Strona 1 z 1

Do właścieli piesków na Polnej

PostNapisane: 15 lis 2013, o 14:08
przez MISIO
Czy jest szansa, by właściciele psów w okolicach Polnej od nr 9 do 15 trzymali swoje psy z prawidłowej strony siatki tzn. nie na drodze, tylko na posesji? ;) Psy lecą do nogi i nie wiem, czy nie trzeba potraktować ich niestety "odstraszaczem" czytaj: gazem pieprzowym.

Re: Do właścieli piesków na Polnej

PostNapisane: 15 lis 2013, o 18:40
przez Loco
Nie ma co tracić czasu na posty. Zrób jak mój znajomy. Telefon na policję. Przyjeżdżają po 15 minutach. Ustalenie właścicieli psów to 5 minut. Automatycznie wystawiony mandat (o ile się nie mylę 200 zł) skutecznie i na długo załatwia sprawę. Niestety, w niektórych częściach Chotomowa pokutuje pogląd, że pieski muszą sobie pobiegać same po ulicy. Właściciele tych psów są zazwyczaj niereformowalni i tylko poprzez uszczuplony portfel można im przemówić do rozumu.

Re: Do właścieli piesków na Polnej

PostNapisane: 12 gru 2013, o 14:27
przez Czeslav
Późno, ale zawsze - według moich informacji, większość małych czworonogów z Polnej to faktycznie miejscowe psy, które czasem po niej latają. Jeden z nich często głównie mieszka przy niskich numerach, ponieważ miał latem swoje posłanie przy chyba dwóch bramach i miskę przy ulicy - ale konkretnego adresu chyba nie ma. Jak się przebiega tamtędy, to jest duży dyskomfort, bo ujadają i biegną blisko (strach się potknąć), natomiast i tak gorszy był bokser z Ogrodowej, który leciał za mną 100 metrów i próbował złapać za piętę. Teoretycznie we wszystkich takich sprawach powinno się informować Policję, lub w wypadkach bezpańskiego psa wydział ochrony środowiska UG.

Re: Do właścieli piesków na Polnej

PostNapisane: 16 gru 2013, o 09:53
przez MISIO
Przy jednym z tych niskich numerów jest ciągle otwarta brama. Stoi na posesji buda, a kundel biega właśnie w tych okolicach. Psów boję się bardziej niż dzików, które Polną często robią sobie wycieczki...

Re: Do właścieli piesków na Polnej

PostNapisane: 16 gru 2013, o 19:44
przez Loco
A który to numer?

Re: Do właścieli piesków na Polnej

PostNapisane: 17 gru 2013, o 14:32
przez MISIO
Oj tak z pamięci ciężko. Z powodu choroby nie biegałem ostatnio. Ale w okolicach bodajże dziewiątki... Zweryfikuję jak wyjdę pobiegać.