Ulice i inne skundlenia wybrańców narodu

Ulice i inne skundlenia wybrańców narodu

Postprzez szumski » 28 sie 2008, o 19:38

Pierwszy raz w historii gminy komisja rozwoju zdjęła z porządku sesji pkt.: nadanie nazwy ulicy. Na razie uzasadnienia nie mogę przedstawić bo nie sporządzono jeszcze oficjalnego protokołu z posiedzenia komisji, a więc dostęp do informacji publicznej jest nie możliwy bo takiej informacji po prostu nie ma.
Oczywiście dotychczasowa nazw ul. to Partyzantów, cyfra arabska i kolejne litery alfabetu. Ludzie tu są od lat 11 a od bodaj 2004 szczęśliwym właścicielem drogi jest gmina. Chodzi o TĄ: http://www.zumi.pl/namapie.html?&loc=Ch ... =1&scale=2 Partyzantów. Uciążliwość takiego stanu rzeczy polega na tym, że ulica w żaden sposób nie jest powiązana z Partyzantów - główną, jest jeszcze oddzielona ul. Kwiatową. Straż do pożaru w 2002 nie dojechała, policja do napadu nie dojechała, "R" odbierano pod kościołem. Najwięcej uciążliwości jest z pocztą, 2I pisane dużymi literami jest identyczne jak 21. Pod 2i od 10 lat prowadzona jest działalność gospodarcza, korespondencja firmowa trafiająca pod 21 odsyłana jest z adnotacją "nie zamieszkuje". Jakie to ma znaczenie dla wiarygodności firmy koordynującej budowy wartości dziesiątek mln. EUR nie chce mi się nawet pisać. Przeżyłem już: ponad dwuletnie postępowanie administracyjne z US W-wa Wola p.t. "skuteczność doręczenia" z badaniami grafologicznymi (ja, żona i dzieci moje) w policji kryminalnej łącznie, najazdy kontroli US bo się bydlę ukrywa, ma układ z listonoszem i nie odbiera korespondencji, doręczanie wezwań przez policję - bo jak wyżej. Na budowach jest różnie i różne rzeczy się dzieją, jakie jest podejście prokuratora do klienta, który nie odebrał wezwania na przesłuchanie też tłumaczyć chyba nie muszę.

Tłumaczyłem to wszystko w gminie, wszyscy mieszkańcy i ci co mają domy w budowie podpisali się pod wnioskiem o nadanie nazwy. Urzędniki - łaskawce (wniosek z 03.04.2008r) po niemal pół roku oddały na komisję i wszyscy mieszkańcy się ucieszyli.

Komisja wniosek uwaliła, tu chciałem nawiązać do pieprzenia mandarynkowego radnego o większości w głosowaniu na sesjach. Wniosek zdjęty z porządku przez komisję, to po jaką cholerę większość jak nie ma nad czym głosować?

Powodem uwalenia wniosku jest ponoć nie dołączenie do wniosku zgody ludzi, którzy dalej w stronę Piusa mają łąki a komisjantom zamaniło się, że tam też będzie ta ulica. Nikt nie ma nic przeciwko, tylko pytanie kiedy, za następne 11 czy 22 lata? MPZP dla tej części Chotomowa nie ma i nie wiadomo kiedy będzie. Jakim prawem radni chcą nazywać łąkę panom P. i J. jeżeli ani nie ma MPZP, ani za tą łąkę im nie zapłacili, pozostanie słodką tajemnicą radnych.

Trzmiel ma mózg wielkości ziarnka maku i naukowo udowodniono, że od kwiatka do gniazda zapitala z nektarem zawsze najkrótszą drogą. Czy argumenty radnych - komisjantów mają coś wspólnego z wielkością ziarnka maku, że wyszukują najdłuższych dróg do ułatwienia życia mieszkańcom gminy?

Tu przypomnę też, że jedynym ruchem przy budżecie 2008 było zdjęcie kasy z remontu drogi dojazdowej do opisywanej wyżej "Partyzantów" (po 11 latach kupta se helikopter) Nie muszę chyba dopisywać, że cały zabieg przeprowadzono na komisji rozwoju.
Skład komisji znany, często na komisji rozwoju z racji pełnienia funkcji v-ce przewodniczącego rady, bywa radny Grzybek, w parze z jakimś łysym drabem negocjują i handlują u przewodniczącego Kubalskiego co ma wyjść na sesję a co uwalić. Ot i cała prawda o większości.

