Trasa Mostowa znowu!!!

Trasa Mostowa znowu!!!

Postprzez Jendrula » 7 lis 2013, o 09:00

Kto nie był na wczorajszym spotkaniu z Marszałkiem Województwa niech żałuje. Ujrzeliśmy typowo urzędniczy bełkot ze strony dyrektora biura planowania, otóz autostrada przez Chotomów jest potrzebna w trosce o ...mieszkańców Pruszkowa jeżdżących na Mazury.... Pan Dyrektor chyba spał na geografii w podstawówce bo Mazury są rozległe, jeśli chce jechać np do Mikołajek-Gizycka to najkrócej będzie przez Wyszków,trasą S8, potem odbija na PN przez Łomżę i jest na jeziorach, jeśli zaś ma na myśli Zach Mazury i piękny Jeziorak oraz Kanał Elbląski to przez trasę S7 w kierunku Gdańska a potem odbija na Iławę w Ostródzie.
Bredził coś o wariantach trasy ale oczywiście ŻADNYCH wariantów nie przedstawił.
Marszałek jak to Marszałek niczym Książę Mazowiecki troszczy się o wszystkich więc prawił mądrości swojemu ludowi jak to walczy o jego dobro i że nie starczy kasiory na wszystko i dziwi się że nie chcemy takiego dobra jak Autobahna-HAJŁEJ za oknami.
Ktoś kto jeszcze wierzy w kompetencje naszych urbanistów i planistów mógł sie przekonać o prawdzie.
Cielak! Załuj że nie byłeś, dałączyłbyś do mojej grupy prześladującej Urzędasów :08:
Zaskoczeniem miłym była postawa Pani Wójt, która stanęła po stronie mieszkańców, nie "klękając" przed obliczem Władzy Wojewódzkiej.
Pan Marszałek był zaskoczony tym iż Łomianki także nie chcą trasy!!! Widać tak wie co się w jego Księstwie Dzieje.
Smutne wnioski- w jakim my kraju żyjemy,... takim jaki sami stworzyliśmy siedzać przy grillu i oglądając 12-tą edycję "Tańca z P.....ami". :11:
Haec Sybillae foliis obscuriora- to mniej zrozumiałe od wyroczni Sybilli
Jendrula

Re: Trasa Mostowa znowu!!!

Postprzez Cielak » 8 lis 2013, o 08:41

Jendrula
Żałuję, żałuję - nie mogłem. Ale jak byś dał wcześniej znać że będziesz to może coś bym wymyślił żeby uścisnąć twą rękę ;)

Co do urzędników - nie zmieniam swojego zdania co do tego, iż nie należy generalizować i wrzucać wszystkich do jednego wora :)
Co do Marszałka czy Wojewody - to są politycy a nie urzędnicy...
Co do Pani Wójt - cieszę się, że była z mieszkańcami ale obawiam się czy oby nie była to akcja na pokaz - wybory tuż, tuż... choć taka zmiana była by mile widziana (szkoda tylko że tak późno, ale lepiej późno niż wcale)

Co do samej trasy - tu też chyba się nie zgadzamy - uważam, że jest potrzebna. Argumenty osób mieszkających w pobliżu są dla mnie śmieszne. Moi rodzice kupili dom jakieś 3 lata temu i dokładnie wiedzieli, że bardzo blisko ma być trasa. Reszta też wiedziała, chyba że ktoś się sprowadził przed rokiem 60...

Co do planu zagospodarowania - uważam, że to skandal, że jeszcze ludzie nie mają zabranej tej ziemi i WYPŁACONYCH ODSZKODOWAŃ!
Bo jeśli już trasa ma być, to powinno się zadbać o zabezpieczenie należności dla właścicieli terenu, którzy nie mogą łopaty wbić bo ma być tam jakaś trasa. I tutaj widzę największy problem i zło trasy mostowej.

