Piechocinski co zrobiłem dla mieszkańców powiatu legionowski

Piechocinski co zrobiłem dla mieszkańców powiatu legionowski

Postprzez piechocinski » 18 paź 2007, o 10:09

Janusz Piechociński Polskie Stronnictwo Ludowe

janusz@piechocinski.pl www.piechocinski.pl

Co zrobiłem dla Mieszkańców Powiatu Legionowskiego…

Wybory to czas obietnic i deklaracji. Przez lata służyłem mieszkańcom powiatów podwarszawskich. Inicjowałem różne przedsięwzięcia, zdobywałem środki budżetowe i inwestycyjne. Jako poseł, radny i prezes Wojewódzkiego funduszu Ochrony Środowiska służyłem radą i pomocą, pomagałem przygotowywać wnioski, znajdowałem na nie środki. Nie marnowałem czasu na puste polityczne czy personalne spory. Razem z lokalnymi samorządami wspólnie robiliśmy rzeczy konkretne i służące ludziom. Nie szczędziłem czasu na spotkanie i rozmowy co razem możemy zrobić dla dobra wspólnego. Oto lista najważniejszych inwestycji i działań realizowanych przy moim udziale na Państwa terenie.
Za czasów mojego prezesowania w WFOŚiGW wszystkie kompletne wnioski z terenu powiatu zostały zrealizowane.

Miasto Legionowo

• Budowa sieci wodociągowej w ul. Słowackiego i Kopernika w Legionowie – kwota przyznana: 73 780 zł; umorzono: 33 202 zł,

• Budowa pompowni głównej przy ul. P. Skargi i sieć kanalizacji w Legionowie – kwota przyznana: 920 000 zł: umorzono: 420 000 zł,

• Budowa kanalizacji sanitarnej w ul. Hetmańskiej, Chłopickiego i Dwernickiego w Legionowie – kwota przyznana 106 000 zł: umorzono: 42 400 zł,

• Budowa kanalizacji sanitarnej w ul. Chrobrego ( od ul. Kordeckiego do ul. Sowińskiego ) w Legionowie – kwota przyznana: 181 900 zł: umorzono: 81 855 zł,

• Budowa kanalizacji sanitarnej w ul. Grottgera ( od ul. Krasińskiego do ul. Konarskiej) w Legionowie – kwota przyznana 77 000 zł: umorzono: 34 650 zł,

• Budowa sieci wodociągowej w ulicach: Piastowskiej, Poznańskiej, Górnośląskiej, Kaszubskiej w Legionowie – kwota przyznana: 99 000 zł: umorzono: 44 550 zł,

• Budowa sieci wodociągowej w ul. Krakusa w Legionowie – kwota przyznana: 32 000 zł: umorzono: 14 400 zł,

• Budowa sieci wodociągowej w ul. Mickiewicza, Sienkiewicza, Jagiellońskiej, Barskiej.. w Legionowie – kwota przyznana: 180 000 zł: umorzono: 81 000 zł,

• Budowa kanalizacji sanitarnej w ul. Smereka, Jagiellońskiej, Barskiej, Kościuszki w Legionowie – kwota przyznana: 105 300 zł: umorzono: 47 385 zł,

• Budowa kanalizacji sanitarnej w ul. Skargi w Legionowie – kwota przyznana: 69 800 zł: umorzono: 23 268 zł,

• Budowa kanalizacji sanitarnej w ul. 11 Listopada, Podgórskiej, Stróżyńskiej – kwota przyznana: 192 100 zł: umorzono: 86 445 zł,

• Budowa kanalizacji sanitarnej w rejonie skrzyżowania ul. Jagiellońskiej i Parkowej w Legionowie – kwota przyznana: 125 4000 zł: umorzono: 56 430 zł,

• Budowa systemu kanalizacji sanitarnej w Legionowie - II etap – kwota przyznana: 2 000 000 zł.

Gmina Wieliszew

• Rekultywacja istniejącego wysypiska śmieci w gminie Wieliszew – kwota przekazana; 65 000 zł: umorzono; 29 250 zł,

• Modernizacja oczyszczalni ścieków Janówek wraz z budową przewodu tłocznego do rzeki – kwota przyznana: 500 000 zł, kwota umorzona 175 000 zł,

• Budowa kanalizacji sanitarnej podciśnieniowej Janówek – etap III – kwota przyznana; 200 000 zł: umorzono: 70 000 zł,

• Budowa kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej Wieliszew Wschód – etap I – kwota przyznana: 200 000 zł; umorzono: 70 000 zł,

• Budowa międzygminnego wysypiska odpadów komunalnych we wsi Jaskółkowo, Gm. Nasielsk – etap I – kwota przyznana: 1 168 157 zł; umorzono: 467 262 zł,
• Przebudowa terenu sportowo-rekreacyjnego w Olszewnicy 30 tyś

Gmina Serock

• Zakup dwóch samochodów do wywozu stałych odpadów komunalnych – kwota przyznana: 250 200 zł; umorzono; 87 570 zł,
• Zabezpieczenie gniazd bociana białego na terenie gminy Serock – kwota przyznana: 5 000 zł,
• Dostawa i montaż wagi samochodowej na składowisko odpadów komunalnych w Dembem – kwota przyznana: 23 000 zł,
• Budowa kanalizacji sanitarnej w ul. Hubickiego i Sienkiewicza w Serocku – kwota przyznana: 200.000 zł.

