Kandydat (nasz) na POSŁA

Postprzez mariuszt » 26 paź 2007, o 08:39

Nie specjalnie przepadam za Kaczyńskim ale poniżej fragment jego wypowiedzi o przyszłym premierze. Myślę że jest w tej wypowiedzi część prawdy. A jak będzie zobaczymy.

Jakim premierem będzie Tusk?
- Nie jest może rzeczą najlepszą, jeśli ktoś, kto przegrał z nim wybory - również osobiście, bo przegrałem z nim bezpośrednio w Warszawie - ocenia kogoś, kto premierem dopiero będzie. W moim przekonaniu, stojąc na czele tej formacji i z takim otoczeniem, jakie ma Donald Tusk - mówię o tym jego najbliższym otoczeniu, tych panach, którzy mu się w usta wbijali zaraz po zwycięstwie wyborczym - i cokolwiek o tych panach wiedząc - a ja cokolwiek o tych panach wiem - to musiałby być prawdziwym geniuszem, aby być dobrym premierem.
Atutem PO może nie jest charyzmatyczny lider, ale może nim być silna determinacja do utrzymania się przy władzy i strach przed "rewanżyzmem" PiS...
- Nie liczymy na to, że wybory będą za mniej niż 4 lata. Sądzimy, że jeśli nie zdarzy się nic nadzwyczajnego - a nie chcemy, żeby zdarzyło się coś nadzwyczajnego, bo dobrze życzymy Polsce, a to musiałoby się zdarzyć coś bardzo złego - to mamy przed sobą 4 lata opozycji. Jesteśmy przekonani, że za 4 lata - choć liczymy na to, że sytuacja w Polsce będzie lepsza niż dziś, bo nie przyjmujemy zasady "im gorzej, tym lepiej" - ale jednak, że ludzie zorientują się, iż cudów nie ma, że nie można szybko podwyższać płac w budżetówce i jednocześnie obniżać podatków, że ludzie w Anglii jednak zarabiają parę razy więcej niż w Polsce, dlatego że Anglia jest krajem dużo bogatszym niż Polska, i ta różnica jest do nadrobienia w ciągu dziesięcioleci, a nie w ciągu kilku lat. I z tym cudem będzie słabo. Ludzie, szczególnie ci młodzi, w dużej części jeszcze bardzo naiwni, których namówiono do głosowania i którzy in gremio przeciw nam głosowali, zobaczą, że to nie jest tak, jak oni sądzili. A będą też o 4 lata dojrzalsi. W tak młodym wieku, jeśli ma ktoś jeszcze 18 czy 20 lat, 4 lata to dużo.
mariuszt

Postprzez szumski » 26 paź 2007, o 19:50

Ludziska kochane dziadzia Lenin ogłosił jedną prawdziwą teorię. Wg. niego "Państwo to aparat przymusu". Jaki by rząd nie był to i tak za niepłacenie podatków będzie zamykał do więzienia, chłopaki muszą lekko przeżyć życie i plebs nie ma prawa im fiknąć: płacić haracz albo w tiurmu. Dlatego też wszystkie rządy świata tak zaciekle zwalczają mafię, ot zwykłe prawa rynku - wykańczanie konkurencji. Ament.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez PiVi » 27 paź 2007, o 08:56

mariuszt napisał(a):Nie specjalnie przepadam za Kaczyńskim ale poniżej fragment jego wypowiedzi o przyszłym premierze. Myślę że jest w tej wypowiedzi część prawdy. A jak będzie zobaczymy.

Parafrazując...

No ja też nie specjalnie przepadam za Karczyńskimi.
Myślę, że w jego zachowaniu jest cała prawda :

- nazywanie Braci Kaczyńskich Braćmi Kaczyńskimi to hamstwo - i jest to oczywista oczywistość.
Bracia Kaczyńscy to zjawisko biologiczne a Prezydent Kaczyński i Premier Kaczyński
to zjawisko polityczne - a to że minister Kamiński z Kancelarii Prezydenta prowadzi konwencje wyborczą PiS to.. nie ma nic do rzeczy

- gratulacje Prezydenta Kaczyńskiego będą jak Donald Tusk przeprosi - za oczywiste hamstwo czyli nazywanie Braci Kaczyńskich Braćmi Kaczyńskimi - ale to powinien powiedzieć mój Brat (niedokładny cytat z Jarosława Kaczyńskiego)

- wszystkie wypowiedzi z ostatnich dwóch lat Donalda Tuska i innych polityków PO zostaną
przeanalizowane i wytoczone zostaną procesy - cywilne i karne

- a Prezydenta.. amba zjadła (moja opinia).

