Szkoła w Chotomowie będzie pusta. W Jabłonnie nauka do 20.15

Chotomów i Dąbrowa Chotomowska

Re: Szkoła w Chotomowie będzie pusta. W Jabłonnie nauka do 2

Postprzez ton » 22 kwi 2014, o 12:45

Cielak napisał(a):z całego programu można odnieść wrażenie, że najrozsądniejsi są rodzice z Gimnazjum w Jabłonnie.
Moim zdaniem podejście "Po nas choćby potop" nie jest rozsądne. Są przeciwni zmianom, bo będą mieć dalej. Zupełnie nie obchodzi ich problem dzieci z podstawówki.
Cielak napisał(a):W ogóle nie było widać rodziców z Chotomowa!!!
Trochę zgaduję, ale rodzice dzieci z Chotomowa będą mieli lepiej niż do tej pory lub tak samo, więc nie mają powodów by się wychylać.

W reportażu zabawna była nasza wójt, która opowiadała o tym, że nie pozwoli by nowy budynek stał pusty. Nie przypominam sobie, by jakakolwiek z opcji zakładała taką możliwość. Szkoda, że nie dano się dłużej wypowiedzieć panu Kosiorkowi, bo pewnie kazałby przepisać dzieci do innych szkół - tak jak to sugeruje w "pytaniach do wójta" i prywatnych rozmowach. O części radnych z Jabłonny ciężko powiedzieć coś co nie jest obraźliwe - mam tu na myśli tych, którzy chcą zaprzestania budowy obecnego CEKS (etap gimnazjum) i szukania nowego miejsca w Jabłonnie.

I jak tu nie myśleć o przeprowadzce? :(
ton

Postprzez Cielak » 23 kwi 2014, o 10:20

no wiesz co ton?
Zawiodłem się na tobie...
Dlaczego dla ludzi jedynym rozsądnym wyjściem zazwyczaj jest "przeprowadzka"??

No ja raczej oczekuję działania! a nie chowania głowy w piasek i ucieczki!
Co to w ogóle ma znaczyć?

JA tu właśnie chcę mieszkać i nie mam zamiaru się stąd przeprowadzać! Niech się wyprowadzą te niedorajdy co zasiadają w Radzie Gminy!
To oni WON a nie ja! Co to w ogóle ma znaczyć? To ja się zapytam co jasnej.... kto ich wybiera? Sami się wybierają???

No faktycznie... przeprowadzę się gdzie indziej, może tam KTOŚ już wybrał lepszych...
Rewelacja...

Ludzie powinni brać sprawy swojej miedzy w swoje ręce a nie uciekać od problemów.
I gwarantuję Ci że jak by poszło pod urząd 300 niezadowolonych rodziców i zrobili wielki protest z blokowaniem drogi itp... to nie musiałbyś zapraszać telewizji bo sama by przyjechała. Tylko żeby z tego nie wyszedł jakiś bełkot, to powinno być wystosowane dobre, długie i konkretne pismo do Rady i P. Wójt.

To co się obecnie dzieje, wygląda mi na szopkę przedwyborczą.
Założę się, że zaraz przed wyborami Pani Olga Muniak wszystko pozamiata i posprząta i będzie mogła powiedzieć: Obiecałam i dotrzymałam słowa! Proszę na mnie głosować.

Już nie raz właśnie w taki sposób potrafiła wykosić konkurencję (patrz: ostatnie wybory)
Bo w życiu bywa tak, że nie zawsze się jest na górze...
Cielak

Postprzez Jendrula » 23 kwi 2014, o 14:48

Cielak! Jak chcesz zobaczyć PRAWDZIWĄ wyższą Uczelnię prywatną to zapraszam na comiesięczne spotkanie absolwentów Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, a potem przejdź się na "prestiżowy" UW i zobaczysz różnice chociażby w podejściu do studenta.
Nikt nie mówi o prywatnych podstawówkach tylko o tym by np rzez BON rodzic miał możliwośc wyboru a tak co ? z podatków mu ściągną a dzieci każą posyłać do "państwowej na 3 zmiany a jak się nie podoba to sp.... To ma być dobrze?
Naprawdę mam doświadczenie jako rodzic z edukacją w prywatnej i państwowej szkole i cóż opisywac tego nie będę bo używanie słów niecenzuralnych na forum jest zabronione. Konkurencja musi być bo inaczej nasze dzieciaki będą pokrzywdzone

Cielak napisał(a):Jednrula,

ale nie podawaj mi jako przykładów prywatnego szkolnictwa uczelni wyższych to bo są dwie kompletnie różne bajki!!!
My tu cały czas mówimy o szkołach podstawowych i gimnazjach a nie o uczelniach wyższych - to jest ogromna różnica!

Weź pod uwagę jeszcze jeden czynnik.
Komu będzie się opłacało utrzymywać szkołę w "Pcimiu Dolnym" gdzie do szkoły chodzi 25 uczniów? A przecież takie szkoły są. I co powiesz tym dzieciom? Przykro mi ale jak chcecie mieć szkołę to wasi rodzice muszą bulić po 1000zł a nie pińcet...

Szkolnictwo płatne na poziomie podstawówki będzie ZŁE!
Nie będę pisał po raz kolejny swoich argumentów bo już to zrobiłem w poprzednich wątkach.

