Nowa broń - pozwy zbiorowe....

Nowa broń - pozwy zbiorowe....

Postprzez PiVi » 20 lip 2010, o 07:14

Link: http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,815 ... roni_.html

Od wczoraj i w Polsce poszkodowani lub oszukani przez władze publiczne czy prywatne firmy mogą bowiem występować do sądu z pozwami zbiorowymi.

Skarżyć można banki, ubezpieczycieli, biura podróży czy firmy telekomunikacyjne. Także radę gminy zmieniającą nazwę ulicy, przez co trzeba płacić za wymianę dokumentów czy aktów notarialnych. Wystarczy, że skrzyknie się dziesięć osób.

Pierwsi byli wczoraj mieszkańcy podwarszawskiego Piaseczna. Z samego rana złożyli pozew zbiorowy przeciw urzędnikom, których winią za zalanie domów podczas czerwcowej nawałnicy. - Nasza cierpliwość się skończyła. Władze miasta umywają ręce i nie chcą pomóc. Niech sąd rozsądzi, kto tu zawinił - mówi Bożena Komisarska, mieszkanka piaseczyńskiej ulicy Kniaziewicza.

To teraz jak ktoś podpadnie.. 10 sąsiadów i jedziemy z koksem :))))

PiVi
TAKIE SA MOJE ZASADY!
Jesli sie Wam nie podobaja mam tez inne...
Obrazek
PiVi
Site Admin

Re: Nowa broń - pozwy zbiorowe....

Postprzez Ałek » 20 lip 2010, o 08:44

Ostatnio edytowano 18 lis 2010, o 09:38 przez Ałek, łącznie edytowano 1 raz
Ałek

Re: Nowa broń - pozwy zbiorowe....

Postprzez Marcin » 20 lip 2010, o 08:56

wbrew pozorom to niewiele daje - sprawa w Sądzie wygląda tak samo a Sąd jest zobowiązany do wydania wyroku, traktującego grupowiczów jednakowo (nie ma możliwości różnicowania wyroku np. odszkodowania wobec każdego z poszkodowanych z osobna). W tym, moim zdaniem, kryje się słabość. Oszczędność na prawniku jest, jak mi się wydaje, niewielka.

pozdrawiam,

Marcin
Marcin

Powrót do Polityczne dysputy...