Piotr Engelbrecht
TAKIE SA MOJE ZASADY!
Jesli sie Wam nie podobaja mam tez inne...
Obrazek
PiVi
Site Admin

Postprzez Gracjan » 31 paź 2007, o 21:35

A ja bym chciał dodać jeszcze:

"Przeprosiny Tuska nie podobają się posłom Prawa i Sprawiedliwości. Bardzo źle odebrał je Krzysztof Putra, który stwierdził, że szef PO przeprosił "bez poziomu" a jego słowa były wymuszone. Jak dodał Putra, gdyby Tusk nie mówił wcześniej, że przeprosiny są potrzebne, ale po prostu przeprosił, to jego gest wyglądałby zdecydowanie sympatyczniej."

Nawet nie ma co komentować...
Gracjan

Postprzez Naretta » 1 lis 2007, o 00:42

Dzwoni Tusk do premiera Kaczyńskiego:
- Halo, kto mówi? - odzywa się głos w słuchawce.
- Tu Donek, czy rozmawiam z Jarkiem?
- Nie, mówi Lech.
- AAAAA, TO PRZEPRASZAM....

A tak baj de łej to głowę naszego państwa powinna przeprosić cała rzesza znajomych prezydenta (upsss, przepraszam - Pana Prezydenta Jaśnie Oświeconego i Nienadętego w Żaden Oczywisty Sposób):

Jacek Kurski: Miernikiem i weryfikatorem są bracia Kaczyńscy...
Maciej Płażyński: PiS - nikt nie ma wątpliwości, jest partią braci Kaczyńskich...
Antoni Macierewicz: Obaj bracia Kaczyńscy...
Zbigniew Religa: O braciach Kaczyńskich...
Zbigniew Wasserman: Jeśli już nie bracia Kaczyńscy...
Adam Bielan: Nie sądzę, żeby bracia Kaczyńscy byli z niej zadowoleni ... Natomiast ci politycy, których znam osobiście, mają bardzo często poczucie humoru, bracia Kaczyńscy w szczególności...
Tadeusz Cymański: Nie wiem, czy nie chcieli bracia Kaczyńscy ...
Ludwik Dorn: Bracia Kaczyńscy także mają epizod aktorski w swoich życiorysach...

Nie dla wszystkich zatem panowie Kaczyńscy są braćmi! Nie wszyscy Polacy to jedna rodzina...
Kobieta może być przyjaciółką mężczyzny, lecz by uczucie to trwało, trzeba je wesprzeć odrobiną fizycznej antypatii.
Naretta

Postprzez szumski » 7 mar 2008, o 17:06

szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez infamis » 9 mar 2008, o 22:35

hehehehehe dobre sobie ;D ;D ;D
Jak to dobrze, że ja na tego Dupka nie głosowałem, chociaż mój kandydat został posłem i jest z naszego powiatu ;)
infamis

Postprzez Marek Półturzycki » 10 mar 2008, o 13:34

Kazek, nie tak dawno wytykałeś na forum zaglądanie do Ciebie przez okno, rozumiem , że Twój kandydat na posła nie uzyskał wystarczającego do zostania posłem poparcia, wiec postanowiłeś zajrzeć do tych co sie dostali. Może przytoczysz nazwiska, wszystkich posłów (a jest ich niestety 460), którym przez 4 miesiące nie udało sie zabrać głosu. A może inaczej, bo chyba będzie prościej, wymień tych, którzy są posłami pierwszy raz i starsi (stażem) koledzy pozwolili im powiedzieć coś z trybuny. Myślę również Kazku (Ciebie to oczywiście nie dotyczy) że czasami lepiej milczeć niż klepać na każdy temat co ślina ... i tak dalej. Gratuluję Ci Kazek również wsparcia ze strony zwolennika PiS, naśmiewanie się z nazwiska (szczególnie jak samemu występuje sie pod fałszywy nickiem) innej osoby świadczyć może jedynie o wysokich standardach zwolenników tej partii.
:25: i z niecierpliwością czekam na replikę świadcząca o nienagannej kulturze adwersarza.
Marek Półturzycki

