Od ośmiu lat łamane jest prawo lokalne w tej gminie

Postprzez MISIO » 5 lut 2008, o 21:58

Nikt :]
http://machnas.ubf.pl/ - ZAPRASZAM
http://www.machnas.fora.pl/ - forum sportowe
GRUPA BIEGOWA CHTMO LICZY 95 biegaczy - zapraszamy kolejne
http://www.facebook.com/pages/Grupa-Biegowa-Chtmo/198597396825483 Kto jeszcze nas nie polubił na facebooku?
MISIO

Postprzez szumski » 6 lut 2008, o 07:21

To jest zadanie dla Pana Weksekberga. Dziwne ,że Komisja Rew. nic nie może znaleźć. Ale kto mnie słucha?

Słuchamy Cię Benio, słuchamy.

Art. 18a. 1. (19) Rada gminy kontroluje działalność wójta, gminnych jednostek organizacyjnych oraz jednostek pomocniczych gminy; w tym celu powołuje komisję rewizyjną.
2. (20) W skład komisji rewizyjnej wchodzą radni, w tym przedstawiciele wszystkich klubów, z wyjątkiem radnych pełniących funkcje, o których mowa w art. 19 ust. 1.
3. (21) Komisja rewizyjna opiniuje wykonanie budżetu gminy i występuje z wnioskiem do rady gminy w sprawie udzielenia lub nieudzielenia absolutorium wójtowi. Wniosek w sprawie absolutorium podlega zaopiniowaniu przez regionalną izbę obrachunkową.

Czyli komisja rewizyjna posiadając wiedzę, że niewykonywana jest uchwała XVI/161/2000 z 22 lutego 2000r i pozytywnie opiniując wykonanie budżetu, świadomie akceptuje uszczuplanie dochodów gminy. Do dupy z taką komisją.

Art. 1. 1. Mieszkańcy gminy tworzą z mocy prawa wspólnotę samorządową.

I co na to WSPÓLNOTA, która wybrała gości do pilnowania dochodów? Na pewno każdy prywatny przedsiębiorca pogoniłby takie towarzystwo na cztery wiatry i jeszcze wytoczył proces o zwrot utraconych zysków. Pozdr.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Krzysztof J » 8 lut 2008, o 23:14

oplaty mozna naliczac po zakonczeniu inwestycji, czyli gmina moze naliczyc oplaty wszystkim ktorych nieruchomosci znajduja sie przy ostatnio przebudowanej drodze powiatowej Jablonna-Kaluszyn
bedzie tego minimum 500 nieruchomosci
jesli wartosc kazdej nieruchomosci wzrosla dzieki przebudowie drogi o 10.000 zlotych, to wojt powinien naliczyc oplate w wysokosci 5.000 kazda
daloby to w sumie 500 x 10.000 x 50% = 2,5 miliona ; odliczmy ze 20% na koszty rzeczoznawcow, to zostanie okragle dwa miliony do kasy gminy
dzieki temu zwrocilby sie ten milion darowany powiatowi a drugi bylby na kolejne inwestycje

jest sposob zeby zmusic wojta do naliczania oplat - wyslac do gminy pismo z zadaniem naliczenia oplaty, a jesli tego nie zrobia - to zaskarzyc brak decyzji do SKO
Krzysztof J

Postprzez szumski » 9 lut 2008, o 07:06

Nie wiem czy tu kolega się nie zapędziłeś. Ustawa mówi wyraźnie "BUDOWĘ"
Udział w kosztach budowy urządzeń infrastruktury technicznej
Art. 143. 1. Przepisy niniejszego rozdziału stosuje się do nieruchomości bez względu na ich rodzaj i położenie, jeżeli urządzenia infrastruktury technicznej zostały wybudowane z udziałem środków Skarbu Państwa lub jednostki samorządu terytorialnego, z wyłączeniem nieruchomości przeznaczonych w planie miejscowym na cele rolne i leśne, a w przypadku braku planu miejscowego do nieruchomości wykorzystywanych na cele rolne i leśne. Przepis art. 92 ust. 2 stosuje się odpowiednio.
2. Przez budowę urządzeń infrastruktury technicznej rozumie się budowę drogi oraz wybudowanie pod ziemią, na ziemi albo nad ziemią przewodów lub urządzeń wodociągowych, kanalizacyjnych, ciepłowniczych, elektrycznych, gazowych i telekomunikacyjnych.

Jeżeli w decyzji o pozwoleniu na budowę jest napisane "modernizacja" lub "remont nawierzchni" to qpa.

Nie upieram się bo nie jestem pewien w 100% ale miałem w karierze przypadki kiedy taki niuansik miał ogromne skutki finansowe np. w przypadku amortyzacji.

Co do samych opłat to gmina świadomie i nieuchronnie spada w przepaść jak za Gierka. Opłaty należy naliczać także w przypadku inwestycji ze środków unijnych. U nas jak widać nawet te skromne jakie się uzyskało, lepiej przejeść a potem pińćdziesiąt lat dmuchać liście na sośnie. Pozdr.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Krzysztof J » 10 lut 2008, o 17:35

sprawdzalem, w numerze specjalnym WSPOLNOTY poswieconym oplatom adiacenckim bylo to wyraznie opisane i podkreslone, ze zapisy ustawy nalezy tak rozumiec - ze przebudowa drogi podpada pod te zapisy
a ponadto wazny jest fakt zakonczenie inwestycji, tzn oplaty nalicza sie wtedy kiedy jakas droga zostanie zbudowana do konca - w tym przypadku cala inwestycja zostala zakonczona, wiec mozna to zrobic przez najblizsze trzy lata od momentu budowy
Krzysztof J

Postprzez szumski » 13 lut 2008, o 14:43

Takie sobie pytanko strzeliłem a co:
Szanowna Pani Wójt.
Jaki jest powód, że nie wykorzystuje Pani możliwości nakładania opłat adiacenckich - Art.145 Ustawy o gospodarce nieruchomościami. Czy nie uważa Pani, że takie zaniechanie to poważne uszczuplenie dochodów gminy, które będzie skutkować zapóźnieniami w inwestycjach infrastrukturalnych na pokolenia? Pozdrawiam.