Czy ktoś może mi wytłumaczyć dlaczego ludzie mieszkający przy ulicy położonej w Chotomowie oznaczonej w ewidencji gruntów nr 184/12 muszą przechodzić takie szykany, czy wystarczy żebym zaczął pisać na forum, że radne mandarynkowe to mistrze intelektu, największe dobrodzieje moje i dzieci moich a problem się rozwiąże sam? No i oczywiście poparcie dla UG w pacyfikacji Sawczukowej to i autostrada pod bramę w nocy wyrośnie. Pozdr.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez szumski » 29 sie 2008, o 09:24

Wielce Szanowny Panie Radny Alternatywy, Wiesławie Sawicki.
Proszę nie dzwonić więcej do mnie z jakimiś dziwnymi pogróżkami, bo ja nie jestem samotna wdowa i do zastraszenia jakiś taki ciężki.

Jeżeli identyfikuje się Pan z jakąkolwiek postacią występującą w pisanych przeze mnie postach i uważa, że zostały naruszone Jego dobra osobiste to podaję mój IP : 194.181.193.106
Proszę podejmować działania zgodne z obowiązującym w RP prawem a nie rutyną wyniesioną z czasów słusznie minionej PRL. Pozdr.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez WiTEK » 31 sie 2008, o 21:33

Popatrz, a u nas w Jabłonnie nazywają drogi przez pola. Przy Akademijnej długo nic nie będzie stało, a przy Politechnicznej wszystkie domy mają tabliczkę ul.Przylesie. Swoją drogą dlaczego Politechniczna a nie po prostu dalsza część Leśnej i dlaczego Akademijna a nie Akademicka?
WiTEK

Postprzez szumski » 31 sie 2008, o 23:10

Politechniczna bo nauki akademijne pobierane były na akademiach pierwszomajowych, tudzież innych tajnych kompletach, po których tytuł naukowy szyfrowano "00" i jeszcze kilka cyferek. Pozdr.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez agata122 » 1 wrz 2008, o 13:13

Witek ulica prostopadła do ulicy Leśnej została nazwana Politechniczną,żeby wprowadzić jakiś ład i porządek .Pytasz dla czego nie Leśna bo nie wszystkie ulice w obrębie Leśnej muszą mieć taką sama nazwę.O taką nazwę wystąpili mieszkańcy.
Z ulicą Szkolną już i tak wystarczająco problemów jest ich w jednym obrębie aż trzy dwie po jednej stronie obwodnicy a trzecia dla ułatwienia po drugiej stronie obwodnicy,no i z numeracją też jest OK numer 26 jest obok numeru 179 itd.
agata122

Postprzez WS » 2 wrz 2008, o 10:08

szumski napisał(a):Wielce Szanowny Panie Radny Alternatywy, Wiesławie Sawicki.
Proszę nie dzwonić więcej do mnie z jakimiś dziwnymi pogróżkami, bo ja nie jestem samotna wdowa i do zastraszenia jakiś taki ciężki.

Jeżeli identyfikuje się Pan z jakąkolwiek postacią występującą w pisanych przeze mnie postach i uważa, że zostały naruszone Jego dobra osobiste to podaję mój IP : 194.181.193.106
Proszę podejmować działania zgodne z obowiązującym w RP prawem a nie rutyną wyniesioną z czasów słusznie minionej PRL. Pozdr.

Szanowni Państwo!

W rozmowie telefonicznej zadałem "Szumskiemu" jedno pytanie: kto to jest "łysy drab", jak pisał na forum, na co nie uzyskałem odpowiedzi. Zaproponowałem więc, aby choć czasami pomyślał zanim coś napisze.
Czytając rady i komentarze "Szumskiego" trudno zapomnieć propagandę z czasów, które tak chętnie wspomina. Szkoda, że styl dawnej propagandy tak wytrwale stosuje.
Ocenę, jak wiele pożytku przynoszą mieszkańcom i Gminie rady i wypowiedzi "Szumskiego", pozostawiam Państwu.