Co do naszych naukowców - są, pracują, tworzą. Nie widać? To dobrze! A przynajmniej na razie. Najwięcej "młodych zdolnych" jest na uczelniach wojskowych (ciekawe dlaczego? przecież są one w 100% Państwowe...) i znajdują oni później zatrudnienie w przemyśle zbrojeniowym. Już od wielu lat, ale o tym się głośno nie mówi ze zrozumiałych względów. Powiedz mi jak to się dzieje, że nasz przemysł zbrojeniowy (nowoczesny, nie mający nic wspólnego z czołgami i statkami tylko z komputerami, elektroniką i robotami - dronami) zaczyna konkurować z przemysłem Izraelskim, Amerykańskim czy Rosyjskim?
Dlaczego nasze projekty łazików planetarnych czy satelitów są od lat w czołówkach światowych?
Czy to jest oznaka złego kształcenia? Czy może raczej marnotrawienia talentów spowodowanego brakiem KASY?

A firm jest więcej. I będą powstawać nowe. Już powstają. Ja się tym mocno interesuję. O wielu z nich nigdy nie słyszałeś, bo dziennikarze mają ważniejsze sprawy na głowie (pijanych kierowców, matki mordujące swoje dzieci, pijanego posła albo polityków prześcigających się w epitetach).

Pisałem już na tym forum o AMMONO http://ammono.com/contact
Uwaga - nie mają strony w wersji Polskiej - zgadnij dlaczego...
Mają technologię w której reszta świata jest 10lat za nimi. Właściciele 100% Polscy, pod Twoim nosem :) (Stanisławów Pierwszy)

Takich firm jest więcej: SolarEnergy S.A., SOLARIS, A teraz dołączyła do nich nowa spółka mająca za zadanie produkcję i badania nad grafenem.

Pamiętaj Jendrula, że takich firm nie tworzy się w rok ale latami a technologia i jej wykorzystanie to bardzo czaso i praco i finansochłonne zajęcie...
Haec Sybillae foliis obscuriora- to mniej zrozumiałe od wyroczni Sybilli
Jendrula

Postprzez Cielak » 5 maja 2014, o 08:18

Jendrula,

Napisałem jeszcze kilka innych argumentów ale widzę, że nie chciało Ci się do nich odnieść.
Co z dziećmi na wsiach? (takich prawdziwych)

Co do Koźmińskiego - uczelnie wyższe to zupełnie inna bajka...
Cielak

Postprzez ZBIGss » 7 maja 2014, o 12:27

...widzę że temat gimnazjum nie został zakończony...
...już wiecie, że rada gminy Jabłonna na środowej ostatniej sesji podjęła uchwałę o przeniesieniu gimnazjum w całości do Chotomowa.
ktoś mówił o tym by to była filia- a ktoś pomyślał, że wtedy z gimnazjum trzeba by zwolnić część nauczycieli???
ZBIGss

Postprzez oli78 » 7 maja 2014, o 14:46

Wczoraj na stronie UG zamieścili ilość gimnazjalistów od 1 września - 382
oli78

Postprzez Cielak » 8 maja 2014, o 09:57

podjęto jedyną słuszną decyzję.
Szkoda tylko, że wcześniej musiało dojść do tej całej szopki...
Cielak

Postprzez ZBIGss » 8 maja 2014, o 11:24

Nareszcie dzieciaki z podstawówki będą miały godziwe warunki- przerwa lekcyjna to był jakiś koszmar, potwierdzi każdy kto był w jabłonowskiej podstawówce...nie wspomnę o powrocie ze szkoły przed 18tą (dzieci dojeżdżające np. z Trzcian czy Skierd)
nareszcie radni (przynajmniej większość) poszli po rozum do głowy, chociaż trzeba przyznać, że byli tacy, co od początku do końca nas wspierali...SZACUN!
ZBIGss

Postprzez ton » 8 maja 2014, o 21:12

Przerażające jest to, że to właśnie radni z Jabłonny byli przeciwni tej zmianie.
ton

Postprzez ZBIGss » 9 maja 2014, o 06:46

...tu niestety kolego masz rację, ale już Ci powiem dlaczego- zaślepieni "P R E S T I Ż E M" jaki daje W S I posiadanie własnego gimnazjum, nie widzieli warunków, w jakich uczą się te najmłodsze dzieci. Matematyka była bezlitosna i w/g niej już na początku rozmów o temacie (koniec lutego/początek marca) można było wysnuć wniosek, że to ostateczne, już przyjęte rozwiązanie, jest najlepsze dla wszystkich. Do dziś Pani Linder (jeśli przekręciłem nazwisko to Przepraszam) zbiera cięgi, że zagłosowała za przeniesieniem całego Gimnazjum- od kogo?- rodziców gimnazjalistów i rzeszy 50+ których temat nie dotyczy. ALE ŻEBY W JABŁONNIE NIE BYŁO GIMNAZJUM?!
A zanim ten wyż demograficzny dojdzie do gimnazjum- będzie stał (miejmy nadzieję) kompleks CEKS. To powinno rozwiązać problem.
Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych.

ps. Też mam dzieci- jedno w gimnazjum, drugie w jabłonowskiej dotychczas przepełnionej podstawówce.
ZBIGss

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Aktualności Chotomowskie