Do Marriotta strzelić kupa

Do Marriotta strzelić kupa

Postprzez szumski » 14 cze 2010, o 14:21

Za Życiem Chotomowa: * Do tej pory, w obecnej kadencji, wydatkowano na kanalizację ok. 12 mln zł., z tego w Chotomowie zaledwie ok. 1mln zł., wyłącznie na projektowanie.

Za Dookoła Nas: "Tyle zachodu i wydanych pieniędzy, a do kanalizacji podłączonych jest raptem 17 posesji,..."

No to liczymy: 11 000 000 : 17 = 647 058,82 PLN + ok 3000 przyłącze = 650 000 PLN/posesję

To ja się pytam: czy nie taniej ludzi z tych 17 posesji taksówką wozić do Marriotta niech se strzelą kupa??? Zatrudnić im nawet prywatną - publiczną babkę klozetową. Dodatkowo zaoszczędzi się na kosztach eksploatacji, zrzutu i haraczu dla operatora.

Kto wykoncypował tak drogi wariant kanalizacji??? A ile było pitolenia o "efekcie ekologicznym" - czytaj 130 przyłączy na 1km sieci.

I proszę mi nie wmawiać, że są to nakłady niezbędne aby w końcu za 100 lat i 200 mln PLN, nasze chotomowskie kupki dostąpiły zaszczytu spoczywania na stołecznej Czajce.
Za taką kasę ja nie chcę, ręce precz od mojej kupki!!!

Za tą kasę Chotomów może mieć oczyszczalnię z technologią jak w Dubaju.

Pozdrawiam
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Re: Do Marriotta strzelić kupa

Postprzez Marcin » 14 cze 2010, o 14:48

Kazek,

Ale do tego trzebaby kogos, kto potrafi uzywac kalkulatora, a z tym obecne kierownictwo urzedu naszej Gminy ma duzy problem. Jak wiec wymagac czegokolwiek, jak oni nie potrafia sesnownie wydac 1 mln zl?

Pozdrawiam,

Marcin
Marcin

własna oczyszczalnia Chotomów

Postprzez Jendrula » 15 cze 2010, o 06:10

Jeśli za te pieniądze możemy mieć własną oczyszczalnię to czy będzie gdzie ją postawić? Grunty w gminie rozparcelowane, trzeba by jeszcze dać ze 3 przepompownie bo teren płaski i scieki same nie popłyną do 1 miejsca w gminie. Czy są jeszcze na tyle duże i wolne działki by zrobić oczyszczalnię wraz ze strefą ochronną? Te pytania powodują iż chyba do końca życia przyjdzie nam kupkać do naszych szamb z lękiem czy nie przepelnimy go. Prędzej chyba będzie wodociąg, bo to łatwiej zrobić i mniej miejsca potrzebuje.
Specjaliści mogliby policzyć czy w ogóle opłaca się nam budować sieć kanalizacyjną czy lepiej wozić szambiarkami ścieki do Czajki, bo jeśli na całej inwestycji zarobią dodatkowo "znajomi królika" to na pewno będziemy w plecy :shoot:
Haec Sybillae foliis obscuriora- to mniej zrozumiałe od wyroczni Sybilli
Jendrula

Postprzez Ałek » 15 cze 2010, o 06:41

Ostatnio edytowano 18 lis 2010, o 20:53 przez Ałek, łącznie edytowano 1 raz
Ałek

Postprzez robertr » 15 cze 2010, o 12:19

A może każdej posesji zafundować super nowoczesną przydomową oczyszczalnie. Ścieki po wyjściu prawie do picia. Zupełnie poważnie chyba byłoby najtaniej - koszty inwestycyjne dla gminy - koszty eksploatacyjne dla mieszkańców.
Pozdrawiam
robertr

Postprzez Ałek » 15 cze 2010, o 12:23

Ostatnio edytowano 18 lis 2010, o 20:54 przez Ałek, łącznie edytowano 1 raz
Ałek

Postprzez Jendrula » 15 cze 2010, o 12:25

Z Warunków zabudowy wydawanych przez UG Jabłonna oraz z uchwalonych planów wynika iż przydomowe oczyszczalnie są dozwolone na działkach powyżej 2000 czy 2300 m kw. a wie nie mozemy sobie fundować tego. Poza tym woda taka nie nadaje sie do picia :sad:
Haec Sybillae foliis obscuriora- to mniej zrozumiałe od wyroczni Sybilli
Jendrula

Postprzez robertr » 15 cze 2010, o 12:53

Jendrula napisał(a):Z Warunków zabudowy wydawanych przez UG Jabłonna oraz z uchwalonych planów wynika iż przydomowe oczyszczalnie są dozwolone na działkach powyżej 2000 czy 2300 m kw. a wie nie mozemy sobie fundować tego. Poza tym woda taka nie nadaje sie do picia :sad:

Nie pisze, że taką wodę trzeba pić - od tego jest wodociąg - piszę że taka woda jest 10 razy czyściejsza niż ta co wychodzi np z Czajki. Takie oczyszczalnie nie wymagają tyle działki i są trochę droższe niż te 5000 PLN. Ale i tak za te 11 baniek to już prawie pół Gminy miałoby sprawę rozwiązaną ha ha - trochę przesadziłem
robertr

Postprzez GOUST » 16 cze 2010, o 17:31

robertr napisał(a):trochę przesadziłem

:shock: to mnie rozbawiłeś
robertr napisał(a):10 razy czyściejsza
"nulla tenaci invia est via" - "Dla upartych nie ma nieprzejezdnych dróg"
GOUST

Powrót do Polityczne dysputy...