Ranking wójtów

Postprzez Joanna Kajdanowicz » 9 lis 2009, o 19:09

Od Wójta byłby lepszy MANAGER na kontrakcie z dużą kasą, ma listę zadań do zrobienia, na wstępie przedstawia plan ZA Co sfinasuje ten plan i przystępuje do działania a Rada jest od patrzenia mu na ręce. Niestety obecne przepisy tego nie przewidują

I tu Jendrula trafiłeś w dziesiątkę. Niestety zarobki wójta w takiej gminie jak nasza (czyli do 15 tys. mieszkańców) to na starcie negatywna selekcja, jeśli chodzi o wysokokwalifikowanych speców od zarządzania, wizji itp. Chyba, że takowy oprócz tego, co wyżej, jest jeszcze dodatkowo społecznikiem, który cznia kasę i chce dla idei pracować. Biorąc pod uwagę godziny pracy (pon. - niedz. 24 h na dobę) i odpowiedzialność oraz nieodłączne przy takiej fusze niezadowolenie i pretensje ludzi, trudno się dziwić, że jakoś super kandydaci nie walą do nas drzwiami i oknami.

Więcej z Tobą nie polemizuję, bo mnie myszy gospodarkę opitolą

Jeszcze dwa tygodnie i skończy się mój immunitet. :41:
Joanna Kajdanowicz

Postprzez MagdaM » 9 lis 2009, o 21:52

Joanna Kajdanowicz napisał(a):
Więcej z Tobą nie polemizuję, bo mnie myszy gospodarkę opitolą

Jeszcze dwa tygodnie i skończy się mój immunitet. :41:

Janusz, zawsze możesz te myszy spróbować szarlotką przekupić. :)
Ach te baby co - jedna drugiej wszystko wygada... :]
MagdaM

Postprzez szumski » 10 lis 2009, o 08:09

Janusz, zawsze możesz te myszy spróbować szarlotką przekupić. :)

Szarlotka zamiast kiełbasy (wyborczej)? ;) Pozdrawiam
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez rafal2323 » 28 lis 2009, o 15:57

Problem polega na tym ze w gminie nie ma "fachowców" siedzą bo siedza i tak kadencja za kadencja jest tylko garstka ludzi wykształconych i doswiadczonych reszta to rodzina znajomi i pociotkowie. jak to ma byc dobrze. Przychodnia zdrowia pan J pracuje tam 50 lat i długo długo nikt moze nalezaloby sie zastanowic dlaczego. Przedszkola nie ma kina nie ma teatru nie ma placu zabaw dla dzieci niem. Moze ktos ma pomysł co w tym smutnym ja .......miasto robic i gdzie pójsc. A dom ogrodnika same prywatne inicjatywy to po co to budowali i dla kogo
rafal2323

Postprzez rafal2323 » 28 lis 2009, o 16:01

Obietnice przedwyborcze czy ktos ze startujacych miał jakis konkretny program naprawy czegokolwiek w gmninie. NIE. Było tak "stawiamy na szkolnictwo opiekę zdrowotną remonty drogi mosty i co komu na jezyk slina przyniosła. Tylko nikt nie przedstawił konkretnie jak to chce zrobić>Rada to czlonkowie którzy podnoszą ręke i chyba do końca nie wiedzą o co chodzi i na jaki temat głosują.
rafal2323

Postprzez dezorganizator » 28 lis 2009, o 18:13

rafal2323 napisał(a):Problem polega na tym ze w gminie nie ma "fachowców" siedzą bo siedza i tak kadencja za kadencja jest tylko garstka ludzi wykształconych i doswiadczonych reszta to rodzina znajomi i pociotkowie. jak to ma byc dobrze. Przychodnia zdrowia pan J pracuje tam 50 lat i długo długo nikt moze nalezaloby sie zastanowic dlaczego. Przedszkola nie ma kina nie ma teatru nie ma placu zabaw dla dzieci niem. Moze ktos ma pomysł co w tym smutnym ja .......miasto robic i gdzie pójsc. A dom ogrodnika same prywatne inicjatywy to po co to budowali i dla kogo

Dzieci należy trzymać z dala od Internetu. Od dzieci Internet głupieje.
co by tu jeszcze spieprzyć panowie?
dezorganizator

Postprzez szumski » 28 lis 2009, o 18:14

Obietnice przedwyborcze czy ktos ze startujacych miał jakis konkretny program naprawy czegokolwiek w gminie.

Ja nie startuję i mam:

1. Desant do domu (kurdupel też). Trzy najlepiej płatne posady w gminie, kilka mniej lukratywnych (sefowa infrastruktury) i doradcy zasrani + GOKIS. Grubo ponad bania z 39% PITa w kadencji zostaje w gminie. Nie wspomnę że płace CAŁE wydawane (inwestowane) są gdzie indziej. Szczyt hipokryzji UG polega właśnie na tym, że nawołuje wszystkich do płacenia podatków w gminie sam robiąc dokładnie odwrotnie. Ci ludzie, pomijając ich kwalifikacje, nie są zainteresowani losami gminy tylko przelewami pierwszego. Gdyby byli menadżerami i przysparzali więcej kasy niż przesrywają durnymi decyzjami - wszystko odszczekam.
2. Kilka małych oczyszczalni na terenie gminy zamiast pompowni - kasa za zrzut zostaje w gminie. Oczywiście Jabłonna musi być kanalizowana do Czajki.
3. Koncesje na wodociągi
4. Powołanie firmy komunalnej do obsługi infrastruktury.

Dopiero jak się uporządkuje to co wyżej można bredzić o Dżeksonlandach, bo wcześniej po prostu nie ma możliwości prawnych wybudowania czegokolwiek większego od psiej budy.
Potrzebny wójt na jedną kadencję, któremu nie zależy na reelekcji tylko zrealizowaniu programu.
Wyboru radnych sami sobie jesteście winni bo żeśta wybrali kretynów wchodzących w najprzedziwniejsze koalicje, byleby Wam drogę porównać nie patrząc ani na kolejność robót ani na koszty ani na to że potopicie się we własnych ekskrementach. Pozdrawiam
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Jendrula » 29 lis 2009, o 09:11

No to załamka, nie ma szans... po prostu deprecha na cztery fajerki. Idę na tory, tylko sprawdzę kiedy leci najbliższy INTERCITY do Gdańska :papa:

Cholera! Z rzutem pod pociąg też nici, bo ZWALNIAJĄ w Chotomowie z powodu przebudowy torów...
Pechowa gmina , może jednak tak secesja do Wieliszewa?
Haec Sybillae foliis obscuriora- to mniej zrozumiałe od wyroczni Sybilli
Jendrula

Postprzez szumski » 29 lis 2009, o 10:11

Apel wójt
Czy wicewójt, sekretarz, radca prawny, dyrektor GCKiS potraktowali ten apel jak polecenie służbowe czy drenują gminę?
Kto jest odpowiedzialny za wiekopomną decyzję dzierżawy wycieraczek i płacenia za serwis ograniczający się do trzepania ich, przy pełnej obsadzie etatów sprzątaczek + kosiarza trawników. Czy managier z NDM po dwuletniej kłótni ze mną o podjazd dla niepełnosprawnych wydzierżawił te wycieraczki zamiast ruchomego pomostu na złość dla mnie? czy ma po prostu inne priorytety lub zakuty łeb? Pozdrawiam
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Poprzednia strona

Powrót do Polityczne dysputy...