Korwin-Mikke w Jabłonnie 20 września godz. 19.30

Korwin-Mikke w Jabłonnie 20 września godz. 19.30

Postprzez Kongres Nowej Prawicy » 10 wrz 2012, o 13:57

Witam wszystkich mieszkańców powiatu legionowskiego. Mam zaszczyt zaprosić Państwa na otwarte spotkanie Janusza Korwina-Mikke z mieszkańcami.

Spotkanie odbędzie się 20 września (czwartek) 2012 roku w godzinach 19:30-21:30 w GCKiS w Jabłonnie koło Legionowa, ul. Modlińska 102.
Sławomir Guzik
Kongres Nowej Prawicy

Postprzez catalan » 10 wrz 2012, o 18:32

no to mam dla niego aktualny temat na spotkanie:
http://www.pudelek.pl/artykul/43033/kor ... portowcow/

i nawiązując do jego wypowiedzi (patrz link), chciałem zapytać czy osoby niepełnosprawne z naszych okolic mogą uczestniczyć w spotkaniu, czy tylko wysocy, zdrowi blondyni...
catalan

Postprzez Kongres Nowej Prawicy » 10 wrz 2012, o 21:24

Pudelek to bardzo "rzetelne" źródło informacji. Jeżeli jednak wolisz sprawdzić u źródła zapraszam.
Wg mnie nie obraził ani nie poniżył niepełnosprawnych. Jego opinia na ten temat nie dotyczy jednak programu politycznego, jest to jego prywatne zdanie i nie przekłada się na niechęć wobec osób niepełnosprawnych.

Pan Janusz Korwin Mikke utworzył i przekazał sporą sumę własnych pieniędzy fundację wspierającą niepełnosprawnych fizycznie w sportach intelektualnych. Może to Pana zdziwi, ale on sam był kiedyś reprezentantem Polski w brydżu sportowym i z pewnością nie można uznać za poniżanie zachęcania przez intelektualistę działania intelektualnego. To jest jego zdanie na ten temat i każdy do swojego zdania jak i do jego prezentacji na swoim blogu prawo ma. danie to wynika z darwinizmu społecznego, w który Pan Janusz wierzy, aja akurat nie, bo definiowalna skuteczność tej teorii wymaga odcinków czasu dłuższych niż istnieje najstarsza znana cywilizacja. Ale to moje zdanie odmienne.

Najważniejsze jest jednak to, że od 20 lat codziennie na blogu JKM pojawia się artykuł krytyczny wobec władzy jej postępków lub ujawniający kolosalne nadużycia. Media takie jak wyżej cytowany "pudelek" ale i "gazeta", "tvn" milczą i to jest ciekawe dlaczego?
Sławomir Guzik
Kongres Nowej Prawicy

Postprzez catalan » 11 wrz 2012, o 06:21

Przyznaję, że źródło liche ale cytował treść z blogu P. Korwina. Proszę oto treść z PR1
http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/ ... a-faszyste
catalan

Postprzez Jendrula » 11 wrz 2012, o 07:29

Wielu uważa JKM za totalnego ignoranta i idiotę, ma pogląd wyrobiony na podstawie tego co pokazuje TV i prasa o Korwinie. Proponuje poznać osobiście na spotkaniu JKMi potem wyrobić sobie własne zdanie, zaskoczenie gwarantowane!
Ja tam do nikogo raczej nie jestem uprzedzony, za wyjątkiem oczywiście Urzędasów, ale oni sobie na to u mnie długie lata zapracowali
Haec Sybillae foliis obscuriora- to mniej zrozumiałe od wyroczni Sybilli
Jendrula

Postprzez Kongres Nowej Prawicy » 11 wrz 2012, o 11:16

catalan napisał(a):Przyznaję, że źródło liche ale cytował treść z blogu P. Korwina. Proszę oto treść z PR1
http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/ ... a-faszyste

Cytat z blogu był by najbardziej stosowny, ale to jaki Pan Janusz ma pogląd na darwinizm społeczny, prywatny pogląd nie będzie tematem tego spotkania. Będzie to spotkanie poświęcone filozofii społeczno-gospodarczej. W praktyce idea ta funkcjonowała w Stanach Zjednoczonych w latach 1864-1907 a jej częściowa forma przetrwała do 1912 roku.

W tym okresie nie nastąpił ani jeden kryzys ekonomiczny w USA a wzrost gospodarczy wahał się od 10% do 20% PKB rocznie. Ideologia ta dziś nazywana jest konserwatyzmem lub libertarianizmem. O tym będzie wykład a potem także pytania od publiczności mam nadzieję na tematy mniej widowiskowe niż paraolimpiada, z całym szacunkiem dla parasportowców, a bardziej istotne dla funkcjonowania naszego kraju. Ale to już zależy od słuchaczy.
Sławomir Guzik
Kongres Nowej Prawicy

Powrót do Polityczne dysputy...