Kandydat (nasz) na POSŁA

Postprzez szumski » 19 paź 2007, o 17:13

No Chłopie bądź sprawiedliwy i jak cytujesz odpowiedź Bronka dla Mariusza (o przystankach) to nie zasłaniaj się nagle niepamięcią. Na moje pytanie jak pasuje do wizerunku PO twarz prof. Buzka, który za swoich rządów stworzył precedens obsadzania stanowisk przystawkami i wymieniłem Pocztę Polską, KGHM oraz ZChN, otrzymałem odpowiedź o wyższej konieczności, oddechu związków zawodowych za plecami i trudnej sytuacji rządzenia.

To ja się pytam otwartym tekstem: jeżeli będzie wyższa konieczność bo PO zbraknie paru mandatów do większości to znowu poczta zamiast do restrukturyzacji pójdzie w pacht przystawkom? Pozdr.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez szumski » 19 paź 2007, o 17:54

A Januszek jak się wziął to i dokończył: http://www.inzynierbudownictwa.pl/index ... Itemid=295
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Marek Półturzycki » 19 paź 2007, o 18:46

Janusz ja wiem , jestem nudny ale muszę kolejną Twoją niekonsekwencje wykazać;
Z jednej strony zarzucasz Buzkowi że dzielił sie władza z koalicjantami ( bo chybionym jest ,moim skromnym zdaniem, mówić o tamtych koalicjantach przystawki) z drugiej powiadasz PO-PSL. No to jak to jest Janusz jak PO zabraknie mandatów i wejdzie w sojusz z PSL i PSL-owi odda Pocztę Polską to będziesz kontent czy nie?, bo już sie zgubiłem ?
A tak na marginesie pamięci, to Ty zapomniałeś jak tamta koalicja była tworzona i kto nią faktycznie władał i dlaczego ? Moim zdaniem to co cytujesz jako wypowiedź Komorowskiego jest prawdą , tak wtedy było , czy Ci sie to podoba czy nie. Więc otwartym tekstem czy chcesz żeby rządziła jedynie PO i za wszystko ją będziesz mógł rozliczać czy jak prawisz z przystawką PSL i wtedy już nie za wszystko PO będzie odpowiadać , bo takie są reguły koalicji. Januszku ja chętnie obgadam z Tobą wszystkie Twoje wątpliwości ale pod warunkiem że nie będziesz zemną rozmawiał jak Premier Kaczyński ze społeczeństwem. I nadal uważam że fajnie mieć sąsiada za posła.
Marek Półturzycki

Postprzez szumski » 19 paź 2007, o 19:08

Kluczysz kolego. Moje tezy są trywialnie proste. PRECEDENS i każdy następny uważa się za usprawiedliwionego, jak widać Ty też. Napisałem wcześniej:
Oczywiście jestem za tym, żeby rządziła jedna partia (nie przesądzam jaka) i po kadencji albo dalej albo ciemna mogiła.

Obaj wiemy, że to jeszcze niemożliwe. To jak Nelka ma godzić największe partie i Maryśkę wyciągać od lepienia babek z piasku na fotel premiera, wolę PSL bo mają wyważonych ludzi. Logiczne? Pozdr.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Marek Półturzycki » 19 paź 2007, o 19:27

No widzisz Misiu Puszysty miedzy nami jest na pewno jedna różnica Ty wiesz wszystko, a ja tylko troszkę. Ty już wiesz że nie będzie rządziła jedna partia a ja tego nie wiem. Janusz masz jeszcze trochę czasu leć do telewizji i podaj wyniki poco ludziska maja się jeszcze przez dwa dni stresować jak Janusz już WIE.
A tak miedzy nami powiadasz "Moje tezy są trywialnie proste." Ich prostota musi być bardzo trywialnie zawiła bo ja nie potrafię ich odczytać (tez). I nie pisz mi że ja kluczę bo co chwila zmuszasz mnie do wykazywania Ci Twojej niekonsekwencji. Nie mam więc nawet czasu pokluczyć. Nadal uważam że fajnie jest mieć sąsiada za posła.
Marek Półturzycki

Postprzez szumski » 19 paź 2007, o 20:16

Misiu Puszysty po takiej agitce
fajnie jest mieć sąsiada za posła.
to ja już widzę Durkę na fotelu marszałka - tradycyjnie z największą liczbą głosów w kraju.