Zaraz się pospieramy i to zapewne mocno - jednak i tak piszę do Ciebie z uśmiechem na swojej paskudnej mordzie bo wiem, że pomimo różnic zdań i poglądów obrażać się nie będziemy! :):):)

Pozdrawiam
Bo w życiu bywa tak, że nie zawsze się jest na górze...
Cielak

Postprzez Jendrula » 8 lis 2013, o 18:46

Zdanie o trasie zmieniłem całkiem niedawno...jak zobaczyłem iż w dobie redukcji wydatków i skreślonych inwestycji URZĘDASY nalegają na tą trasę!!!. Coś tu musi być nie tak, trasy są potrzebne, ale lepiej je prowadzić po pustkowiach jak tuż pod oknami (chyba że chodzi o centrum miasta- ale wtedy hajda pod ziemię do tunelu!!!!!
Naprawdę załuj że nie widziałeś kompromitacji urzędników!!! chcieli prowadzić trasę pod oknami Chotomowiaków w interesie mieszkańców Pruszkowa jadacych na Mazury, oczywiście ZERO analiz dotyczących przewidywanego ruchu- ilości pojazdów na dobę. Pan Dyrektor powoływał się na ...plany z lat 70-tych i chyba nadal mentalnie tkwi w tych latach, biedna ofiara komuszej propagandy! (Prawdziwe komuchy nie wierzyly oczywiście w te bzdury które głosiły!).
Wójcina przedstawiłe prosty i tani a zarazem minimalnie szkodzący mieszkańcom wariant drogi objazdowej.
Dodatkowo Trasa Mostowa miała się łączyć z Trasą Olszynki Grochowskiej, którą wytyczono w 1992 r przez...forty twierdzy Modlin (obrzeża lotniska oraz przez ŚRODEK FORTU JANÓWEK!!!), oczywiście most na Narwi w rejonie Obszaru Chronionego Krajobrazu Ujścia Rzeki Wkra i Dolnej Narwi, ni Ch...a jak kiedykolwiek dostanie inwestor Decyzję Srodowiskową na Autobahnę w Obszarze Chronionym! a z tą trasą miała się łączyć TM, więc teraz z Łomianek za Chotomowem w Legionowie trasa wpadnie w ....pole. Ale Pan Dyrektor z biura planowania mówi iż trasa potrzebna....
Jak tu nie kochać Urzędasów :11:
Jendrula

Postprzez Cielak » 9 lis 2013, o 12:29

Musimy się kiedyś umówić na piwo, żebyś mi trochę rozjaśnił bo ja nic z tego nie rozumiem.....

P.S.
Koleżanka szuka domu w Chotomowie, wyślij mi nr tel na priv bo zgubiłem.
Cielak

Postprzez Jendrula » 12 lis 2013, o 08:45

Widzisz, ja też nie zrozumiałem o co chodziło urzednikom Pana Marszałka, oczywiście poza sugestią iż COŚ czyli trasa którą ktoś kiedyś narysował na mapie, musi być bo jest genialnym pomysłem z lat 70-tych. A po spotkaniu ani nie wiadomo czy nadal będzie blokowana rezerwa ani czy też będzie wykreślona choćby z powodu braku kasy co najmniej do 2020r. Typowe podejście ... ani nie pozwalamy ani nie zabraniamy, jestem za a nawet przeciw?
Pozdrawiam
:08:
Jendrula

Postprzez Jendrula » 21 lis 2013, o 09:38

Cielak napisał(a):Musimy się kiedyś umówić na piwo, żebyś mi trochę rozjaśnił bo ja nic z tego nie rozumiem.....

P.S.
Koleżanka szuka domu w Chotomowie, wyślij mi nr tel na priv bo zgubiłem.

