Szkoła w Chotomowie będzie pusta. W Jabłonnie nauka do 20.15

Chotomów i Dąbrowa Chotomowska

Szkoła w Chotomowie będzie pusta. W Jabłonnie nauka do 20.15

Postprzez Roman » 7 kwi 2014, o 18:46

http://tustolica.pl/stara-szkola-w-chot ... iany_66974

na usta ciśnie się tylko jedno: SK..NY!
Roman

Re: Szkoła w Chotomowie będzie pusta. W Jabłonnie nauka do 2

Postprzez Cielak » 8 kwi 2014, o 07:50

hahahahahahahaha

ale jaja! Jak berety!!
No w szoku jestem. Pani Muniak zachowuje się trochę jak kiedyś Wałęsa:
poniedziałek: chcę
wtorek: nie chcę
środa: muszę
czwartek: chcę ale nie mogę
piątek: nie chcę ale muszę...

no rewelacja. Zwyciężyły wybory a nie zdrowy rozsądek. Chociaż wydaje mi się, że efekt może być odwrotny.

Nie rozumiem zupełnie postępowania radnych. Dlaczego nie można było zrobić oddziału (czy tam filii)?
Po co na samym początku upierali się jak osły, żeby nie robić filii tylko "przenieść całe"?
Przecież łatwiej jest dojeżdżać ten kawałek do Chotomowa dzieciakom 14 letnim niż 8 letnim z podstawówki!

Ale w tej całej awanturze chyba wszyscy zapomnieli o bardzo ważnej kwestii. Pani Wójt mówi, że nie można całego gimnazjum przenieść do Chotomowa bo przecież już za kilka lat (2-3) coraz większa ilość dzieci (tych z obecnej SP) przyjdzie do gimnazjum, i co wtedy? Musimy patrzeć w przyszłość!

Droga Pani Wójt!
Chyba Pani zaczyna przeczyć sama sobie! Otóż całkiem niedawno mówiła Pani, że już za 2-3 lata będzie wybudowany kolejny etap CEKS!!!
No to przecież wtedy dzieci przejdą tam!
No chyba, że dobrze Pani wie, że kolejnego etapu nie będzie, tylko głośno Pani o tym nie mówi...

To w końcu jak to jest?
Bo w życiu bywa tak, że nie zawsze się jest na górze...
Cielak

Postprzez ton » 8 kwi 2014, o 20:38

Cielak. Otworzenie filii gimnazjum w Chotomowie, w żaden sposób nie pomogłoby dzieciom w szkole w Jabłonnie. Jedynym sensownym wyjściem jest przeniesienie całego gimnazjum.
ton

Postprzez Cielak » 9 kwi 2014, o 07:16

ale ja nie mam nic przeciwko!
chodzi mi tylko o to, że zamiast rozwiązywać problemy nasza lokalna władza skupia się na swoich zatargach...
O Wójta oczekuję raczej zdecydowanego działania i rozsądnych decyzji - czasami tych niewygodnych dla części społeczeństwa.
Nie oszukujmy się. Ogromna część rodziców, czyli wszyscy Ci z Jabłonny, których dzieci uczą się w gimnazjum lub dzisiaj chodzą do 6 klasy, zablokowała przeniesienie gimnazjum do Chotomowa. I to oni są przyczyną.
Bo dzieci z Chotomowa i innych miejscowości do gimnazjum w Jabłonnie mogą dojeżdżać ale dla rodziców z Jabłonny dojazd ICH dzieci do Chotomowa - to już problem prawie równy z poniżeniem...

No ręce opadają.
A Pani Wójt, zamiast zrobić to co powinien zrobić każdy rozsądny włodarz, uległa naciskowi trzęsąc portkami o los swoich radnych z Jabłonny w najbliższych wyborach. I nie oszukujmy się. To Pani Wójt ma większość w RG. Mogła zrobić co chce...
Cielak

Postprzez ton » 9 kwi 2014, o 09:13

Patrząc na ilość dzieci, to taką decyzją straciła więcej wyborców, niż ich pozyskała. Jakby nie było, w podstawówce jest więcej uczniów niż w gimnazjum. Do tego dochodzą rodzice dzieci z przedszkola, które się nie dostaną przez to całe zamieszanie.
ton

Postprzez Jendrula » 9 kwi 2014, o 09:37

Kiedyś jedna z partii politycznych miała pomysł by dać rodzicom BON EDUKACYJNY, a wtedy szkoły walczyłyby o każdego ucznia jak sklepy o Klienta i inwestowałyby by mieć "kurę znoszącą złote jajka" czyli ucznia z bonem, niestety wkrótce potym jak zgłoszono pomysł zajęli sie problemami jakiś pedałów (podobno 1% populacji, choć Biedroń mówi że około...2%) i kopaniem piłki a rodzice dalej płacą podatki i jeszcze muszą przechodzić gehennę ze szkołami dla swych dzieci(z przedszkolami zresztą również!). A w naszej Gminie jeszcze słaba Wójt i jej brak skutecznego zarządzania dobija do reszty a wielu rodziców dowozi dzieci do Wawy, istny Teatr Absurdu, jakiego Witkacy by sie nie powstydził. :razz:
Haec Sybillae foliis obscuriora- to mniej zrozumiałe od wyroczni Sybilli
Jendrula

Postprzez szmergiel » 9 kwi 2014, o 14:04

Ja tam za krótko mieszkam w Choto aby ocenić czy lepiej przenieść całe gimnazjum czy zrobić file ale wiem jedno ze pustostan też będzie generował koszty, i jest to jawna strata pieniędzy poprzez złe ich gospodarowanie. Taki budynek powinien funkcjonować na cele społeczne choć może jest już niepisany plan na niego o którym nie wiemy. No chyba że władze zamierzają pozakręcać media i niech w mróz rury wywala - w sumie to wielce prawdopodobne ze już inna ekipa będzi te rury łatać.

A przeglądając materiały prasowe odnoszę wrażenie ze niektórym już wybory uderzyły do głowy i w całym tym naganianiu kapitału politycznego zaczęli tratować kopytami wszystko i wszystkich - w tym wyborców.
szmergiel

Postprzez ton » 9 kwi 2014, o 20:50

Pewnie z punktu widzenia samego Chotomowa nie ma większego znaczenia, czy miałoby być w nim gimnazjum, czy tylko jego filia. Z punktu widzenia Jabłonny różnica jest kolosalna. Niestety.
ton

Postprzez Cielak » 10 kwi 2014, o 09:13

Bony Szkolne - to pomysł partii Korwina-Mikkego
Gwarantuję Ci, że po kilku latach miał byś zaje....cie drogie szkoły i te tanie, po których dziecko nigdzie by się nie dostało. Czyli mieli byśmy to samo co w USA - a wierz mi, że nie chcesz tego!!!

Co do naszego Gimnazjum. Połowa uczniów gimnazjum w Jabłonnie nie jest z Jabłonny, tylko z Chotomowa i dalszych wsi.

Pani Agata Lindner, radna z Jabłonny, która zapewne rozważa kandydowanie na Wójta (to tylko moje domysły) nie popisała się w tej całej sytuacji...
Cielak

Postprzez ton » 10 kwi 2014, o 10:00

Cielak, może nie zauważyłeś, ale teraz jest podobnie, tylko bonów brakuje. Poziom szkół jest znany, ale wyboru nie masz żadnego, bo decyduje rejonizacja.
ton

Następna strona

Powrót do Aktualności Chotomowskie