Nie rozumiem tylko Rady. Wszyscy naobiecywali w kampanii wyborczej autostradów jak w Niu Jorku, teraz jak się spytasz gdzie wiadukty i akwedukty, to wielce obrażeni, bo pinindzorów ni ma a pinindzory na drodze leżą. Niegramotne To, To jakieś, wykonania ustawy i własnej uchwały dopilnować nie umieją cy cóś? A może całe życie za stodołę z potrzebą latały to szambo w ogródku jest teraz szczytem percepcji pozazmysłowej?
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez szumski » 14 lut 2008, o 03:36

Pozwolę jeszcze sobie przytoczyć pytanko ze strony gminy:
Szanowna Pani Wójt, bardzo proszę o ustosunkowanie się do mojego pisma z dnia 21.01.2008, w sprawie utwardzenia ul. Obrońców Modlina.
Ponieważ zauważyliśmy, ze po pojawieniu się w Kurierze Telewizyjnym wzmianki o ul. Podleśnej, gdzie jedna z naszych sąsiadek zakopała się i urwała zderzak, również zgłosiliśmy problem swojej drogi do TVP3.
W przypadku ul. Podleśnej reakcja Gminy była natychmiastowa, droga została utwardzona. Ale czy koniecznie musimy wzywać telewizję, żeby coś uzyskać?
TVP3 dostało nasze pismo i kontaktowało się z przedstawicielami Gminy, niestety podobno wizja lokalna z Pani udziałem nie jest możliwa. Bardzo prosimy po raz kolejny o utwardzenie naszej drogi, na prawdę nie da się żyć w takich warunkach. Chętnie następnym razem załączę zdjęcia obuwia mojego dziecka, które pokonuje bagno w drodze do i ze szkoły. O oświetleniu ulicy nawet nie marzymy, ale bardzo prosimy o informację kiedy można się spodziewać utwardzenia ul. Obrońców Modlina, której to nazwy domagali się miejscowi Kombatanci.
Myślę, że nie byliby dumni, że wywalczona podobno przez nich ulica wygląda właśnie tak. W imieniu mieszkańców ul. Obrońców Modlina bardzo prosimy o pilną odpowiedź i czynną pomoc w naprawie naszej drogi.

Czyli do grona szczęśliwców którzy będą mieli dobrą drogę przed bramą oprócz radnych, dołączą ludzie z koneksjami w telewizji. Reszta spokojnie ma wykonywać zalecenie "nasze podatki dla naszej gminy" i wiosłować do chałup przez zbiorniki retencyjne. A przecież to proste jak sex, zrobić drogę - naliczyć opłatę, zrobić - naliczyć i podatków jeszcze przybędzie bo firmy wykonawcze zwiększą przeroby. No ale jak urzędnikom i radnym się wydaje, że ich elektorat składa się tylko z tych w telewizji i tych za własnym płotem to niech dalej nastawiają dupę do bicia. Pozdr.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Cielak » 1 paź 2008, o 10:18

Szumski,

odnośnie pierwszego postu w tem temacie...
jak by teraz ktoś chciał to ściągać (kasę mam na myśli) to kto zapłaci?
Ja na kupiłem nieruchomość przy bagiennej rok temu, czyli ten co mi sprzedał na tej drodze skorzystał. To teraz ja mam płacić za to że musiałem mu więcej zapłacić?

Nie wiem czy się już sam nie pogubiłem...
Cielak

Postprzez szumski » 1 paź 2008, o 11:31

Cielak, jesteś nieprzygotowany, poczytaj ustawę.
1) Ludzie z Bagiennej dokładali się do budowy i gdyby były opłaty ta suma byłaby odliczona. Dokładali sporo, obawiam się, że więcej niż wynosiłaby opłata, tak że nie obgryzaj paznokci, bo nic nie skorzystali.
2) Opłatę można naliczyć do 3 lat po oddaniu inwestycji do użytku.
3) Można wszystkich zrobić w bola i wymusić budowę bez pozwolenia na budowę - patrz Pogodna end company. Nie ma pozwolenia, nie będzie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie - nie ma podstaw do naliczenia opłat.

Proste? Pozdr.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez ZBIGss » 8 paź 2008, o 07:16

... mam pytanko- nie bardzo wiem gdzie uderzyc z nim.
...czy ktokolwiek wie cokolwiek na temat planów dotyczacych modernizacji BETONÓWKI ul. Skrajna w Skierdach. vis'a vis jest piekna kostkowana ul. Nadwislanska a mieszkańcom GOLFa i KURANTÓW pozostaje dojazd powyginanymi w kazda strone płytami , z których gdzie niegdzie widać wystajace druty... aż sie prosi o nieszczescie... byłbym wdzięczny za pomoc....

ZBIGss
ZBIGss

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polityczne dysputy...