WPI 2008-2013 sukces czyli masakra

Postprzez szumski » 22 lip 2008, o 20:28

15)Uchwała Nr XXIII/239/2008 – w sprawie aktualizacji Wieloletniego Programu Inwestycyjnego, wraz z uzasadnieniem.
•Załącznik nr 1 – Wieloletni Plan Inwestycyjny Gminy Jabłonna na lata 2008 – 2013.

Jeszcze się w BIP nie otwiera, więc nie ma jak sprawdzić kto podnosił łapki, a jechać do gminy po udostępnienie informacji publicznej ni mom casu, muszę naginać na podatki. Paradoks polega na tym, że mam pełną świadomość własnej bezsilności, bo jak tak będę sobie naginał i naginał, tułał się w podłych hotelach po całej Polsce, to krętacze w tym czasie wybudują drogi pod swoją bramą z mego naginania. Jak już wszystkie dranie będą miały kosteckę a mnie garb wyrośnie jak dla kwazimodo i okres naliczania opłat adiacenckich dla szumowin minie, to ja wtedy dostanę drogę razem z opłatami, których się tak usilnie domagam i będę z garbem dalej naginał, bo renciny zbraknie. Żyć nie umierać. Szkoły ni ma i nie będzie, no bo po co? Lepiej w wiosce produkować tumanów co przedłużą sposób uprawiania polityki gminnej w kategoriach pińciu kostek pod własną bramą. Ament.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez agata122 » 23 lip 2008, o 06:23

Janusz miałeś wielką szanse aby temu zaradzić ,były wybory uzupełniające było kandydować.
Łatwiej jest narzekać niż podjąć wyzwanie? Może to ty jesteś tym ,który uratował by gminę od wszelkiego zła.
Za dwa lata będą następne wybory samorządowe może tak na wójta spróbujesz?
agata122

Postprzez szumski » 23 lip 2008, o 06:30

Agata pisz o WPI jak wiesz co to w ogóle znaczy. Adwokatów to ja se wynajmuję z list korporacji adwokackich a nie z Bożej łaski. Pozdr.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez agata122 » 23 lip 2008, o 06:53

Myślę że nie wiem, powinieneś mi to wyjaśnić najlepiej drukowanymi literami bo takie lepiej przyswajam .
Stałeś sie strasznie nerwowy czy to z czymś związane?
agata122

Postprzez Adamus » 23 lip 2008, o 07:45

rzeczywiście - studziennka na Baginnej poprawiona!! i sterty galęzi nie ma !!! i szkoły tez rozbudownej nie będzie - dobrze ,że moje dchlopaki już odchowane . Ale przecież w jablonnie ma byc szkola prywtana toz to nasze bardzo bogate sąsiedztwo z Chotomowa - tam swoje dzieci posle , przeciez jak kupili tu ziemię i jeszcze się pobudowali to kasy jak lodu mają - więc po co inwestowac kasę w chotomowską podstwówkę ??? nie ????
Nie jestem przeciwnikiem szkoł prywatnych ale wszystko powinno zachować swoją rownowagę !!! Przykre ale przyjdzie się wyprowadzić !!!To tu nie ma żadnej przyszłosci.
Adamus

Postprzez agata122 » 23 lip 2008, o 16:12

Nie przesadzaj Adamus każda miejscowość ma swoje problemy przed którymi nigdzie nie da się uciec.Szkoła w Chotomowie będzie .
Wnioski do WPI są co roku aktualizowane.
agata122

Postprzez szumski » 23 lip 2008, o 17:04

Szkoła w Chotomowie będzie .

A skąd wiesz? Pozdr.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Adamus » 23 lip 2008, o 19:44

Ale majac wolną wolę mogę wybrać takie miejsce gdzie tych problemów jest znacznie mniej niż w gminie jabłonna ,gdzie gospodarz gminy nie jest tylko wójtem na kilka lat a potrafi zarzadzać i ludźmi i wlasnymi słabosciami i wie dlaczego i za co ludzie go wybierają.Znam takie gminy wiejskie w okolicach warszawy gdzie wodociag ciagnęli do gospodarstwa oddalonego od głownej drogi o 600 m - bo woda ma byc wszedzie ( i nie była to działka VIPa) ,w innym miejscu postawili super gimnazjum etc etc , Owszem każda gmina ma swoje wady i zalety ale ja nie mam czasu ,zeby życ tu gdzie władza ma nas wszystkich w poważaniu tylko przed wyborami.A co do szkoły - miałam nadzieję ,że jednak cos ruszy chociaż ta szkoła - ale zastanówcie się co się będzie dzialo za dwa- cztery lata !Pozdrawiam
Adamus

Postprzez szumski » 23 lip 2008, o 20:36

Bo szkoła miała ruszyć. Zaangażowało się w to wiele osób zupełnie z boku, non profit. Eliza gdzieś tam wydeptała i rozpoznała możliwości pozyskania funduszy, Darek za lizaka dosłownie, zrobił koncepcję rozbudowy.

Wójt obiecała podjąć dalsze działania i zlecić projekt rozbudowy. Problem jest u nas taki, że wójt nie ma silnej koalicji dla poparcia swoich działań. Byle dureń zachodzi do gminy i szantażuje że jak nie będzie miał kostki pod bramą to dołączy do koalicji jabłonowskiej i ogłosi referendum o odwołanie wójta. Tamci łącznie z wyżej piszącą bzdury i obdzielającą nie swoje wioski szkołami tudzież Inflantami, tylko na to czekają, mało tego dymaliby do Częstochowy i Lourdes na kolanach aby tylko złapać okazję do odwołania wójt. Urzędniki nie mają czasu na szkołę bo dniują i nocują w starostwie żeby wydymać prawo budowlane i ciąg dróg wybudować na zgłoszenie. Wszystko w imię utrzymania kruchego spokoju. Najprawdopodobniej na komisji rozwoju szkoła została przehandlowana jak worek kartofli za pięć kostek pod bramą.

Najbardziej szkodliwe i podłe jest jednak wdeptanie w ziemię inicjatywy rodziców, którzy jak już pisałem podjęli szereg działań aby rozbudowa była. Jak wynika z dokumentów szkoły, poprzednie rozbudowy (lata 60te i 90te) też odbywały się z pomocą społeczności chotomowskiej. Nie wierzę, że gdyby tym razem doszła do skutku rozbudowa, mali i wielcy nie wsparliby jej zaangażowaniem a nawet finansowo.

Przewodniczący komisji zacofania, był informowany na bieżąco o wszelkich inicjatywach, dlaczego nie ma odwagi cywilnej poinformować zainteresowanych jakież to inne ważne względy społeczne spowodowały, że szkoła poszła szczekać? Pozdr.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez agata122 » 23 lip 2008, o 21:36

Adamus jesteś wolnym człowiekiem w wolnym kraju ba w wolnej gminie zrobisz co uważasz.Kadencja każdej władzy trwa cztery lata tylko a może aż tyle.Mnie zawsze ciekawi co będzie później, a ponieważ jestem niepoprawną optymistką więc się łudzę że będzie lepiej.Ale jest jedno mądre przysłowie "wszędzie dobrze gdzie nas nie ma "
Pozdrawiam Agata
agata122

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polityczne dysputy...