Kto da więcej niż ja?

Kto da więcej niż ja?

Postprzez szumski » 30 sty 2011, o 14:40

"Kto da więcej niż ja?" to hasło W. Pstrowskiego. Rekord - 293% normy.
To jednak pikuś przy naszych dobrodziejach z ich 312% normy.
KTO ZAJUMA WIĘCEJ NIŻ JA!!!
Pozdrawiam
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Jendrula » 30 sty 2011, o 15:00

To dlatego nie chciałbym być we władzach gminy...
Na początek poleciałoby dużo głów, zwłaszca tych nieuprzejmych i naburmuszonych (wręcz chamskich!) pracowników UG Jabłonna obsługujących "petentów" czyli swoich pracodawców.
Nie dość że b. wolno obsługują i wydają potrzebne dokumenty, to jeszcze ich utrzymanie kosztuje 700zł na mieszkańca. Kierujemy na kurs z uprzejmej i szybkiej obsługi petenta do Lesznowoli lub Wieliszewa a bufetową do.... Vitorchiano niech tam podaje kawę w kafejce dla znudzonych makaroniarzy (jak po drodze nie rozleje albo nie posoli zamiast posłodzić).
Boże jakie to szczęscie że jestem od tego z daleka. jakbym tak w firmie przegiął z kosztami o 300% to najpierw by mnie rozstrzelali a potem wyrzucili z pracy albo na odwrót, a u nas ? "wsi spokojna, wsi wesoła...." :shoot:
Haec Sybillae foliis obscuriora- to mniej zrozumiałe od wyroczni Sybilli
Jendrula

Postprzez Cielak » 31 sty 2011, o 10:11

i jeszcze jedno, jeśli by się znalazł ktoś kto by bronił tych wydatków.
Jestem za tym żeby płacić i 1000zł na jednego mieszkańca, ale pod warunkiem, że to spowoduje przypływ kilkudziesięciu milionów zł rocznie na inwestycje w Gminie.

To co mamy teraz jest przygnębiające...
Bo w życiu bywa tak, że nie zawsze się jest na górze...
Cielak

Postprzez myciek » 31 sty 2011, o 14:26

Ta tabela nadaje się na plakat. Wydrukować 100/200 sztuk i rozwiesić po okolicznych siołach jako i wsi stołecznej.
Co do zasady zgadzam się z Cielakiem (płacić urzędnikom dużo, jeśli zasługują), ale w tym konkretnym przypadku ludzie znają (choćby orientacyjnie) różnice miedzy Wieliszewem a Jabłonną - a tu jest jasno pokazane, o ile tutejszy luksus jest droższy.
Pozdrawiam - Maciek
myciek

Postprzez Cielak » 1 lut 2011, o 13:22

trzeba pamiętać jeszcze o jednej bardzo ważnej rzeczy.
Jeśli w jakiejś firmie stwierdza się, że pracownicy nie są efektywni, to najpierw zmienia się ich szefa :)

Pozdrawiam.

P.S.
a tymczasem zbliża się luty, a wnim? Zobaczymy co Panowie z Białystoku stwierdzą...
Bo w życiu bywa tak, że nie zawsze się jest na górze...
Cielak

Postprzez szumski » 2 lut 2011, o 15:41

WPI str. 10
Jakby ktoś nie pamiętał; za dobrodziejowania Naszej Oleńki Kochanej, to inwestycje miały wzrosnąć dziesięciokrotnie ale chyba tabelki pomylili i wzrosła administracja.
Na inwestycje miało być 10 295 000 środków własnych (Waszych podatków) a jest 2 347 379, no to tą różnicę gdzieś trza było upchnąć żeby broń Boże inflacja albo myszy nie zeżarły.
Pozdrawiam
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Powrót do Polityczne dysputy...