Wspólny bilet ZTM-KM w 2016?

Chotomów i Dąbrowa Chotomowska

Wspólny bilet ZTM-KM w 2016?

Postprzez Qbek » 3 gru 2015, o 18:28

Witam,

Czy ktoś się orientuje, czy coś się dzieje ze wspólnym biletem ZTM-KM do stacji PKP Chotomów?

Parę tygodni temu zadałem pytanie do Wójta- niestety nie zostało jeszcze opublikowane:
"(...) z karty „Warszawa+” korzysta ponad pół tysiąca osób, porównując do ilości mieszkańców naszej gminy 16.605 z czego 8.202 to mieszkańcy wsi Jabłonna którzy mają dostęp do różnych autobusów to nie wiem czy jest to taka zawrotna ilość… W Chotomowie oraz Dąbrowie razem mieszka 6.024 osób, z czego karty Warszawa+ może opłacać się osobom dojeżdżającym do szkół, czy pracy na terenie gminy (myślę, że nie jest to duża ilość osób). W odpowiedzi Pan/Pani napisał, że w tym roku nie był brany pod uwagę- Czy w przyszłym roku 2016 będzie, jeśli nie dojdziecie do porozumienia z Kolejami Mazowieckimi?
Rozumiem, Pana/Pani tok myślenia odnośnie strefy 1. „Mijanie się z celem programu” tylko w takim razie niech na bilecie strefy 1+2 można będzie dojechać pociągiem do Warszawy z Chotomowa. Myślę, że m.st Warszawa mogłoby być zainteresowane takim rozwiązaniem (zmniejszenie ruchu kołowego w mieście – samochody zostawałyby na parkingach P+R). Z przystanku PKP w Chotomowie korzystają również mieszkańcy sąsiedniej gminy –może gmina Wieliszew również byłaby zainteresowana dofinansowaniem dla mieszkańców Krubina czy Olszewnicy. "

pozdrawiam
QbeK
pozdrawiam
QbeK
Qbek

Powrót do Aktualności Chotomowskie