Wiesław Sawicki

Alternatywa dla Chotomowa
WS

Postprzez szumski » 2 wrz 2008, o 10:41

W rozmowie telefonicznej zadałem "Szumskiemu" jedno pytanie: kto to jest "łysy drab", jak pisał na forum, na co nie uzyskałem odpowiedzi.

No widzisz, już węszyłeś.

Co do mojej PRLowskiej przeszłości, żeby Ci zaoszczędzić pracy operacyjnej, podaję link: http://www.listaipn.info/ , nie ma tam w ogóle takiego nazwiska jak moje, pomimo że Karmele pomieszkują od Terespola, Białej Podl. centrum, Gdańsk aż po Reykjavik.

Na liście członków nieboszczki PZPR też mnie nie znajdziesz, więc skończ z waleniem się w cudze piersi a przesłuchania zacznij od siebie. Pozdr.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez WiTEK » 2 wrz 2008, o 20:29

>Witek ulica prostopadła do ulicy Leśnej została nazwana Politechniczną,żeby wprowadzić >jakiś ład i porządek .Pytasz dla czego nie Leśna bo nie wszystkie ulice w obrębie Leśnej >muszą mieć taką sama nazwę.O taką nazwę wystąpili mieszkańcy.

Ale akurat Leśna i Politechniczna to jeden ciąg, jasna długa prosta ;-) Oczywiście po planowanej przebudowie skrzyżowania. Dlatego moje zdziwienie, że inna nazwa. A o nazwę podobno wystąpił PAN a nie mieszkańcy - oni i tak są na ul.Przylesie.

>Z ulicą Szkolną już i tak wystarczająco problemów jest ich w jednym obrębie aż trzy dwie >po jednej stronie obwodnicy a trzecia dla ułatwienia po drugiej stronie obwodnicy,no i z >numeracją też jest OK numer 26 jest obok numeru 179 itd.

Niestety tak bywa. Planuje ktoś generalne porządki w numeracji?
WiTEK

Postprzez agata122 » 2 wrz 2008, o 20:54

Rada Sołecka wsi Jabłonna zgłosiła pilną potrzebę uregulowania numeracji ulic.
Jak ja jako sołtys wsi mam problemy z poruszaniem się w tym labiryncie to możesz sobie wyobrazić kogoś z gości jak poszukują konkretnej ulicy i numeru .
Standard to taksówkarze bijący pianę jak muszą odszukać konkretny numer ulicy.
W Jabłonnie mamy i takie ulice że numery parzyste i nieparzyste są po tej samej stronie ulicy,a bywa i tak że dany numer jest po prawej jak i po lewej stronie ulicy ,pewnie tak dla ułatwienia.
agata122

Postprzez szumski » 2 wrz 2008, o 21:45

Agata nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi? Sama stwierdzasz, że z numeracją jest burdel, mieszkańcy mojej uliczki złożyli wniosek żeby uliczka się jakoś nazywała i żeby z numeracją było mniejsze zamieszania. Jakiś łysy drab oraz jego przydupas, którego ten pierwszy deprawuje od początku kadencji, zdejmują albo nie, punkt o nadanie nazwy ulicy z porządku sesji, bo im się szumski nie podoba. Chwyt o tyle perfidny, że Rada nie dostaje możliwości demokratycznie zadecydować czy ma być porządek z ulicami czy nie. Radny Sawicki jako członek komisji rozwoju, zamiast wytłumaczyć co kierowało komisją, że podjęła tą niezrozumiałą decyzję, robi dochodzenie kto to jest łysy drab. Widocznie dla Sawickiego a może i całej rady, takie durnowate zagadki są ważniejsze niż porządek z ulicami i adresami. W cymbergaja grać nie mogą (brak potrzeby używania grzebieni u niektórych) to się zagadkami zajmują.

Wituś, nazwanie pola "Politechniczna" jest jak najbardziej uzasadnione. Działka budowlana w Jabłonnie przy ul. Politechnicznej o wiele lepiej się sprzedaje niż pole - pole w polu, a i cenę lepszą ma. Pozdr.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Następna strona

Powrót do Polityczne dysputy...