Kto zapłaci za destrukt?

Postprzez szumski » 7 lip 2010, o 07:30

Pytanie brzmi czy taki kraj jak Polska stać na tanią technologię i zmianę nawierzchni co chwilę.

To proponuję w "pytaniach do wójta" - Dolinowa na destrukcie popłynęła a dopiera w sierpniu minie rok. Czy tanio? a to proszę zebrać wszystkie rachunki zapłacone w kadencji za legendarną już Kisielewskiego. Ja widziałem :razz:

I po co od razu cierpieć za cały Kraj? jak se z 1/2500* częścią nie radzimy???

* 2500 - liczba gmin w Polsce

Pozdrawiam
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Marcin » 7 lip 2010, o 08:39

Kisielewskiego, jak legenda wiejska niesie, jest inwestycją wójciny Muniak w Grand Prix Formuły 1 w 2013 roku. Dlatego właśnie w ciągu roku remontowano ją trzykrotnie, stąd te ostre zakręty tuż za śmietnikiem sąsiadów, 4 skrzyżowania równorzędne na 400 metrach i po to właśnie rajdowcy, którzy starają się na asfalcie o szerokości 4,8 m osiągnąć 120 km/h. To jest po prostu ulica - wyczyn.

Co tam porównania z autostradami; to Niemcy Holendrzy mogą się uczyć od wójciny, jak remontować w kółko, a nadal nie mieć ani drogi publicznej, ani jakiejkolwiek dokumentacji na tę "drogę". Wójcina rządzi! :)

pozdrawiam,

Marcin

PS. rajdowca w białego seicento z kratką WL..., uprzejmie informuję, że mój pojazd waży 3x tyle, co biała "ciężarówka" FIATa. W zderzeniu czołowym, tzw. offsecie, moja strefa zgniotu kończy się na Pańskim fotelu, miły Panie. Warto pamiętać o tym przy takich wyczynach, jak dziś.
Marcin

Postprzez Ałek » 7 lip 2010, o 10:52

Ostatnio edytowano 18 lis 2010, o 09:50 przez Ałek, łącznie edytowano 1 raz
Ałek

Postprzez szumski » 7 lip 2010, o 11:26

Ałek i tak bez emotikona ;) na końcu???
A mówią, że to ja jestem radykał.

Wybory tuż, tuż, przyjąć za priorytet porzekadło: "starego psa nie nauczysz nowych sztuczek" i pa, pa.
No chyba że nasza obywatelska społeczność z najwyższą frekwencją wyborczą w powiecie, odda gminę w stan posiadania poprzez zasiedzenie - bo to już dla niektórych, nieprzerwanie 20 lat na eksponowanych stanowiskach.
Pozdrawiam
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez alf » 7 lip 2010, o 14:15

szumski napisał(a):Ałek i tak bez emotikona ;) na końcu???
A mówią, że to ja jestem radykał. ...

To ja dołączę emotikona :shoot:
:D
pozdrawiam
alf
alf

Postprzez robertr » 7 lip 2010, o 14:33

MagdaM napisał(a):Pytanie brzmi czy taki kraj jak Polska stać na tanią technologię i zmianę nawierzchni co chwilę. .

Problemem jest robienie w drogiej technologii i wymiana nawierzchni co chwilę. Ostatnio zmieniano np całą nawierzchnię do około 1 metra głębokości świeżo oddanej ekspresowej obwodnicy Radzymina to dopiero jest koszmar polski. Przy tym drogi które proponuje Muniakowa - destrukt + asfalt mają super stosunek jakości do ceny.
Pozdr
robertr

Postprzez Marcin » 7 lip 2010, o 14:52

robertr napisał(a):Problemem jest robienie w drogiej technologii i wymiana nawierzchni co chwilę. Ostatnio zmieniano np całą nawierzchnię do około 1 metra głębokości świeżo oddanej ekspresowej obwodnicy Radzymina to dopiero jest koszmar polski. Przy tym drogi które proponuje Muniakowa - destrukt + asfalt mają super stosunek jakości do ceny.

Robert,

Patrząc na Twoje dotychczasowe wypowiedzi, Twoja opinia dot. dróg co najwyżej wprowadza czytelników w błąd. Poza nieprawdą dot. jakości, przeprowadzasz jeszcze wnioskowanie z kosmosu: stosunek jakości do ceny, oparty na zabronionym produkcie to jest sofistyka najwyższych lotów. Równie dobrze możemy rozmawiać o opłacalności kradzieży zegarka.

pozdrawiam,

Marcin
Marcin

Postprzez szumski » 7 lip 2010, o 15:15

Przy tym drogi które proponuje Muniakowa - destrukt + asfalt mają super stosunek jakości do ceny.

Powiem więcej: wszystko co robi obecna ekipa ma "super stosunek jakości do ceny", bo skąd wzięłoby się zadłużenie na poziomie 48% budżetu przy bilansie otwarcia kadencji + 2 mln???
Pozdrawiam

PS. Jak nie sprzedadzą działki oprotestowanej przez Lasy Państwowe i przekroczą ustawową barierę zadłużenia, to komornikowi trza wytłoomaczyć żeby zajął destruktowe drogi, bo to taki atrakcyjny towar.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Marcin » 7 lip 2010, o 15:20

Kazek,

Ty się śmiejesz a Muniakowa nas na skraj niewypłacalności doprowadziła i żeby rachunki płacić to musi majątek gminy sprzedawać. I my na to pozwalamy; to dopiero jest cyrk.

pozdrawiam,

Marcin
Marcin

Postprzez Ałek » 7 lip 2010, o 15:28

Ostatnio edytowano 18 lis 2010, o 09:50 przez Ałek, łącznie edytowano 1 raz
Ałek

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polityczne dysputy...