Kto zapłaci za destrukt?

Postprzez robertr » 8 lip 2010, o 13:33

Marcin napisał(a):d) Buniewicza olej, szkoda czasu, to baran jest.

pozdrawiam,

Marcin

Edukacja jak edukacja - ale to chamstwo w narodzie
pozdr
robertr

Postprzez Marcin » 8 lip 2010, o 13:33

Ałek napisał(a):.. Koleś ma kupę racji...
Jak mieszkańcy Partyzantów przegłosują, że maksymalna prędkość to 250 km/h, to wiesz, w jakim czasie do Jabłonny się dostanę??
Władza w ręce ludu!!!!

Boże, Ty nas broń przed władzą ludu.
Lud najchętniej by się pozabijał na drogach.
A na dokładkę własny grób zasypał śmieciem :)

pozdrawiam,

Marcin
Marcin

Postprzez szumski » 8 lip 2010, o 13:52

Nowa uchwała w temacie destruktu to nie jest inicjatywa radnych tylko Pani wójt, o ile wiem.

Wpadło w moje brudne łapska, bo jakżeby inaczej :P
Projekt uchwały:
1.
Rada Gminy Jabłonna akceptuje działania związane z kruszywowaniem dróg asfaltem frezowanym (destruktem) na terenie Gminy Jabłonna jako zgodne z obowiązującym prawem.
2.
Traci moc Uchwała XLV/491/2010 Rady Gminy Jabłonna z dnia 7.04.2010.

Proszę zauważyć, że użyto sformułowania "jako zgodne z obowiązującym prawem", no to ja na miejscu Radnych skakałbym z radości za awans na sędziów Trybunału Konstytucyjnego i dołożył jeszcze punkt: "radzie przysługuje dieta jak za posiedzenie sędziów TK"
Pozdrawiam
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Ałek » 8 lip 2010, o 15:21

Ostatnio edytowano 18 lis 2010, o 09:51 przez Ałek, łącznie edytowano 1 raz
Ałek

Postprzez Marcin » 8 lip 2010, o 15:55

ale co tam budżet? :)

Wójcina Muniak będzie za pomoca Rady przegłosowywać obowiązujące prawo!

To ja poproszę jeszcze Radę Gminy o uchwalenie zmniejszenia stawki mojego PDOF + uchwalenie 90 dni urlopu płatnego co 60 dni. Albo o trzy niedziele pod rząd, dzień po dniu.

Tak nam dopomóż Bóg. I wójcina!

:) Marcin

PS. i zaraz po tym można zwolnić prawnika w Gminie. Po pierwsze naraża się na śmieszność, po drugie po co nam prawnik, skoro wszystko możemy sobie teraz już "przegłosować"? :)
Marcin

Postprzez robertr » 8 lip 2010, o 16:21

Ałek napisał(a):Jak mieszkańcy Partyzantów przegłosują, że maksymalna prędkość to 250 km/h, to wiesz, w jakim czasie do Jabłonny się dostanę??
Władza w ręce ludu!!!!

Zastanawiam się kto powinien rządzić Gminą:
- Muniakowa fe - wybrał ją ciemny lud i wiadomo....
-referenda jak wyżej ciemny lud nic nie wymyśli
-radni jak wyżej

Lud jest ciemny jak cholera - popatrzcie na swoich sąsiadów - fe

To może powołać dożywotnio Euro - Komunę z jakimś liderem z tego forum, komisarze europejscy będą zadowoleni.

pozdr
robertr

Postprzez Marcin » 8 lip 2010, o 16:24

Chotomów, 8. lipca 2010

Pani Wójt,

Informacje z Urzędu niosą, że Rada Gminy zamierza w planowanej uchwale na posiedzeniu 12.07.2010 uznać wysypywanie destruktu, będącego odpadem, za "zgodne z prawem" (sic!).

Ponieważ stoi to w jawnej sprzeczności z opinią Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, jaką otrzymała Pani na piśmie miesiąc temu, mam do Pani następujące trzy pytania:

1) Jak Pani wyjaśni planowane przegłosowanie stanowionego przez Parlament prawa uchwałą Rady Gminy? Przypomnę: prawo stanowione jest nadrzędne i uchwała Rady Gminy, sprzeczna z prawem, jest z automatu nieważna.

