O obligacjach słów kilka.

Postprzez Joanna Kajdanowicz » 19 lis 2010, o 15:18

W naszej szkole w Chotomowie kwestia opieki zdrowotnej jest (tak mi się zdaje) rozwiązana w ten sposób, że w razie konieczności szkoła korzysta z pomocy ośrodka zdrowia - to przecież tylko przez ulicę. A co do uczuleń, to pamiętam, że w pierwszej klasie wypełniałam jakiś formularz odnośnie tego czy i na co dziecko jest uczulone, jak rówież trzeba było wyrazić zgodę na udzielenie dziecku pomocy medycznej w nagłych wypadkach bez dodatkowej zgody rodziców (nie pamiętam dokładnej formułki, ale chodziło o to, żeby w razie konieczności nie ścigać rodziców telefonicznie i nie czekać na ich przyjazd). W tym roku czegoś takiego nie wypełniałam, więc nie wiem, czy tamto oświadczenie było na 6 lat, czy może coś się zmieniło.
Joanna Kajdanowicz

Postprzez Cielak » 19 lis 2010, o 17:01

żeby była jasność w temacie :)

Ani nauczyciel, ani dyrektor ani nawet pielęgniarka nie ma prawa podać dziecku żadnej tabletki! Żadnych leków (z wyłączeniem osób chorych na takie choroby jak np. astma czy cukrzyca, gdzie dyrekcja musi być powiadomiona, że dziecko posiada przy sobie leki i musi je zażywać)
Nawet w przychodni tego zrobić nie mogą bez obecności rodzica, gdzie to właśnie on może ją podać. Co innego hospitalizacja.

Jedyne co mogą to ratować ludzkie życie w przypadku jego zagrożenia (masaż serca, zatamowanie krwotoku i wszystko to co wchodzi w skład AED, czyli powszechnie zwanej pierwszej pomocy.)
Koniec i kropka.

Pielęgniarka w szkole, poza ww przypadkami niczemu służyć nie będzie, no chyba że my rodzice będziemy się czuli bezpieczniej wiedząc, że po prostu jest.

Pozdrawiam
Bo w życiu bywa tak, że nie zawsze się jest na górze...
Cielak

Poprzednia strona

Powrót do Polityczne dysputy...