Tu masz jeszcze głos z prasy o TM, podobny los spotka zapewnie Trasę Olszynki którą w 92rwytyczono przez...zabytkowe forty Twierdzy Modlin, przez Obszar Chronionego Krajobrazu Dolnej Narwi i ujścia Wkry a Nieporęt w ogóle przesunął swój odcinek trasy o 3 km i teraz nawet w planach jest "porozrywana".
Warianty awaryjne są, jak to jest iż nie można dotąd zmodernizować trasy przez Legionowo do Zegrza i zrobić 3 skrzyżowania bezkolizyjne a można "na pałę" budować całą trasę wbrew woli mieszkańców. Za to ich "kocham" tych Urzędasów :12:
http://www.gazetaecho.pl/trasa-mostowa- ... dowy_66008
Jendrula

Postprzez Cielak » 21 lis 2013, o 13:54

Jendrula,
WSZYSTKIE autostrady i drogi ekspresowe były i są budowane WBREW WOLI mieszkających tam ludzi :)
Zgodnie z zasadą - budujmy! byle nie u nas...
Tak było, jest i będzie.
Cielak

Postprzez Jendrula » 21 lis 2013, o 15:29

Masz rację! Tylko oprócz tego czemuś/komuś te drogi służą. Marszałek nie ma kasy by zmodernizować do 4 pasów kawałek drogi z Legio do Zegrza oraz 2-3 km II etapu obwodnicy Jabłoonnej ale chce szturmem walić 4 pasy przez CHTM i Lasy Legionowskie? Gdzie tu rozsądek i gospodarność? Zresztą 10 lat temu Mazowsze miało 200mln długu a ma teraz 2MILIARDY, niezły wzrost? Dobrego "Gospodarza" mamy ;(
Jendrula

Postprzez Cielak » 22 lis 2013, o 10:41

Wiesz dobrze, że to nie o to chodzi.
Te dwie drogi to zupełnie oddzielne tematy. TM ma być częścią obwodnicy Warszawy, chyba że wolisz, żeby ten ruch puszczono przez środek Legionowa?? - Bez sensu.
Wszystko jest kwestią jaką koncepcję całości się przyjmie.
Ja jestem zwolennikiem budowy TM jak i wielu innych tras ekspresowych w naszym kochanym kraju.
Zdjęcie ruchu z zapchanych obecnych tras - dla motocyklisty lubiącego spokojne podróżowanie z podziwianiem naszego kraju - bezcenne.
Raczej autobanami jeździł nie będę - chyba że z dziećmi na wczasy, ale będę zadowolony z mniejszego natężenia na pomniejszych trasach.

Tak jak pisałem wcześniej - skandaliczne jest tutaj jedynie pozostawienie ludzi z zablokowanymi działkami bez odszkodowań. I tych ludzi w 100% rozumiem.
Co do mieszkających w sąsiedztwie trasy - przecież dobrze wiedzieli... bez jaj.

To tak jak z pewnym panem, który kupił działkę obok zakładu kamieniarskiego i chciał tam budować dom. Musiał uzyskać zgodę właściciela tego zakładu, bo dom miał być blisko granicy (czy coś takiego). Właściciel się zgodził, był miły. Po roku od zamieszkania nowo pobudowany sąsiad domagał się likwidacji wspomnianego zakładu bo mu hałas przeszkadzał.

Tu chyba jest podobnie. Czasami ludzi nie rozumiem.
Cielak

Postprzez Jendrula » 22 lis 2013, o 11:42

Oczywiście! Co z osiedla HEPI kupowali teren jak leci, wtedy było do wyboru i koloru działek za psi grosz ale kupujący pewnie nie zwracali uwagi na rezerwę TM albo ją ignorowali.
Mowa o stanie obecnym... po co prowadzić ludziom pod oknami autobahnę, jak można ją poprowadzić przez pustkowia(od wschodniej strony Legionowa przez las) ale łatwiej ochronić motyla "bzykacza pierdziawkę" na mokradłach niż homo sapiens przed spalinami i hałasem.
Po prostu sytuacja się zmieniła i można znaleźć inne rozwiązanie niż prowadzenie trasy pod nosem i tuż przy szkole, poza tym kasy brak i są wazniejsze priorytety, trasy gdzie ma jeździć 20tys pojazdów na dobę a tu nawet nie ma ANALIZY ile aut będzie przejeżdżać, nie mówiąć iż Decyzji środowiskowej trasa może nie dostać. Zresztą za pierwszą WZ pojdą następne i po...trasie :12:
Jendrula

Następna strona

Powrót do Polityczne dysputy...