Postprzez szumski » 10 mar 2008, o 14:25

Przecież doskonale wiesz, że mój typ to v-ce przewodniczący komisji infrastruktury : http://www.sejm.gov.pl/poslowie/posel6/285.htm

Wykazujesz zupełny brak konsekwencji, najpierw agitowałeś za posłem, bo można będzie za miedzą zapytać co zrobił, czy co zamierza zrobić, teraz wklejenie oficjalnej strony Sejmu RP porównujesz z zaglądaniem komuś przez okno??? Zbójeckie prawo demokracji jest takie, że nie ważne czy głosowałem na Posła Durkę czy nie, to teraz ON jest moim reprezentantem i mam prawo wiedzieć co robi a z oficjalnej strony Sejmu wynika, że nic. To samo wynika z jego strony WWW: http://www.durka.info.pl/ Czy w Twoim odczuciu jeżeli nie głosowałem na niego to mam zmienić miejsce zamieszkania?

Rozumiem, że obecny Prezydent RP nie jest Twoim faworytem, czy z tego powodu nie masz prawa oceniać jego pracy? Ja przynajmniej nie próbuję Ci go odbierać, to dajże i mi prawo do oceny pracy posła z okręgu. Pozdr.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Marek Półturzycki » 10 mar 2008, o 15:32

Kazek ja co chciałem to napisałem powyżej, wierząc w Twoją inteligencję ale w końcu i Ty możesz mieć gorszy dzień więc powoli i po kolei.
- Nie mam pretensji że ktoś (nawet TY) będzie chciał rozliczyć Z.Durkę z jego działalności poselskiej (poniżej rozwinę to szerzej). Dziwi mnie tylko że nie głosując na Durkę próbujesz rozliczyć jego, a innych posłów na których również nie głosowałeś NIE.
- Miejsca zamieszkania Kazek nie zmieniaj bo nasza gmina straciła by wyjątkowego oryginała, ze strata dla gminy (bez żadnych podtekstów i całkowicie poważnie).
- Kazku porzuć bystrość wrodzoną a uruchom intelekt techniczny : 460 posłów (z PO 209 i PO jednym z czterech klubów), Sejm działa od 4 miesięcy czyli 115 posłów miesięcznie, czyli 3-4 posłów dziennie (pod warunkiem że Sejm obraduje codziennie (świątek,piątek). PO ma co czwarty głos przy wystąpieniach klubowych. Tyle matematyki. A teraz Kazek wracamy do bystrości wrodzonej - Na tych 209 posłów PO większość to starzy wyjadacze sejmowi, jak Twój ulubieniec Janusz P., i nie ma sie co dziwić że praktykanci na budowie zaczynają pracę od biegania po piwo dla majstra (to taki przykład, który ma Ci ułatwić zrozumienie smutnej ale ale jednak rzeczywistości).
Reasumując Kazku, chcesz rozliczać Zenka Durkę ?, to go rozliczaj ale daj mu szansę okrzepnięcia w parlamencie. A jeżeli będziesz chciał go rozliczyć uczciwie, to dobrze by było oprócz zaglądania na strony Sejmu, zajrzeć do np. powiatu i zapytać czy poseł Z.Durka pomagał im swoją osobą i autorytetem posła w uzyskiwaniu tych czy innych dóbr dla powiatu.
- No cóż Kazek Twoje rozeznanie polityczne jest , co udowodniłeś wcześniej, trochę nie na czasie, "Masz bardzo optymistyczne wyliczanki, które mogą się sprawdzić dla części Chotomowa. Moje są inne. Legionowo za komuny czerwone do szpiku bo pn. zachód Warszawy i zgodnie z obowiązującą wówczas doktryną same wojsko. Po upadku komuny jak to u nas bywa od ściany do ściany ale na wsiaki pożarny legitymacje jeszcze schowane pod siennikiem czyli typowy moher. Nawet moher bywa zmęczony wygłupami obu przodujących w rankingach partii i jedyną alternatywą pozostaje PSL."Poznajesz ten cytat ? Toczyłeś słowne potyczki w których próbowałeś udowodnić, że delikatnie mówiąc ja jestem oszołom (fantasta itd), a Ty jedyny sprawiedliwy "kłusownik" w okolicy, i ?
Z niecierpliwością czekam na kolejne Twoje dociekania polityczne.
Marek Półturzycki

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polityczne dysputy...