2) Któremu prawu zamierza Pani sprostać: prawu stanowionemu, wynikającego z Konstytucji RP, czy też wg głosowania Radnych, podejmujących kwestie "legalności"? Przypomnę, że rada Gminy nie kompetencji uznawania działań za legalne, od tego jest Trybunał Konstytucyjny.

3) Czy Pani naprawdę nie rozumie zaleceń pokontrolnych WIOŚ? Inspektor wyraźnie zabronił Pani wykorzystywania destruktu.

Marcin
Marcin

Postprzez Marcin » 8 lip 2010, o 16:32

robertr napisał(a):Zastanawiam się kto powinien rządzić Gminą:
- Muniakowa fe - wybrał ją ciemny lud i wiadomo....
-referenda jak wyżej ciemny lud nic nie wymyśli
-radni jak wyżej

Lud jest ciemny jak cholera - popatrzcie na swoich sąsiadów - fe

a) Gminą nie trzeba rządzić, wystarczy poprawnie administrować, korzystając z istniejącego prawa i niemałego budżetu Gminy. To, że obecny wójt jest słaby, to nie znaczy, że następny taki być musi. Problem Pani Muniak nie wziął się z naszego wybory, tylko z jej słabych praktyk w wydawaniu naszych wspólnych pieniędzy.

b) Chyba trochę obrażasz swoich sąsiadów. Moi, w wielu kwestiach, są mądrzejsi od mnie na pewno i ja korzystam z ich wiedzy czy doświadczenia. Więc może zaufaj wiedzy innych ludzi?

c) Referendum? Ale w jakiej sprawie?

d) Radni? Widać, że na żadnej z sesji nie byłeś :)

Marcin
Marcin

Postprzez szumski » 8 lip 2010, o 16:44

Diabeł tkwi w szczegółach.
Otóż na wezwanie UG, WIOŚ usunął pkt 1 ZARZĄDZENIA
Oczywista pomyłka w sformułowaniu pani prowadzącej kontrolę. Nie można zabronić prowadzenia odzysku odpadów, zwłaszcza komuś kto powołuje się na PN-EN 13108-8 jakby dysponował własną wytwórnią mas i wykorzystywał destrukt do produkcji betonu asfaltowego - PN EN 13108-21 :razz:
Nie można również zabronić segregacji śmieci tylko dlatego, że ktoś chory na umyśle segreguje tylko po to, żeby później wywalić sąsiadowi na taras.
Stąd taki zakaz jak w zarządzeniu byłby precedensem.

UG otrzymał to 6. a już 7. radni dostali do skrzynek projekt uchwały jak wyżej, może pośpiech obliczony na wywołanie zaskoczenia.
UG sprytnie kalkuluje:
1. nie podejmą uchwały - będą wrogami ludu
2. podejmą uchwałę to w razie niewykluczonych dalszych postępowań i nałożenia opłat czy innych restrykcji - UG ma dupokryjkę: jest na to uchwała RG
3. spanikują i zbojkotują sesję, żeby dać se czas na zasięgnięcie opinii - no to już zupełna mogiła i krecha u elektoratu, po prostu tchurze.

Na nieszczęście UG, Rada ma wyjście 4. :viva:

Rada może wcześniej przegłosować skreślenie słowa "jako" z par. 1, wykreślić cały par. 2 i uchwalić uchwałę w brzmieniu:
Rada Gminy Jabłonna akceptuje działania związane z kruszywowaniem dróg asfaltem frezowanym (destruktem) na terenie Gminy Jabłonna zgodne z obowiązującym prawem.

Niech se wtedy UG robi co chce i bierze za to odpowiedzialność.

Może tą swoją normę traktują poważnie? Wybudują składowisko, wytwórnię mas i przy darmowym surowcu (destrukt) staną się potentatem na rynku asfaltobetonów? :faint:
Pozdrawiam
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez szer-szeń » 8 lip 2010, o 21:01

Panowie, nie wiem dlaczego to wszystko was dziwi?
Ta kobieta (?) zrobi każdy przekręt aby wyjść na swoje i przed wyborami zapewnić sobie poparcie.
Słyszałem,że z przedszkolem też zrobiła coś nielegalnie, a jednak wyszła na swoje
Ta gmina jest chyba przeklęta.
szer-szeń

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polityczne dysputy...