Koniec złudzeń

Koniec złudzeń

Postprzez szumski » 13 lip 2010, o 17:34

Koniec złudzeń - UG nie chce budować ani naprawiać dróg!!!

Został (o czym pisałem w innym temacie) ogłoszony przetarg na bieżące utrzymanie dróg gminnych, oczywiście gmina chciała znowu rozkładać destrukt SIWZ str. 22 pkt 5.
Uwaga!!! znalazł się frajer co zachowując kryteria najniższej ceny pyta czy może zastosować kruszywo betonowe, dolomitowe a nawet kwarcowe!!! PYTANIE I ODPOWIEDŹ
Gmina odpowiada, że
Zamawiający zaakceptuje tłuczeń betonowy z kruszarki frakcji 0 - 63 mm.

Czyli ani dolomitu ani kwarcu nie chce!!! Tłuczeń betonowy jest dopuszczony prawem do stosowania przy naprawie dróg, jednak jest również materiałem najgorszym z wymienionych w pytaniu.
To ja się z kolei pytam:
- jeżeli przy zachowaniu kryterium najniższej ceny ktoś się zmieści i chce zastosować dolomit to czemu mu nie pozwolić??? Dla mnie może walić nawet granit.
- czy taka odpowiedź UG nie narusza zasad konkurencji, ustawy o zamówieniach publicznych i wreszcie zdrowego rozsądku?
- czy nie maczał w tym swoich brudnych paluchów Luciano Bandito? Taki kruszarkowy "beton" to szajs i spokojnie można go wymieszać z destruktem nawet 1:10 a jak się wszyscy przyzwyczają walić a piat` sam destrukt i kręcić lody do krwi ostatniej?

Pozdrawiam
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Re: Koniec złudzeń

Postprzez Marcin » 13 lip 2010, o 18:44

Mnie takie precyzyjne dookreślanie warunków przetargu nieograniczonego pachnie po pierwsze łamaniem Ustawy o Zamówieniach Publicznych, po drugie to wskazówka, że kierownictwo gminy ma przemyślenia, kto też może wygrać ten przetarg.

To, że gmina nadal płaci Panu Bodańskiemu, to jawny dowód niegospodarności Pani Muniak.

Ale w postępowiaiu obecnego wójta nic mnie już nie dziwi, może sobie przegłosować cokolwiek, najwyżej to po prostu obalimy za pomocą SKO, bo głupota urzędu już przekroczyła akceptowalny poziom.

A jak ktoś chce zrozumieć, co to jest kryszywo betonowe, 0-63 mm, to zapraszam na Kisielewskiego 5C, tam właściciele własnie coś takiego użyli wzdłuż swojego ogrodzenia. Wnioski dot. trwałości wyciągnijcie sami.

pozdrawiam,

Marcin
Marcin

Postprzez Ałek » 13 lip 2010, o 18:53

Ostatnio edytowano 18 lis 2010, o 09:39 przez Ałek, łącznie edytowano 1 raz
Ałek

Postprzez szumski » 13 lip 2010, o 19:23

O tym że kręcą lody to było wiadomo od początku, umieszczając wpis 05 lipca:
Wysłany: Pon 05 Lip, 2010 09:26
I o co było kopie kruszyć???
Gmina ogłasza przetarg na:
Bieżące utrzymanie dróg gminnych . W punkcie 5 Specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót, gmina podobiecuje się wszystkim zwolennikom, że miętka nie jest i położy destrukt :hah: SIWZ str. 22
Pozdrawiam

chciałem sprawdzić, czy błąd typu kopiuj - wklej z poprzednich przetargów i słowo "destrukt" po prostu będzie usunięte bo dalej SIWZ str. 24 stoi jak byk
kruszywo frakcji 0 - 63 mm wykonawcy
czy lodziarnia do krwi ostatniej.
Jak słowo destrukt nie zniknęło a zamawiający w odpowiedzi wskazał konkretnie kruszywo betonowe spod kruszarki to żadnych złudzeń już nie mam.
Przetarg powinien być unieważniony i rozpisany ponownie.
Ja pytań do przetargu zadawał nie będę jak kiedyś przy budowie drogi na Pogodnym, bo nie odpowiedzą albo odpowiedzą, że czas na pytania minął. Potem ogłoszą wrogiem narodu i na koniec oplują w szmatławcu.
Pozdrawiam
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez szumski » 16 lip 2010, o 15:29

PARANOJA JAKAŚ
Jak to rozumieć?
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Ałek » 16 lip 2010, o 15:43

Ałek

Postprzez Marcin » 16 lip 2010, o 16:59

szumski napisał(a):Jak to rozumieć?

to akurat jest proste.

Rokicki ma problemy z konstruowaniem logicznych zdań, bo nie potrafi napisać, że został złapany za rękę. To ja poprosiłem WIOŚ o pilne sprawdzenie warunków tego przetargu i wymierzenie kary administracyjnej jeszcze przed jego rozstrzygnięciem. Pan z Ochrony Środowiska z Ciechanowa naprawdę dobrze rozumie swoją rolę i naprawdę nam nie odpuści.

pozdrawiam,

Marcin
Marcin

Postprzez szumski » 16 lip 2010, o 17:19

Rada zezwoliła tylko na działania zgodne z prawem...

Załapałem.
Działania zgodne z prawem jak chce RG nie leżą w interesie publicznym. A że publika, której interesy prawo gwałci, mieści się przy jednym stoliku kawiarnianym, przy którym Lady Odnowiciel akceptuje do wypłaty faktury, na dzień przed wpłynięciem na kancelarię, to już insza inszość.

Wybacz Ałek, wsiowemu głupkowi, że od razu tej figury prawnej nie pojął :P
Pozdrawiam
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Ałek » 16 lip 2010, o 17:55

Ałek

Postprzez Marcin » 16 lip 2010, o 18:15

Ałek napisał(a): Nawet działania Marcina nie tłumaczą tego tragikomicznego uzasadnienia unieważnienia przetargu...
PS. Wczoraj na Modlińskiej zerwali wierzchnią warstwę.. Ciekawe, gdzie kupka jest.....

a) Rokicki to jest to samo towarzystwo co Muniak - nawet uzasadnienia unieważnienia przetargu nie potrafią napisać prawdziwie i z sensem.

b) destrukt z Jabłonny: tu się zdziwisz Ałek - otóż destrukt, po raz pierwszy w dziejach Jabłonny, pojechał do Wołomina ( :) ) do otaczarni. Bardzo chętnie zobaczę, co przyjedzie z powrotem, bo jeśli przyjedzie gotowa mieszanka asfaltowa, to jesteśmy nareszcie tam, gdzie powinniśmy być od początku. A jeśli nie, to poprosimy o badania techniczne, bo nie wierzę już naszym "urzędnikom" wcale.

pozdrawiam,

Marcin
Marcin

Następna strona

Powrót do Polityczne dysputy...