Gmina Nieporęt

• Modernizacja kotłowni węglowej na gazową w Szkole Podstawowej nr 1 w Nieporęcie – kwota przyznana; 84 779 zł; umorzono; 17 000 zł.

• Budowa wodociągu dla Nieporętu Zachód. Sieć wodociągowa od ul. Kościelnej do torów – kwota przyznana; 200 000 zł; umorzono; 40 000 zł.

• Budowa wodociągu dla Nieporętu Wschód. Sieć wodociągowa we wsiach Nieporęt i Białobrzegi – kwota przyznana; 490 000 zł; umorzono; 73 500 zł.

• Budowa kanalizacji grawitacyjnej wzdłuż ul. Wczasowej i Kąpielowej w Białobrzegach – kwota przyznana: 117 000 zł.

• Budowa kanalizacji tłocznej wzdłuż ul. Wojska Polskiego i Wczasowej – kwota przyznana – 432 624 zł.

Gmina Jabłonna

• Budowa kanalizacji sanitarnej w gminie Jabłonna – etap I; przepompownia UPS 4 – kwota przyznana: 1 780 700 zł,

• Modernizacja kotłowni w Szkole podstawowej i Gimnazjum w Jabłonnie – kwota przyznana; 88 148 zł,

• Budowa kanalizacji sanitarnej w gminie Jabłonna – etap II – kwota przyznana; 1 042 000 zł.

• Budowa obwodnicy Jabłonnej

• Modernizacja zaplecza pływalni 30 tyś

Zadania własne samorządu powiatowego

• Modernizacja kotłowni węglowej - pożyczka 460.000 zł,
• Zakup pojazdu specjalistycznego dla PSP – pożyczka 300.000 zł, umorzono 90.000 zł,
• Zalesienia gruntów porolnych - dotacja 7.014 zł,
• Termomodernizacja budynku Zespołu Szkół w Dębem z/s w Komornicy oraz budynku Starostwa – pożyczka 290.000 zł, umorzono 116.000 zł,
• Ścieżka dydaktyczna biegnąca wzdłuż rzeki Wisły na terenie gminy Jabłonna – dotacja 37.700 zł,

• Zakup węży pożarniczych – dotacja 7.500 zł,
• Zakup motopompy dla PSP – dotacja 12.500 zł,
• Zakup ubrań specjalnych dla Straży Pożarnej – dotacja 10.000 zł,
• Zakup średniego terenowego samochodu ratowniczo-gaśniczego z funkcją ograniczania strefy skażeń – dotacja 100.000 zł,
• Przebudowa i modernizacja odcinka drogi powiatowej Chotomów Jabłonna 1000 tyś

Pomoc dla OSP :

OSP Jabłonna –zakup : sprzętu specjalistyczno przeciwpożarowego , ubrań i butów 20 789
OSP Legionowo – zakup aparatów oddechowych 10 789
OSP Kąty Węgierskie - zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego 97 244
OSP Serock – zakup wentylatora oddymiającego / buty specjalne 3 532/ 3 777
OSP Wola Kiełpińska – zakup sprzętu specjalistyczno przeciwpożarowego 17 350
OSP Gąsiorowo – zakup ubrań 7 150
OSP Stanisławowo- zakup pompy pływającej / sprzętu specjalistyczno przeciwpożarowego, ubrań i butów 3 124 / 8 223
OSP Wieliszew – zakup najaśnicy z masztem pneumatycznym 13 945
OSP Janówek – zakup pompy szlamowej/ sprzętu specjalistyczno przeciwpożarowego 5 500 / 5 289
OSP Krubin - zakup systemu selektywnego alarmowania , pompy szlamowej 10 000
OSP Kałuszyn – zakup pompy 10 000
OSP Skrzeszew – zakup sprzętu specjalistyczno przeciwpożarowego , ubrań 10 000

Janusz Piechociński janusz@piechocinski.pl www.piechocinski.pl
47 lat, absolwent i pracownik naukowy warszawskiej SGH, 1999-2002 Prezes WFOŚIGW na Mazowszu, Przewodniczący Komisji Budżetu i Finansów Sejmiku Mazowieckiego, dwukrotnie w rankingu POLITYKI wybrany najlepszym parlamentarzystą. Przewodniczący Sejmowej Komisji Infrastruktury i dzisiaj Komisji Ochrony Środowiska w Sejmiku Mazowsza, ekspert ds. procesów inwestycyjnych i infrastruktury w Zespole Doradców Gospodarczych TOR, Wiceprezes Polskiego Stronnictwa Ludowego, Kandydat PSL na Ministra Transportu i Infrastruktury
lubię naszą okolicę
piechocinski

Postprzez szumski » 18 paź 2007, o 18:34

Januszku, zdecydowanie za mało dla Chotomowa. Spóźrzyj łaskawym okiem na te przepompownie (jak oczywiście skreślą kupon - wystąpią z wnioskiem) bo my tu bidoki we własnym gównie się potopimy. Weź łaskawie pod uwagę, że jak cóś odrzucicie to ja będę zlinczowany za agitkę z rzecz Twojej Osoby. Pozdr.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Powrót do Polityczne dysputy...