A mówiłem żeby przyczepił sobie czerwone kokardki od uroku i towarzystwa Jonaszy. Pozdr.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez PiVi » 19 paź 2007, o 21:44

No dobrze.. na początek więc w kwestii formalnej.
O godzinie 00.00 zaczyna się cisza wyborcza- więc wszystkie posty
"polityczne" lub/i w tych tematach napisane po tej godzinie będą kasowane
w imię "poprawności politycznej".
To tak żeby nikt nie miał pretensji...

Ostatnie zdanie w temacie-
czy Zenek Durka zostanie posłem czy nie- okaże się już w niedzielę.
Gdyby to była prosta arytmetyka (vide głosy na Smogorzewskiego)
to byłby pewniakiem- jednak to nie jest takie proste i ludzie głosują różnie.
Ile głosów zbierze - zobaczymy.

Faktem jest- że głos oddany na Niego- nie jest zmarnowany.
Idzie w pulę głosów listy PO i przyczynia się do większej ilości mandatów
które otrzymają ludzie z tej listy według ilości zebranych głosów.
Więc - czemu nie spróbować ?

Mam tę przewagę- że byłem na kolejnym spotkaniu z Durką,
gdzie miał nieco większą szansę się wykazać - "mikrofon był jego".
Wedle zasady "nikt nie rodzi się mistrzem świata" myślę, że warto dać mu szansę.
Marszałkiem Sejmu wbrew temu co pisze Kazek pewnie nie zostanie
(przynajmniej nie w tej kadencji :) ) - ale będzie miał szanse się pokazać się
w komisjach i zrobić coś dla regionu.
Wykształcenie prawnicze oraz działalność samorządowa- też nie są tu bez znaczenia.

A jak nam się poszczęści- to kolejne wybory będą już w okręgach jednomandatowych
- tak jak chce tego między innymi Kazek (to jeden z punktów programu PO).

Dlatego też warto głosować POzytywnie :)
To jedyna realna alternatywa dla PiS.

Pozdrawiam,

Piotr Engelbrecht
TAKIE SA MOJE ZASADY!
Jesli sie Wam nie podobaja mam tez inne...
Obrazek
PiVi
Site Admin

Postprzez szpak » 19 paź 2007, o 22:37

Ja mam jednak innego faworyta, ale kibicuje w głównej walce PO kontra PiS, ale tak podczas standardowego objazdu powiatu ogladnalem i ... wydaje mi sie, że jak na 19 miejsce Zenon Durka nie reklamuje się na tyle ile powinien. Gdybym nie był blisko oka cyklonu albo nie bylbym zainteresowany sytuacją polityczną w powiecie cieżko byłoby mi się domyśleć, że sztandarowym kandydatem powiatu ma być właśnie Zenon Durka (którego znam i bardzo lubie).
Już bardziej daje się zauważyć doktor Mateuszczyk, Mariusza Błaszczaka czy nawet kandydatów z PSL.
Zobaczymy.
szpak
Radny Powiatu

Postprzez szumski » 20 paź 2007, o 08:15

Łeee tam Piter w telewizji mówili, że każdy głos gdzie przy nazwisku jest "x" albo "+" nie jest zmarnowany. Pozdr.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Marek Półturzycki » 21 paź 2007, o 23:41

Dziękuję wszystkim mieszkańcom gminy Jabłonna, którzy wzięli udział w dniu wczorajszym w wyborach.
Bardzo dziękuje wszystkim, którzy głosowali na kandydatów Platformę Obywatelskiej.

:pada: :pada: :pada: :pada: :pada: :pada: :pada: :pada: :pada: :pada: :pada: :pada: :pada: :pada: :pada: :pada: :pada: :pada: :pada: :pada: :pada:
Marek Półturzycki

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polityczne dysputy...