprawie Referendum w Jabłonnie. Ciągle sporo brakuje!!! Jeśli ktoś zechciałby się jeszcze podpisać – prosimy o kontakt:608 063 017
sylwia czauderna

Re: Podpisy!!!

Postprzez Cielak » 12 lis 2013, o 08:23

a gdzie wy zbieracie te podpisy??
Ja was nigdzie nie widziałem...
Bo w życiu bywa tak, że nie zawsze się jest na górze...
Cielak

Postprzez Jendrula » 12 lis 2013, o 08:48

Bardzo chętnie się podpisze na liście poprcia nowego ugrupowania i nowych kandydatów na Radnych i na Wójta, rok to naprawdę mało na przygotowanie kampanii wyborczej!!! Obecne władze jak zostaną te parę miesięcy dłużej do wyborów, to nie stanie się nic gorszego od tego co mamy. Za dziecinadą raczej się nie podpiszę
Haec Sybillae foliis obscuriora- to mniej zrozumiałe od wyroczni Sybilli
Jendrula

Postprzez ton » 12 lis 2013, o 10:48

U nas na Leśnej były zbierane głosy. Nie podpisałem, bo nie chcę teraz wyborów. Chciałbym mieć na kogo zagłosować w nadchodzących wyborach.
ton

Postprzez Jendrula » 12 lis 2013, o 11:04

Każdy by chciał mieć na KOGO głosować! Niestety wraz ze zbliżającymi się kolejnymi wyborami czuję się jak ten osiołek z bajki Krasickiego: "Osiołkowi w złoby dano w jednym owsa w drugim siano" i dalej nie wiem na KOGO głosować? i ciągle musze wybierać "mniejsze zło" :11:
Haec Sybillae foliis obscuriora- to mniej zrozumiałe od wyroczni Sybilli
Jendrula

Postprzez szmergiel » 14 lis 2013, o 08:10

Pani Sylwio. Przeczytałem wywiad z Państwa kandydatem (http://gazetapowiatowa.pl/wiadomosci/ja ... kandydata/) i przyznam szczerze że nie przekonał mnie on. Byłem przeciwny referendum tuz przed wyborami a teraz mam wątpliwości czy w ogóle Państwa alternatywa w postaci Pana Warsewicza cokolwiek wniesie pozytywnego. Wywiad pełen ogólników, populizmu, stwierdzeń tak banalnych w stylu "Gmina Jabłonna potrzebuje dziś mądrego i odpowiedzialnego gospodarza, który nada jej impuls rozwojowy i polepszy jakość życia wszystkim jej mieszkańcom" - a ja się pytam jak kandydat chce to poprawić, konkretnie co zrobić, jaki ma pomysł na ten impuls, i czy potrafi wskazać faktyczne problemy czy tylko stwierdzić ze obecna władza byłą zła i słaba bo mamy szamba i studnie? Tak szeroko wychwalony manager z PKP powinien pokusić się o szerszą analizę problemów bo bez tej diagnozy nie sposób opracować algorytmu ich naprawy. I to wie każdy absolwent dowolnych studiów managerskich (znajdź wąskie gardło -> poszerz je a jak się nie da to zmień) wiec dlaczego człowiek z takim dorobkiem rzuca banalnymi ogólnikami? Wygląda na to ze nie ma pomysłu ani też nie zna ekosystemu Jabłonny. Przecież lepsze czy gorsze zarządzanie Pani wójt nie wynika z jej chęci dokopania ludziom tylko z jakiś błędów, zapewne nie celowych w jej rozumieniu, może w zupełnie w innym miejscu jest ich przyczyna - to trzeba określić i zaproponować zmiany, przeanalizować ostatnie lata rządzenia ale na chłodno, bez politycznego zacietrzewienia.Wskazać co można i trzeba zmienić, co się da zmienić a czego nie. Bo podobne banały mam codziennie w telewizji w przemówieniach polityków, a gmina potrzebuje konkretnego gospodarza. Jeśli wywiad był niefortunny, to postarajcie się aby pokazać ze faktycznie kandydat ma coś do zaoferowania, dostrzega realne błędy obecnej władzy i ma konstruktywny plan na poprawę sytuacji - ale rzetelnie bez obiecywania szklanych domów. Inaczej mojego głosu nie zyskacie bo nie będę go marnować na eksperymenty.
szmergiel

Postprzez Cielak » 14 lis 2013, o 09:56

Nie spodziewaj się konkretów od polityka. Od długiego czasu Pan Warsewicz związany jest z PiSem w mniejszym czy większym stopniu.
Co do konkretów.
Mi zwisa czy kandydat samorządowy jest z jakiejś partii czy nie. Ważne co faktycznie chce zrobić. Ale niech przedstawi konkrety.
1. Pozyskam .........PLN ze środków unijnych na to, to, to i to.
2. Poprowadzę kanalizację i wodociąg do ........roku
3. Ukończę budowę CEKS do ......... roku
4. Ile to będzie kosztowało i zkąd wezmę pieniądze
5. Przeprowadziłem analizę finansową gminy i wyszło mi że, mamy .......... PLN długu, Spłacać będziemy do ........ roku
6. Aby podatnicy płacili podatki w gminie a nie gdzieś tam zrobię to i to do roku .........
7. Ne będę wylewał nakładek asfaltowych tylko będę budował drogi z chodnikami, kanalizacją itd... / albo odwrotnie
8. Dogadam się ze starostwem aby pozyskiwać dla nas więcej Powiatowych inwestycji
9. Jestem ZA/PRZECIW trasie mostowej i zamierzam w tej sprawie ..........
10. Zrobię przegląd urzędników i zwolnię tych, którzy są niekompetentni (nie patrząc na poglądy polityczne)

itd. itd.
Bez tego kolego to nie ma to raczej odcienia różowego... - cytując KAZIKA
Bo w życiu bywa tak, że nie zawsze się jest na górze...
Cielak

Postprzez szmergiel » 14 lis 2013, o 10:14

No dokładnie takich konkretów chciałbym i pewnie nie tylko ja.
szmergiel

Postprzez mgario » 14 lis 2013, o 19:45

Może nam kandydat coś napisze na ten temat,,,
mgario

Postprzez kkriss » 15 lis 2013, o 09:19

Cielak napisał(a):a gdzie wy zbieracie te podpisy??
Ja was nigdzie nie widziałem...

U mnie wczoraj w domu jakaś Pani była, ale powiedziałem, że jestem przeciwny odwołaniu i tyle.
kkriss

Następna strona

Powrót do Aktualności Chotomowskie